סיפורי לקוחות - חברת סייק מדיקל

חברת סטרטסיס מייצרת מודלים רפואיים תלת מימדיים אשר מסייעים לפיתוחים רפואיים משמעותיים ופורצי דרך, זאת, בעזרת שימוש מושכל במדפסות תלת מימדיות.

פיתוח מכשירים רפואיים שנועדו לפתור אתגרים רפואיים היא משימה חשובה וייחודית, שבדרך כלל משלבת גם חסמי זמן מוגדר ואתגרים נוספים כמו הצורך למציאת גישה חדשה למכשירים לחלוקת תרופות. אתגרים אלו, מקשים על יזמים צעירים לפתח מכשירים אלו. יזמי חברת סייק מדיקל התמודדו עם האתגרים הללו בהצלחה בעזרת שימוש מושכל במדפסת תלת מימד.

הפרוייקט הראשון שעמד בפני סייקי מדיקל, היה פיתוח של מערכת לאספקת תרופות לחולי נוירופתיה פריפרית הסובלים מכאבים קשים במיוחד. המשימה הייתה, לפתח בפעם הראשונה, מערכת של אספקת מנות מדודות ומפוקחות של קאנאביס רפואי להקלה על כאב, למניעת סבל לא הכרחי ולמניעת תגובות פיזיות שליליות לטיפול. עד היום, הפתרונות הקודמים לוייסות כמות החומר האקטיבי בקנאביס לא היו יעילים ולכן לא ניתן פתרון מספק ומדויק לכמות הדרושה להקלת כאבם של החולים

ד"ר אלון אייזנברג, הממונה על מחקרי הכאב בבית חולים רמב"ם בחיפה, טען שקאנאביס רפואי יכול לסייע לטיפול בכאב בחולים כרונים. אולם, הבעייה שעמדה בפניה חברת סייקי מדיקל הייתה שהיה קשה להעריך באופן מדוייק ולכמת מהי כמות הקאנאביס המומלצת והמדוייקת לטיפול בחולים כרוניים, כשכל חולה שונה ברמת הכאב ממנה הוא סובל. לכן, הפיתוח כלל התמודדות עם האתגר של שליטה על מינון מדוייק וספציפי לכל חולה בכמות הקאנאביס, מכיוון שלקאנאביס יש יכולות ריפוי אבל גם השפעות פסיכואקטיביות.

מטרת הפרוייקט הייתה לפתח מערכת של אספקה מדידה של מינונים בטיפול בקאנאביס רפואי בשילוב של ערכים תרפיוטיים בוטניים. האתגר המרכזי היה קוצר הזמן לפיתוח הפרוייקט מכיוון שעמד בפניהם פרק זמן של שישה שבועות לשכנע את המשקיעים להשקיע בחברה.

האתגרים שעמדו בפני החברה, היו להציג את הפתרון הרפואי האפקטיבי ביותר לכמות הגדולה ביותר של אנשים במהירות הגדולה ביותר ולפתח פתרונות מתקדמים טכנולוגית לתחום חדש שלא פתרו בו את כל החסמים הראשוניים.

מנהלי החברה הבינו שמצגת נוספת בנושא זה לא תהיה אפקטיבית מספיק ולכן הם חזרו לשולחן השירטוטים ובנו את המודל ממש מההתחלה. ראש התחום הרפואי של חברת סייקי מדיקל הפעיל את מדפסת התלת מימדית של חברת Stratasys, ובלחץ הזמן של שבועיים לפני הצגת המוצר הם הפכו את מדפסת Stratasys Objet 350 למרכז מחלקת המחקר והפיתוח שלהם.

"פיתחנו את אב הטיפוס של המשאף", הם אמרו. רצינו להראות כמה קטן המכשיר יהיה, איך הוא יתפקד ואיך תתפקד זרימת האוויר. השגנו את המטרות הללו על ידי הדפסת המודל התלת מימדי שלנו בעזרת מדפסת התלת מימד. המודל שהציגו בפני המשקיעים, הביא לתוצאות מצויינות והם שמחו להשקיע בפרוייקט

צור קשר
x