בחרו עמוד

אם תחברו עגלה אוטונומית לקובוט יפתח בפניכם עולם חדש של יישומים

חברת Enabled Robotics מציעה פתרון חכם לשילוב קובוט של UR עם עגלה אוטונומית של MIR. הפתרון של החברה שלם: גם ברמת הזיווד וגם ברמת התוכנה ומאפשר לנו לקבל יישומים חדשים ומעניינים

 

תמונה 1: לחצני עצירת חירום, נורות חיווי למצב העבודה של הקובוט, חיבור לזרוע וצג UR.

תמונה 1: לחצני עצירת חירום, נורות חיווי למצב העבודה של הקובוט, חיבור לזרוע וצג UR.

 

 

יש לנו כבר קובוט שיכול לעשות משימות רבות ברצפת הייצור. לצידו יש לנו גם עגלה אוטונומית, היכולה לנוע בחופשיות ובבטיחות מעמדה לעמדה, לשנע חלקים ולשפר תפוקה. עכשיו, תארו לעצמכם שנשלב את השניים לכלי אחד יעיל וחכם. התועלת הגלומה כאן עצומה וכדברי הפתגם: השלם גדול מסך חלקיו.

Enabled Robotics הדנית זיהתה צורך זה. היא, מתמחה בפתרונות זיווד חכמים לקובוט UR ולעגלה אוטונומית של חברת MIR. הפתרונות כוללים גם חומרה וגם תוכנה פשוטה ונוחה.

איחוד הכוחות מאפשר להרחיב את השימושים בציוד ומשפר את החזר ההשקעה. כראיה, זכתה החברה בשנת 2019 בפרס הטכנולוגי של התאחדות הרובוטית הדנית. השופטים התרשמו עמוקות: “עם ממשק RE-ABILITY, יצרה Enabled Robotics מוצר המורכב משני רובוטים מתקדמים. בליבה נמצא הממשק, שהופך את תכנות שתי המערכות המשולבות בו לפשוט ומהיר. זוהי דרך חדשה לאוטומציה והפוטנציאל בשוק גדול”.

 

 תוכנה אינטואיטיבית מבוססת בלוקים

תוכנת RE-ABILITY המשולבת ברובוטים מבוססת בלוקים הכתובים מראש ומאפשרת תכנות מהיר במיוחד בצורה גרפית, ללא ידע קודם. ניתן לתכנת את הרובוט גם באמצעות טלפון חכם, טאבלט או מחשב אישי. בנוסף, ממשק SQL מאפשר למשתמש לשלוף נתוני ייצור במהירות.

 

סדרת ER-LITE – ליישומים כללים

במת חיבור זו, בין הקובוט (UR3e / UR5e) לעגלה (Mir100 / Mir200), מיועדת ליישומי איסוף ושינוע אוטומטיים המצמצמים את הסיכון לטעויות אנוש. היישומים רבים, ביניהם תחזוקת מכונות ושינוע דגימות לבדיקה. במת החיבור כוללת מערכות בטיחות כגון לחצני עצירת חירום נגישים, צג UR ונורות חיווי למצב העבודה (תמונה 1).

 

סדרת ה-ER-FLEX לעבודות בגובה משתנה

לפיתוח זה שלושה דגמים בעלי חלל שונה. גם הם תואמים לכל הקובוטים הזמינים ולעגלות האוטונומיות MiR100 / MiR200 (תמונה 2). ניתן לבצע בקלות התאמות ליישומים שונים על ידי שינויים קלים בחומרה ובקיבועים, מה שהופך אותם ליעילים ורווחיים.

 

תמונה 2: הרובוטים בסדרת ER-FLEX. LOW (שמאל), MEDIUM (ימין) ו-HIGH (אמצע).

תמונה 2: הרובוטים בסדרת ER-FLEX. LOW (שמאל), MEDIUM (ימין) ו-HIGH (אמצע).

 

 

ER-FLEX LOW – דגם בעל חזית נמוכה המייצרת חלל שניתן להתאמה כמעט לכל יישום, לרבות פריטים גבוהים. פלטת הקיבוע שלו תואמת לכל סוגי מתקני הקיבוע.

ER-FLEX MEDIUM – דגם המשלב את הגמישות בתכנון החלל כמו בדגם ה-LOW יחד עם חלל לציוד כגון סוללה נוספת ומחוללי וואקום קטנים עבור גריפרים.

ER-FLEX HIGH – דגם המיועד לנשיאת פריטים קטנים, או כאלו שזקוקים לפלטת קיבוע בגובה שולחן העבודה. את החלל הפנימי הגדול ניתן לנצל גם כן למגוון אביזרים וסוללות.

 

ER-ONE – כלי עזר למיקום מדויק של קצה הזרוע הרובוטית

בקצה הזרוע הקובוטית פיתחה החברה כלי המאפשר מעקב דינמי אחר מיקום המוצר וכיול מהיר של הקובוט לסביבה. פתרון מצלמה ייחודי זה משתמש בסמן פשוט וזול. הקובוט לומד בעזרתו את הסביבה המשתנה בפחות משניה עם דיוק ברמת המילימטר. זאת ללא צורך בכיולים ידניים וקיבועים מכאניים (תמונה 3). לסרטון נחמד הממחיש את המוצר, לחצו על הלינק.

 

תמונה 3: כלים לקצה הזרוע.

תמונה 3: כלים לקצה הזרוע.

 

 

מקרה לקוח: ארד מדי מים מכניסים אוטומציה לייצור! אין חכם כבעל ניסיון

מנהל הפלסטיקה של מפעל ארד, עדי ארגמן, דיבר על הניסיון שצבר בשילוב מערכות אוטומציה במפעלו

“בכל מפעל שפועל שנים רבות מתפתחים, מטבע הדברים, הרגלי עבודה שקשה להשתחרר מהם. המוטיבציה לצאת מאזור הנוחות ולעבור לייצור מתקדם נוצרה בעקבות מעבר שמתרחש אצלנו בשנים האחרונות לייצור מדי מים מפלסטיק. כשהיקף הייצור גדל, הבנו שעלינו להתייעל כדי לספק מחירים תחרותיים. המעבר מתעשייה מסורתית לייצור מתקדם דורש השקעה והצוות חייב לדעת להפעילו.

הדרך לא הייתה פשוטה, אבל ההשקעה בהחלט השתלמה. זמני הסט-אפ ירדו מ-7-8 שעות ל-3.5 בלבד. צמצמנו משמעותית את כוח האדם, התפוקות עלו בכ-60% והחשוב מכל, ביטלנו את כל העבודה עם קבלני המשנה וזה לבדו חוסך לנו מאות אלפי דולרים בשנה. אמליץ לכם שלא לחשוש מהשקעה בתחום. גם אם הסכומים נראים גדולים, בראיה למרחקים ארוכים היא משתלמת”.

 

בתמונה: עדי ארגמן, מנהל מפעל הפלסטיק בארד.

בתמונה: עדי ארגמן, מנהל מפעל הפלסטיק בארד.

 

 

למידע נוסף:

SU-PAD, זיו שדה, 052-339-0034, ziv@su-pad.com

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה