בחרו עמוד

הנגשת יישומי משטוח גם לחברות קטנות עם החזר השקעה מהיר

פריקה והעמסה של משטחים היא פעולה משעממת ומסוכנת שפוגעות בבריאות העובד לאורך זמן, ולכן אין זה מפתיע שבמהלך השנים האחרונות אפליקציות של משטוח – Palletizing, הפכה לאחד היישומים הפופולאריים ביותר עבור רובוטים, אשר נמדדת היום בהיקף של כ 35% מכלל היישומים הרובוטיים בעולם.

 מאת: חיים זכרמן, מנהל פרויקטים מחלקת רובוטיקה ואוטומציה בחברת SU-PAD

 

 

 

רובוטים ארטיקולריים גדולי ממדים

רובוטים ארטיקולריים גדולי ממדים

לעתים קרובות אנשים חושבים שיישום פתרון של משטוח אוטומטי מיועד רק ליצרנים וחברות בעלי סדרות ארוכות ויכולות כלכליות גבוהות. ואכן, תפיסה מוטעית זו מובנת לחלוטין, במיוחד לאור העבודה שאם תחפשו ברשת את הביטויים Robot / Automatic Palletizing , תמצאו בעיקר סרטונים ותמונות של רובוטים ארטיקולריים ומניפולטוריים קרטזיים גדולי ממדים, אשר תופסים שטח רצפה ניכר ודורשים תפוקה גבוהה של מוצרים כדי שהם יהיו ברי קיימא.

 

 

 

 

 

שילוב רובוטים שיתופיים (קובוטים) בתעשייה

שילוב רובוטים שיתופיים (קובוטים) בתעשייה

כמו אנשים רבים, אתה עשוי לראות את כל זה ולחשוב כי אוטומציה של משטחים פשוט לא מתאימה לעסק שלכם, וסביר להניח שתגידו לעצמכם: "אם אי פעם נגיע לנקודת ייצור המונית, נשקול מחדש, אבל בינתיים אנחנו פשוט לא מוכנים לזה". זו תהיה טעות! 

שילובם של רובוטים שיתופיים (קובוטים) בתעשייה, אשר תופס יותר ויותר תאוצה בשנים האחרונות, לא פסח גם על יישום פופלרי זה, ומאפשר הטמעת פתרון "רזה" ומהיר, אשר עוזר להגדיל את התפוקה, לשמור על ביטחון העובדים ולהבטיח החזר השקעה (ROI) מהיר במיוחד, גם בסדרות קצרות עבור חברות קטנות, בתעשיות השונות – מזון, תרופות, קוסמטיקה ועוד.

 

 

 

רוצים לדעת האם העסק שלכם מתאים להטמעת יישום משטוח עם קובוט? להלן 5 סימנים מובהקים שיעזרו לכם לאשש זאת:

 

 

סימן ברור למעבר לשלב האוטומציה: העובד משקיע הרבה זמן בביצוע משטוח ידני

סימן ברור למעבר לשלב האוטומציה: העובד משקיע הרבה זמן בביצוע משטוח ידני

1. העובדים שלכם לא עוסקים במשימות החשובות באמת

סימן ברור לכך שהעסק שלך מוכן לשלב אוטומציה, הוא כאשר העובדים שלכם משקיעים הרבה מזמנם בביצוע משטוח ידני. אולי יש לכם עובד שעובד על המשימה כמעט כל הזמן, או שהם נאלצים לתת מענה למוצרים שהצטברו כמה ימים קודם לכן. האם עקב כך, העובדים שלכם אינם מסוגלים לבצע משימות חשובות אחרות, זהו דגל אדום לכך שצריך לשקול לייעל את הנושא. כל עוד העובדים שלכם מבזבזים זמן על משטוח, אתם מבזבזים את המשאב הכי חשוב שלכם, שצריך להיות מושקע במשימות בעלות ערך מוסף רב יותר.

 

 

 

 

 

 

אוטומציה שמצדיקה את הזמן וההשקעה

אוטומציה שמצדיקה את הזמן וההשקעה

 

2. אתם מספקים סחורה באופן עקבי

אם אתה שולחים רק כמה מוצרים ביום, הטמעת רובוט לביצוע משטוח כנראה לא האפשרות הטובה ביותר עבורכם. עם זאת, אם יש תפוקה עקבית יחסית של מוצרים שממתינים למשטחים, אוטומציה עשויה להצדיק את הזמן וההשקעה. אתה לא חייבים לעבוד בנפח גבוה אבל אתה צריכים לפעול בנפח קבוע כלשהו.

 

 

 

 

 

רובוט שיתופי: לא מחליף בני אדם אלא עובד איתם

רובוט שיתופי: לא מחליף בני אדם אלא עובד איתם

3. אין לכם הרבה מקום פיסי

מרבית הרובוטים הקונבנציונליים דורשים שטח ניכר מרצפת הייצור עקב ממדיהם הגדולים, והדרישה לגדר אותם ולמנוע מאנשים להתקרב אליהם מפאת חשש לבטיחות העובד. הרובוט השיתופי לא נועד להחליף בני אדם, אלא לעבוד בשיתוף פעולה לצידם ומפה גם שמו. בנוסף, הקובוט משלב במעטפת שלו חיישנים ייעודיים לזיהוי התנגשות המאפשרים לו עצור במידת הצורך. כך הוא חוסך את הצורך בגידור או שימוש ב"כלוב" מיוחד, לצד ווילונות וחיישני בטיחות נוספים.

 

 

 

 

 

מערכת UR Academy: צבירת הידע הנדרש תוך 87 דקות

מערכת UR Academy: צבירת הידע הנדרש תוך 87 דקות

 

4. אין לכם ידע או ניסיון ברובוטיקה ובקרה

מלבד נושא הבטיחות, קובוטים נועדו להנגיש את התחום לכל אחד ולאפשר להטמיע פתרון מהיר אשר נמדד במספר שעות ולא שבועות או חודשים, בהשוואה כמעט לכל סוג של אוטומציה אחרת. Universal Robots השקיעו משאבים רבים לפיתוח כלים שיעזרו להשיג את המטרה, אשר כוללים בין היתר את UR Academy –קורס וסביבת למידה מהמתקדמות בעולם אשר מוגש בחינם ולכולם, המאפשר תוך 87 דקות לצבור את הידע והכלים הנדרשים על מנת לתכנת את האפליקציה הראשונה שלכם, ללא כל ניסיון או ידע קודם. החל משלב הוצאת הרובוט מהקופסא ועד ביצוע אפליקציות מורכבות כגון הברגה ומשטוח, לצד אופטימיזציה ושילוב ציוד נלווה כגון חיישנים ומסועים.

 

 

 

בנוסף, UR שילבו בממשק המשתמש שלהם תבניות ופיצ'רים ייעודיים ל Palletizibng אשר מאפשרים לייצר תוכנית מורכבת תוך מספר לחיצות בודדות.

 

 

Palletizibng תבניות ופיצ'רים ייעודיים ל

Palletizibng תבניות ופיצ'רים ייעודיים ל

 

 

 

 

שמירה על בריאות העובד

שמירה על בריאות העובד

 

5. בריאות העובד חשובה לכם

משטחים ידניים אינם רק משימה שאינה מוסיפה ערך, אלא עלולה לגרום גם לפגיעה ישירה בבטיחות ובריאות העובד. ביצוע פעולות ידניות שחוזרות על עצמם המשלבות משקלים גדולים, יגרום לאורך זמן לבעיות ארגונומיות ופציעתו של העובד. בנוסף, למרות היכולות הרבות שיש לעובד האנושי להציע, בסופו של יום הוא מתעייף ופחות עקבי. שלא נדבר על העובדה שעובדים חולים, יוצאים להפסקות ומתעסקים בין היתר בטלפון, אשר פוגע במצוי הפוטנציאל של העסק שלכם והגדלת התפוקה האפשרית.

 

 

 

לסיכום,

במידה והעובדים שלכם עדיין לא התלוננו שהם מרגישים כמו רובוטים בעצמם, מבזבזים את הזמן שלהם והמוטיבציה שלהם יורדת, ואתם עדיין מתלבטים ולא בטוחים שזה מתאים לכם? נשמח להגיע אליכם לפגישת ייעוץ ולבקר יחדיו אצל אחד הלקוחות המרוצים שלנו אשר נמצא כנראה ממש בקרבתכם.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה