בחרו עמוד

טכנולוגיית הדפסה FDM

Where Function Meets Form
ליצירת קשר עם מומחה
מהי טכנולוגיית הדפסת FDM?

בטכנולוגיית (FDM (Fused Deposition Modelling החלק מצויר על-ידי חוט תרמופלסטי המוזן מראש ההדפסה, שכבה על גבי שכבה. טכנולוגיה זו מאפשרת הדפסת חלקים חזקים, עמידים ויציבים לצד הדיוק והאמינות של מדפסת ה- 3D. טכנולוגיה זו פותחה על-ידי סקוט קראמפ, מייסד חברת Stratasys לפני למעלה מ-3 עשורים ומאפשרת הדפסה אמינה באיכויות גבוהות במיוחד, ממגוון רחב של חומרי גלם ועבור מגוון רחב של תעשיות. כיום ניתן לזהות מגוון של מדפסות FDM בשוק – אך לא כולן יודעות לייצר את אותו המוצר ובאותה האיכות. כדי לייצר חלק שיוכל לתפקד כחלק סופי, כחלק לכל דבר בתעשייה, יש צורך במדפסת בעלת יכולות הן תוכנתיות והן מכאניות; יש צורך בחומרים פונקציונלים, באדהזיה (חיבור) טוב בין השכבות, יש צורך בדיוקים ואופטימיזציות גבוהות וכמובן – הדירות. המדפסות המיוצרות ב-Stratasys עוברות קואליפיקציה ברמה הגבוהה ביותר בשוק, עם אלפי שעות הדפסה וכיול כדי לספק מוצר שיוכל לתת את המענה הנדרש לתעשיה. מדפסות ה- FDM של Stratasys ייחודיות בכך שתמיד ישנן שני חומרים המודפסים בו זמנית – מודל ותומך. את התומך ניתן להסיר בהמסה, דבר המאפשר חופש תכנוני המתבסס כמעט כולו על הצורך הפונקציונלי ולא על שיטת הייצור, או על-ידי שבירה – תלוי חומר גלם. חלל העבודה של המדפסות הוא תמיד מחומם לטמפרטורת העבודה האופטימלית ועל-ידי כך מונע מעוותים/קילוף מהמשטח של החלק. כשמעוניינים בכלי ייצורי לפרוטוטייפ פונקציונלי, כלים או לסדרות ייצור קטנות – מדפסות ה FDM של Stratasys הן המענה האופטימלי לכך.

יתרונות הדפסת תלת-מימד בטכנולוגיית FDM

  • הטכנולוגיה נקייה, פשוטה לשימוש ומתאימה לשימוש משרדי.
  • ייצור מחומרים תרמופלסטיים המוכרים לנו מעולם ההזרקה דוגמת ABS PC ניילון ULTEM ועוד.
  • גיאומטריות מורכבות שהיו בעייתיות לייצור עד כה הופכות לאפשריות עם טכנולוגיה זו.

מדפסות תלת-מימד בטכנולוגיית ה – FDM

מדפסות תלת-מימד הפועלות בטכנולוגיה זו מייצרות את החלק שכבה על גבי שכבה, מהשכבה התחתונה כלפי מעלה, על-ידי חימום וציור עם חוט תרמופלסטי (בדומה לעבודה עם אקדח דבק). במדפסות של Stratasys תמיד מודפסים במקביל שני חומרים – מודל ותומך ותא מחומם, המאפשרים קבלת מוצר באיכות גבוהה וטיפול משלים קל ופשוט.

FDM | FDM

F123

טכנולוגיית הדפסה FDM

FORTUS SERIES

FDM | FDM

F770

FDM | FDM

חומרי גלם בהדפסת FDM

טכנולוגיית ה- FDM משתמשת באותם החומרים התרמופלסטיים אשר נמצאים בתהליכי ייצור מסורתיים. יישומים הדורשים חוזק, עמידות תרמית, תקינה מסוגים שונים כגון FST, Food Grade או BioCompatible – כולם ימצאו מענה מתאים בחומרים ובמדפסות ה-FDM של Stratasys.

צור קשר >

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה