בחרו עמוד

הדפסת מתכת

מדפסות תלת-מימד מקצועיות
ליצירת קשר עם מומחה
הדפסת מתכת בתלת-מימד

היום, כולם כבר מכירים את היתרונות של ייצור בתלת מימד. חופש תכנוני, שימוש מופחת בח"ג, וכמובן קונסולידציה של חלקים הם מקצת מהיתרונות הללו. כיום כמעט בכל חברה משתמשים במדפסת תלת מימד כחלק אינטגרלי משלבי תכנון המוצר, אבל מה קורה כשהמוצר עשוי מתכת ולא ניתן להחליפו בפלסטיק מסיבות של עומסים, טמפרטורה, הולכה תרמית או חשמלית?

כאן נכנסות מדפסות התלת-מימד מתכת שפותחו במקביל, ואפילו לפני מדפסות הפולימרים. אולם עד היום השימוש בהן היה יקר, מסורבל ואף מסוכן ולכן לא רואים יותר מדי מהן בשוק. איפה כן רואים אותן? בתחומים שיש בהם תקציבים גבוהים כמו הרפואה והתעופה שאימצו כבר מזמן את מדפסות התלת מימד מתכת וחוסכות ומקצרות שלבים רבים בתהליכי הפיתוח והייצור.

חברת Xact Metal שמה לעצמה יעד להנגיש את עולם התלת מימד במתכת ופיתחה מוצר מתקדם במחיר אטרקטיבי והרבה יותר פשוט תפעולית. מדפסות התלת-מימד של החברה עובדות באמצעות טכנולוגיית אבקה משולבת מיצוק על-ידי קרן לייזר.

יתרונות טכנולוגיית הדפסת מתכת בתלת-מימד

הפחתת משקל:

בתלת מימד ניתן לעבוד עם חלות דבש פנימיות ועובי דופן דק המאפשר להוריד משמעותית (לפעמים עד 60% ויותר) את משקל החלק.

גיאומטריות מורכבות שקשה עד בלתי אפשרי לייצר בטכנולוגיות מסורתיות:
חללים פנימיים, תעלות, חלות דבש, מניפולדים ועוד ניתן לייצר בקלות במדפסת תלת מימד

הדפסת דגמי מתכת בצורה מהירה ופשוטה:

מקצר משמעותית את זמני הפיתוח, לא נדרשים כלים, מקבעים והגדרות מערכת מיוחדות, פשוט שולחים את הקובץ להדפסה. הדפסה במתכת מאפשרת קבלת חלק לרוב תוך 4-48 שעות ובכך מאפשרת שינויי תכן מהירים.

שיפור היכולות של החלק המודפס:

כיון ששימוש בתלת מימד מאפשר התמקדות בפונקציונליות של החלק ולא באופן הייצור שלו, ניתן לנצל את יכולות הפלטפורמה ולהגיע לתכן הרבה יותר יעיל פונקציונלית.

קונסולידציית חלקים:

ניתן להדפיס הרכבות כיחידה אחת ובכך לחסוך עלויות, זמני הרכבה והלחמה, וכמובן משקל כללי של החלק.

הדפסה פר צורך ומלאי דיגיטלי:

כשאפשר לייצר מוצר סופי בסדרי גודל של שעות/ימים בודדים, כבר לא נדרש להחזיק מלאים גדולים ויקרים, אלא אפשר להחזיק ספריית קבצים ייעודית ולהדפיס פר דרישה.

חברת Xact Metal

Affordable Metal 3D Printing
חברת Xact Metal שמה לעצמה כיעד לנפץ את התפיסה שמדפסות תלת מימד מתכת איכותיות הן ל"חברות עשירות" בלבד. נוסדה ב 2017 ומאז פיתחה את פלטפורמת ה XM200C פלטפורמת הדפסת מתכת בטכנולוגית SLM עם משטח בנייה קומפקטי של 127x127x127mm המאפשרת ייצור של חלקי מתכת ללא צורך בשטח רצפה יקר או מורכבות תפעולית. לאחרונה פיתחה את המדפסת החדשה XM200G עם שטח מגש של 150x150150mm ויכולה לעבוד עם לייזר אחד או שניים.

Metal printing | הדפסת מתכת
Metal printing | הדפסת מתכת

חברת Tritone

Industrial Additive Manufacturing
חברת Tritone פותחת את הדלת לעולם הדפסת תלת-מימד של חלקי מתכת, המתאים לייצור תעשייתי בהיקפים גדולים: תעופה, רכב, רפואה ואלקטרוניקה. באמצעות טכנולוגיית ה-MoldJet החכמה, יכולה כל חברה כעת לעבור לתפוקת ייצור תעשייתי, ולהגדיל את הייצור לעשרות אלפי חלקים בשנה. בנוסף, מדפסות התלת-מימד של החברה מאפשרות שימוש במגוון רחב של חומרים, כגון: נחושת, טיטניום, פלדות אל חלד, אלומינה ועוד, דיוק והדירות באיכות ההדפסה ותהליך ייצור נקי מאבקה.

פתרונות משלימים

מכונות הזרקה וציוד

Metal printing | הדפסת מתכת

ריתוך אולטראסוני וליזר

Metal printing | הדפסת מתכת

רובוטיקה ואוטומציה

Metal printing | הדפסת מתכת

צור קשר >

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה