בחרו עמוד
TAGA Case Study

מדפסות תלת מימד

Case Study- TAGA Designs

חברת TAGA לעיצוב מוצרים עוברת מהפך בזכות הדפסת אבות טיפוס עם J35TM PRO

TAGA Designs | TAGA

מספר עובדים

10

TAGA Designs | TAGA

מדינה

ישראל

TAGA Designs | TAGA

תעשייה

עיצוב ופיתוח מוצרים

TAGA Designs | TAGA

שם החברה

Taga Designs

הסיפור בקצרה

חברת Taga Designs היא חברה עטורת פרסים אשר מתמחה בעיצוב ופיתוח מוצרים תעשייתיים לשוק הרפואי, הצרכני והמקצועי. שוק העיצוב התעשייתי הוא שוק תחרותי עם לקוחות תובעניים, וכחלק משגרת העבודה, על החברה לתקשר רעיונות עיצוביים ופתרונות לבדיקה פנימית וחיצונית באופן יעיל, מאובטח ומהיר.   הזמנת עבודה לייצור אבות הטיפוס על ידי ספקים חיצוניים גרמה לעיכובים והגבילה באופן משמעותי את כמות המודלים שיוצרו. יניב אדיר, מנהל מוצר בחברה, מספר על תהליך שילוב מדפסת תלת מימד J35TM PRO של חברת StrataSys ב-Taga Designs, וכיצד שינוי זה חולל מהפך של ממש, ואפשר ייצור מספר מודלים רב בזמן קצר ושיפור משמעותי של זמני הבדיקה והתקשורת מול הלקוחות.

מודלים דו ממדיים מאפשרים חוויה מוגבלת בכל הנוגע לאינטראקציה אמיתית עם המוצר עצמו, והאופן בו הוא נראה ומרגיש בעולם התלת מימדי. המטרה והיעד, כפי שהוגדרו על ידי יניב אדיר, היו להרחיב את השירותים הניתנים ללקוחות בכל הנוגע למודלים תלת מימדיים על ידי קיצור משך הזמן הנדרש למתן שירות ושיפור איכות התוצרים. לפני הכנסת מדפסת J35TM PRO של חברת StrataSys למשרד, משך הזמן שהוקדש ב-Taga Designs להכנת מודלים נמדד בשבועות, והתהליך לא תמיד הוכתר בהצלחה. זאת, כאשר במסגרת ההתקשרות עם כל ספק מודלים חיצוני נאלצה החברה לקיים בדיקה קפדנית על מנת להבטיח כי הוא אמין וישמור על הסודיות הנדרשת בפיתוח מוצרים חדשים. הזמן הרב אשר נדרש עד לקבלת מודל לצד מיעוט הספקים המאושרים הגביל את מספר המודלים אשר נוצרו והקשה על השימוש בהם למטרת בדיקת המוצר. זאת, כיוון שהמודלים שהתקבלו לא תמיד עמדו במבחן האיכות והדיוק אותו הציבה לעצמה Taga Designs.

האתגר

פתרון אחד לצרכים הנדסיים ועיצוביים

לחברת Taga Designs היה חשוב לספק פתרון שלם אשר ישרת הן את הצרכים ההנדסיים והן את הצרכים העיצוביים. הצורך ההנדסי הינו יצירת אבות טיפוס אשר יאפשרו בדיקה פונקציונאלית של התכנון, החומרים והשימושיות – האם המודל שנוצר אכן יכול לבצע את הפעולה אשר לשמה הוא תוכנן. כל זאת, כאשר אבות טיפוס עיצוביים מדויקים נותנים תחושה טובה של המוצר המוגמר ומאפשרים תקשורת טובה יותר עם הלקוחות. בזכות היכולת לייצר כמות גדולה של אבות טיפוס הנדסיים ועיצוביים פנימית מבלי להיות תלויים בספקים חיצוניים, ניתן לשפר את איכות המוצרים וגם לקצר את משך הפיתוח.

הפתרון

הדפסת מספר אבות טיפוס שונים בו זמנית

דוגמה טובה לדרך שבה מדפסת J35TM PRO של חברת StrataSys עזרה לקצר תהליכים ולשפר איכות הייתה בתכנון רחפנים. השאלה שנשאלה הייתה איזו קשיחות נדרשת עבור מדחף עם גמישות רבה על מנת למנוע שבר. לפני השימוש במדפסת J35TM PRO היה צורך בהשקעה של שעות רבות וניסיונות רבים לא מוצלחים כדי ליצור אבות טיפוס שונים על מנת לבדוק את הפתרונות השונים המוצעים. בעזרת מדפסת J35 יכולה כעת Taga Designs להדפיס בו זמנית ארבעה אבות טיפוס בדרגות קשיחות שונות. אבות טיפוס אלו אפשרו ללקוח לקבל החלטה מושכלת ומהירה לגבי מידת הקשיחות הרצויה ולקדם את הפתרון הטוב ביותר במהירות וביעילות.

בעזרת מדפסת J35 יכולה כעת Taga Designs להדפיס בו זמנית ארבעה אבות טיפוס בדרגות קשיחות שונות

תוצאות ומסקנות

באמצעות שימוש במדפסת J35TM PRO של חברת StrataSys,  חברת Taga Designs אימצה פתרון של הדפסה מרובת חומרים ללא תלות בספקים חיצוניים. השימוש בחומרים גמישים וקשיחים אפשר לחברה לתכנן אבות טיפוס במהירות ובדיוק, לבדוק את המוצרים ולשפר את התקשורת עם הלקוחות. הזמן הנדרש עד לעלייתם לאוויר של המוצרים התקצר ואיכותם השתפרה.

הערכים המרכזיים

  • העלאת אבטחת המידע ללא תלות בספקים חיצוניים
  • קבלת אבות טיפוס מדויקים למגוון מטרות
  • הדפסה מהירה של מספר מוצרים מחומרים שונים

הפתרונות שהושגו

  • ביטול התלות בספקים חיצוניים ליצירת אבות טיפוס
  • קיצור משך הזמן ליצירת מודלים ועלייה לאוויר
  • אפשרות להשוות מספר אפשרויות לפתרון בזמן קצר ובדרך יעילה
  • תקשורת טובה יותר עם הלקוחות והעברת רעיון הנדסי ועיצובי ביעילות

צור קשר >

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה