בחרו עמוד

יתרונות במעבר לאוטומציה: ההשקעה המשתלמת ביותר לתעשיית הפלסטיק

כיצד תעשיית הפלסטיק הצליחה להתגבר על המחסור בכוח אדם, להעלות את תפוקת הייצור, להתייעל תפעולית ולעמוד בקצב הולך וגובר של הזמנות מוצרים? התשובה פשוטה מאוד – שילוב פתרונות אוטומציה ברצפת הייצור

 

תמונה 1: עגלה אוטונומית MiR500 לשינוע משטחים מחומרים ממוחזרים, מפעל Cabka Group

תמונה 1: עגלה אוטונומית MiR500 לשינוע משטחים מחומרים ממוחזרים, מפעל Cabka Group

 

בתקופות בהם יש האטה, מיתון או עצירה של קו הייצור כתוצאה ממחסור בכוח אדם – הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט לשלב אוטומציה במפעל. בין היתרונות של שילוב פתרונות אוטומציה במפעל תוכלו למצוא: 

  • התייעלות תפעולית תוך החזר השקעה מהיר 
  • מענה לתנודתיות הגוברת בהזמנות
  • החזר השקעה מהיר 
  • גמישות ברצפת הייצור 
  • הקלה על מצוקת גיוס ושימור עובדים 

ריכזנו לכם בכתבה זו שני מקרי מבחן בשתי חברות בתעשיית הפלסטיק, אשר הצליחו לייעל משמעותית את מפעל הייצור, להגדיל תפוקה ולפתור את בעיית המחסור בכוח אדם, על ידי שילוב פתרונות אוטומציה מתקדמים מבית חברות הרובוטים הגדולות: MiR ו-Universal Robots.

 

עצמאיות, חזקות ויעילות: העגלות הרובוטיות של MiR

העגלות האוטונומיות של חברת MiR ללא ספק מהוות סנסציה בכל מקום בו הן מוטמעות. עגלה שנוסעת עצמאית, ללא יד מכוונת, מסילות או גדרות בטיחות – הרי זה מראה המותיר את כל מי שמביט בהשתוממות. אחד היתרונות המרכזיים של העגלות הוא היותן עצמאיות, שכן אין צורך בבניית תשתית מסובכת או התקנת רשת מצלמות ענפה שיעזרו להן למלא את ייעודן. ברגע שהמסלול מתוכנת, העגלה לומדת אותו וכך יודעת כיצד לעקוף מכשולים או להיות זהירה בקרבת בני אדם. כיום, טווח המשקלים שעגלות MiR יכולות לשאת נע בין 100-1,350 ק"ג.

 

מקרה מבחן: חברת Cabka Group שמה סוף למלגזות המסוכנות

בשל עצמאותה של העגלה, וכן יכולתה לשאת משקלים כבדים, היא מהווה את הפתרון האידיאלי ביותר לבעיית כוח האדם ושחרורו ממשימות רוטיניות, משעממות ואף מסוכנות. כך לדוגמה, מפעל Cabka Group בארה"ב, המייצר משטחים מפלסטיק ממוחזר ועובד בקצב גבוה, הטמיע את העגלה הרובוטית MiR500 וכך הצליח להתגבר על היעדר כוח האדם שפגע בתפוקות ואף להעלות את קצב הייצור. העגלה הפכה לחלק אינטגרלי בקו הייצור האוטומטי, אשר כלל גם רובוט בעל שישה צירים, שבאופן עצמאי פרק משטחים ממכונת ההזרקה, ביצע חיתוך שלהם והעמיס את המוצר המוגמר על העגלה האוטונומית, אשר צוידה גם במעלית משטחים. לאחר שהמוצר הונח על העגלה, הוא עבר למקום אחר בו נארז והועמס. 

"אני בהחלט חושב שהאוטומציה תיכנס למפעלים נוספים בקבוצה", אמר Patrick Garin, נשיא חברת Cabka Group בצפון אמריקה. עוד הוא הוסיף כי "אנשים שונים מההנהלה הבכירה מגיעים לביקור באתר, כולל מנכ"ל הקבוצה, ומביעים התעניינות רבה בקידמה ובאוטומציה שהכנסנו". 

 

הרובוטים השיתופיים של Universal Robots: מפסיקים לבזבז שעות אדם יקרות

הגיע הזמן לשים סוף לבזבוז שעות אדם יקרות על עבודות ידניות ומשימות רוטיניות פשוטות וקטנות, ולפנות את זמנם למשימות מורכבות יותר. הרובוטים השיתופיים (קובוטים) של חברת Universal Robots נועדו בדיוק בשביל זה: הקובוטים של UR מסוגלים לעבוד לצד האדם בבטיחות, ומתאימים לביצוע שלל משימות בקו הייצור, כגון: אריזה, בניית קרטונים ומשטוח, פריקה והזנה של מכונות הזרקה וביצוע Overmolding ובקרת איכות. חברת UR, אחת מהיצרניות הקובוטים הוותיקות והמוכרות, מציעה כיום מגוון רחב של פתרונות אוטומציה ואביזרים המותאמים למשימות שונות ברצפת הייצור. 

 

תמונה 2: קובוט UR10 מבית Universal Robots מבצע משימות לצד מכונת הזרקה של Arburg

תמונה 2: קובוט UR10 מבית Universal Robots מבצע משימות לצד מכונת הזרקה של Arburg

 

מקרה מבחן: חברת Talbot Technologies מייעלת את רצפת הייצור עם 2 קובוטים UR10

חברת Talbot Technologies, יצרנית מוצרי תרמופורמינג והזרקה, הטמיעה שני קובוטים UR10 מבית Universal Robots לאחר שחוותה ניסיון בלתי מוצלח עם רובוט Fixed Rail שהיה אמור לפתור את בעיית התהליכים הידניים אשר האטו את הייצור ומנעו גידול בתפוקות. "החזר ההשקעה המהיר, בשילוב הוורסטיליות והאמינות של הקובוט, הביאו אותנו להחלטה שה-UR10 יהיה מתאים עבורנו", אמר Steve Wilson, מנכ"ל החברה. שני הקובוטים UR10 תוככנו במהירות ובקלות לביצוע מגוון משימות בתוך ולצד מכונת הזרקה של Arburg. השילוב בין שניהם תרם לצמצום העבודות הידניות שעד אז נעשו לצד מכונה, וכן הביא לכדי ייעול תהליך העבודה בזכות זרימה מסודרת יותר. 

 

חברת SU-PAD מייצגת את חברות MiR ו-Universal Robots בישראל

חברת SU-PAD מעניקה ללקוחותיה מעטפת שירות מלאה למוצרי החברה והטמעתם באופן אפקטיבי ומוצלח בקרב יצרנים ישראלים בכל שלבי העבודה החל מתכנון בסיסי, דרך התקנה והטמעה ועד להדרכה – תוך ליווי, תמיכה ושירות אנושי לכל אורך הדרך, ולכל צורך שיתעורר.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לחיים זכרמן haim@su-pad.com | 052-5670620

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין Plastic Time 

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה