בחרו עמוד
ICM Case Study
רובוטיקה ואוטומציה

CASE STUDY-ICM

שלושה רובוטים ניידים אוטונומיים (AMRs) מסוג MiR100 מייעלים את לוגיסטיקת המחסן בחברת ICM

ICM | ICM

מספר עובדים

150

ICM | ICM

מדינה

דנמרק

ICM | ICM

תעשייה

ציוד ומיגון

ICM | ICM

שם החברה

ICM

הסיפור בקצרה

חברת ICM הוקמה בשנת 1946 ונחשבת לאחת החברות המובילות לאספקת ציוד מיגון וטכני לסביבות עבודה משתנות, עבור מדינות סקנדינביה. ICM דוגלת בצמיחה מתמדת, על ידי רכישה של חברות המייצרות מוצרי בטיחות והיגיינה, תוך שהיא מוערכת במחזור שנתי של כ- 400 מיליון דנ"ק. 

"השתמשו בקובוט במקום שבו זה אפשרי – ותנו לאנשים לבצע משימות בעל ערך גבוהה יותר." 

זו הפילוסופיה שעומדת מאחורי התכנון הלוגיסטי של חברת ICM. המחסן הגבוהה של החברה משתרע על גבי מספר רב של קומות, תוך שהעובדים משתמשים במלגזות ייעודיות לצורך שינוע סחורה לאורך מעברים צרים המגיעים ל- 12 מטר גובה. לאחר הטמעתם, הרובוטים של חברת MiR מסייעים לפרודוקטיביות היציבה של המחסן, על-ידי העברת משטחים בקצב סדיר ובטיחותי למעברים הרלוונטיים. שינוע משטחים אוטונומי על בסיס העגלות הקובוטיות חסך כ- 40 שעות עבודה בשבוע, שעות רבות שכעת צוות העובדים יכול לנצל לפתירת בעיות מורכבות, עם תועלת גבוהה יותר.

השתמשו בקובוט במקום שבו זה אפשרי – ותנו לאנשים לבצע משימות בעל ערך גבוהה יותר.

שטח האחסון מוגבל; הלקוחות חסרי סבלנות; התחרות קשה. המשמעות: צורך מתמיד לניצול מרבי של זמן, כוח עבודה ומרחב אחסון בצורה אופטימלית.

מחסן ההיי-טק של חברת ICM פועל בין השעות 07:00-22:00 וממוקם באודנסה, דנמרק. טונות של סחורה מגיעות בכל שנה למרכז לוגיסטי זה, על גבי 31,000 משטחים. צוות ICM מנהל כ- 100,000 הזמנות בשנה, כאשר מרבית המשלוחים יוצאים ביום שלמחרת.

האתגר

"הודות להשקעה בשלוש עגלות רובוטיות ניידות מסוג MiR1000, שלושה עובדים חוסכים כעת מספר רב של שעות בפעילות יומיומית. עובדים אלו כבר לא צריכים לבזבז זמן יקר על העברת משטחים ידנית למעברים במחסן רב-הקומות. במקום זאת, העובד יכול להניח את המשטחים על מדפי MiR מיוחדים, מהם הרובוטים אוספים ומעבירים אותם למקום הרצוי בתוך המחסן,משם המלגזות אוספות אותם ומציבות אותם במדפים הרלוונטיים. על ידי לחיצה פשוטה על כפתור, מפעילי המלגזות מדווחים באופן אוטומטי כאשר לקחו משטח, המאפשר לשלוח רובוט MiR נוסף למשימה. בדרך זו, מבטיחים הרובוטים כי מפעילי המלגזות תמיד מוזנים במשטחים ומועסקים" אומר ג'ספר לורנזן, עוזר מחסן ואחראי על קבלת סחורות בחברת ICM.

הפיתרון

רובוטים ניידים אוטונומיים (AMRs) חוסכים 40 שעות עבודה בשבוע

מפעילי המלגזות משתמשים במפה וירטואלית שנמצאת על גבי טאבלט שבתוך המלגזה, בכדי לראות בכל רגע נתון היכן נמצאות כל העגלות הרובוטיות. הרובוטים הניידים עם זאת, מתריעים על נוכחותם על-ידי אותות שמע נורות לד באזורים שנחשבים לעמוסים יותר במחסן. משמעות הדבר היא שיש שיתוף פעולה מלא בין המלגזות לרובוטים – דבר הכרחי בחברה עם תנועה פנימית מתמדת, המאפשר להימנע מחסימת תנועה והאטת הפרודוקטיביות.
חברת ICM ייעדה מסלול לרובוטים הניידים ופינתה מקום לתנועה במרכז הלוגיסטי. בעבר, השטח במחסן היה צפוף מאוד עקב הפעולות הרבות והערימות הידניות שנעשו בצירי התנועה הראשיים – פעולות שהוחלפו כעת על-ידי שלושה עגלות רבוטויות מסוג MiR1000. תוכנת הניהול MiR Fleet(פתרון מבוסס ענן לשליטה על צי של רובוטים) מאפשרת סנכרון בין הרובוטים, הקצאת משימות וסדרי עדיפויות מתוך ממשק משתמש אחוד וקל לשימוש, ובכך מתאפשר חיסכון יקר של זמן וייעול העבודה השוטפת. בנוסף, התוכנה מבטיחה כי שלושת הרובוטים יסעו באופן אוטומטי לתחנת הטעינה בין המשימות – כך שזמן ההשבתה ינוצל באופן אופטימלי.

הרובוטים חסכו זמן, שכעת נוכל לתעל בכדי לייעל את פרדוקטיביות העבודה במחסן.

בחישוב הסופי, הרובוטים הניידים חסכו כ-40 שעות עבודה בשבוע במחסן ICM –  זמן שבעבר נוצל להובלה פנימית והעברת סחורות בין אזורים שונים במחסן. כעת, עובדים אלה יכולים להתמקד במשימות בעלות ערך גבוה יותר, כדוגמת תכנון ואופטימיזציה. הערכה, טיפול ותעדוף של העברת המשטחים הינה משימה מסובכת הדורשת ניסיון רב, עקב הפרמטרים הרבים שיש לקחת בחשבון, לכן, משימה זו צריכה להיעשות על-ידי עובד אנושי אשר מתפנה לעסוק בה כעת.

 

"הרובוטים חסכו זמן, שכעת נוכל לתעל בכדי לייעל את פרדוקטיביות העבודה במחסן. התרגלנו לטכנולוגיה החדשה ולמדנו לעבוד לצידה בצורה אחרת לגמרי. ככל שאנחנו מיישמים ומטמיעים את הטכנולוגיה יותר – כך אנחנו חוסכים זמן רב יותר באמצעות הרובוטים האוטונומיים הניידים" אומר ג'ספר לורנזן.

רובוטים ידידותיים למשתמש הופכים את העבודה במחסן לאטרקטיבית יותר

הלוגיסטיקה במחסן רב-הקומות של ICM מתנהלת כעת בצורה חלקה, תוך שימוש בתמהיל של עובדים, רובוטים ניידים ומלגזות. משמרת עבודה במחסן כוללת כעט שלושה עגלות רובוטיות, ארבעה מלגזות מאוישות,עשרה מערכות ערימה ידניות ו- 26 עובדים.

הרובוטים הניידים לא רק הגבירו את היעילות במחסן. לדבריו של בריאן ברנדט, מנהל מחסן
ב- ICM, אלא הם גם שיפרו את סביבת העבודה. ברנדט רואה תוצאות חיוביות רבות הנוגעות להשקעה בטכנולוגיה, אשר מגבירה את תפוקת היצור ולא פחות חשוב מכך – את שביעות הרצון של העובדים בסביבת העבודה.

"זה פשוט כיף גדול לעבור עם רובוטים ניידים. היכולת להעביר משהו מנקודה א' לנקודה ב' מבלי הצורך לגעת בו זה ממש מגניב. התכנון של רובוטי MiR כל כך פשוט וידידותי למשתמש, כך שיכולתי לגייס עובד חדש לחלוטין שיבין במהרה את צורת השימוש בהם" אומר ברנדט ומחייך, כשהוא מתבונן ברובוט MiR1000 אשר עובר על ידו, נושא מטען של חומרי ניקוי במשקל של 600 ק"ג על גבי משטח.

זה פשוט כיף גדול לעבור עם רובוטים ניידים. היכולת להעביר משהו מנקודה א' לנקודה ב' מבלי הצורך לגעת בו זה ממש מגניב.

שיפור סביבת העבודה הודות ל- AMRs (Autonomous Mobile Robots)

סורן ג'פסן, מנהל שרשרת אספקה ב- ICM מסביר כי תכנון תזרים העבודה האופטימלי והובלת הסחורות במרכז הלוגיסטי היה תהליך למידה. "המחסן שלנו משתמש בעקרון אחסון כאוטי, אשר מנוהל על-ידי מערכת ניהול המחסנים. עלינו להיות דרוכים ומוכנים לשחרר הכל בזמן ולפי הסדר, על מנת שנוכל לספק את ההזמנות תוך 24 שעות ללקוחותינו בדנמרק. המשמעות היא שימוש במשאבים בצורה חכמה. אנו משקיעים בטכנולוגיה חדשה במטרה להגן על צוות העובדים שלנו, ולמשוך אנשים חדשים ומוכשרים לעבודה בחברה".

בחברת ICM ההנהלה רואה פוטנציאל ברור באוטומציה של תהליכים נוספים. נכון לעכשיו, הרובוטים הניידים של MiR עובדים באזור הקבלה למעברי האחסון – אך בטווח הארוך ICM שואפת להציבם מאסיפת המשטחים ועד למשלוח הסחורה. בצורה זו, ניתן יהיה להפיק את מירב התועלת מהרובוטים הניידים.

משימות שהושלמו

 • הטמעת 3 רובוטים שיתופיים מסוג MiR100

הערכים המרכזיים של הפתרון האוטונומי המוצע

 • קל לתפעול ותכנות
 • בטוח לעבודה לצד בני אדם
 • מערכת ניהול ידידותית למשתמש
 • מערכת MiR Fleet: מערכת ניהול ידידותית למשתמש המאפשרת שליטה וניטור על צי של רובוטים

הפתרונות שהושגו

 • פרודוקטיביות יציבה של המחסן
 • חיסכון של 40 שעות עבודה בשבוע 
 • ניתוב הזמן שנחסך לעובדים למשימות בעלות ערך גבוהה יותר
 • התאפשרה עבודה בטוחה של הקובוטים לצד העובדים
 • העברת משטחים בקצב סדיר ובטיחותי למעברים הרלוונטיים
 • שילוב מלגזות לפיזור המשטחים במעברים הצרים והגבוהים

צור קשר >

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה