בחרו עמוד

 Case Study

חברת Fusion OEM המתמחה בעיבוד שבבי, מכפילה את פרודוקטיביות הייצור ומוזילה עלויות תפעול במכונות CNC

הסיפור בקצרה

חברת Fusion OEM מתמחה בעיבוד שבבי של חלקים High-Mix, Low-Volume עבור לקוחות בארה"ב ומפעילה ברצפת הייצור שלה 14 מכונות CNC. עובדי החברה מצאו דרך להגביר את הפרודוקטיביות ברצפת הייצור בהוספת ארבעה רובוטים שיתופיים, תוצרת Universal robots מצויידים באביזרי קצה מפלטפורמת UR+ שכוללת גריפר חשמלי, תוכנת Force Copilot ו-Insights של חברת Robotiq. כתוצאה מהוספת הרובוטים השיתופיים לרצפת הייצור, תפוקת העבודה במפעל הוכפלה – והפכה לזולה פי ארבעה מעבודה ידנית הזהה לה.

המכונאי הראשי של חברת Fusion OEM, דיווין אריקסון, עקב במשך שנים רבות אחר טכנולוגיית עיבוד שבבי CNC בערוצי האינסטגרם והיוטיוב – והתרשם כשצפה לראשונה ברובוט מפעיל מכונה ללא כלוב. "אז התחלנו לראות את הרובוטים השיתופיים בכל מקום ברשתות החברתיות ובתערוכות" הוא מספר. "ניסינו לשכנע את המנכ"ל שזה פתרון נהדר עבור המפעל שלנו. זה לקח כמה נסיונות, אבל מכיוון שנהיה קשה מאוד למצוא כאן כוח עבודה איכותי קיבלנו סוף סוף את הרובוט הראשון שלנו בשנה שעברה".

האתגר

הרצון להעצים את עובדיו הוא זה שגרם למנכ"ל של Fusion OEM – קרייג זובריס, לשתף פעולה עם חברת Universal Robots ו- Robotiq. המנכ"ל משתף כי קרא את הספר "Lean Robotics" של Robotiq אשר לימד אותו דברים רבים, אך החשוב שבהם הוא הדרך שבה רובוטים שיתופיים יכולים לעזור לחברה להגשים את הפוטנציאל האנושי שבה. "במקום שהצוות שלנו יטען ויפרק מכונות אחת לעשר דקות, הם יכולים להתמקד בתכנות מכונות ומשימות בעלות ערך מוסף אחר" אומר זובריס.

הפיתרון
במקום שהצוות שלנו יטען ויפרק מכונות אחת לעשר דקות, הם יכולים להתמקד בתכנות מכונות ומשימות בעלות ערך מוסף אחר

ארבעה קובוטים (רובוטים שיתופיים) של Universal Robots הוצבו ברצפת הייצור של Fusion OEM תוך פחות משנה. האפליקציה האוטומטית מתחילה בחלקים, המסודרים במגשים יעודיים אשר נאספים על-ידי הגריפר החשמלי Hand-E של Robotiq, שמותקן על קובוט מסוג ה- UR5e או UR10e, בהתאם לדרישת המכונה. לאחר מכן, הגריפר פותח את הדלת ומכניס את החלק לצ'אק של מכונת ה CNC. תוכנת Force Copilot של Robotiq מאפשרת להרחיב את יכולות התכנות שיש לסדרת E של Universal Robots להציע, כגון תכנות מסלול שלם בלחיצת כפתור, הפעלת כוח מדוד והנחת חלקים מדויקת. הפתרונות של Robotiq אשר הוסכמו על ידי Universal Robots כחלק ממערכת ה Eco System שלהם (UR+), מאפשרים התממשקות ושליטה נוחה ופשוטה דרך ממשק המשתמש של הקובוט ללא כל צורך בציוד נלווה. לבסוף, הקובוט סוגר את הדלת ושולח אות למכונה להתחיל לעבוד.

האפליקציה החדשה הוכיחה במהירות את ערכה. מנהל התפעול הראשי של חברת Fusion OEM – קן צ'ס החל לאסוף נתונים על המוצרים שחוזרים בתדירות הגבוהה ביותר בחברה. "לפני שהרובוטים הגיעו, לקח כמעט 6 ימים עד שהצלחנו לייצר ולמסור כ- 500 חלקים ללקוח. כיום, כאשר הקובוטים פועלים יום ולילה זה לוקח שלושה ימים בלבד, לצד שיעור ליקויים שירד, שכן הקובוטים עושים פחות טעויות מהמכונאים הטובים ביותר שיש".
חברת Fusion OEM מסתמכת על תוכנת הניטור Insights של Robotiq, כדי לשלוח התראות לטלפונים ולמיילים של העובדים במידה והייצור מפסיק מכל סיבה שהיא. במידה ועובד נמצא מחוץ לאתר, הוא יכול אפילו להתחבר מרחוק בכדי לגשת לממשק המשתמש של הקובוט ולפתור את הבעיה. "אנחנו גם מקבלים איתות כאשר כמות חומרי הגלם מתחילים להיגמר במגשים. כל הכלים האלו מסייעים לנו למקסם את תפוקת הייצור" אומר קן צ'ס, COO.

שיעור
פגמים יורד

שילוב הולך וגדל של קובוטים שיתופיים

מה שהחל כפרויקט מחקרי הוכיח את עצמו במהרה כמשתלם במיוחד. "אנו עוקבים אחר הפרודוקטיביות של כל רובוט בעזרת תוכנת Insights. ביכולתנו לאתר אזורים שניתנים לשיפור עבור אותם רובוטים – וכך לתכנן בהתאמה פריסת רובוטים עתידית" מסביר קן צ'ס.
והמספרים מחזקים את הטענה. לדוגמה, צ'ס מעריך כי הפעלת עבודה במכונה נתונה עם קובוט זולה פי ארבעה מפעולה ידנית זהה לה, הערכה אשר זוכה להתאמה עם העובדות בשטח. אפליקציית הזנה – Machine Tending, נחשבת לאפליקציה עם ה- ROI הקצר והמשתלם ביותר, אשר מתאים גם לחברות קטנות של 2-5 עובדים.

יש יותר עקביות בהעמסה ופריקה של החלקים, דבר אשר הפחית את טעויות האנוש

התוספת של קובוטים תוצרת UR היו חדשות מעולות עבור צוות העובדים של Fusion OEM, אשר קיבלו עוד ידיים עובדות. המכונאי בריאן וורבלסקי העיד כי מאז הגעת הקובוטים לחברה הוא יכול להשקיע יותר זמן במשימות בעלות ערך מוסף כדוגמת תכנות מכונות מבלי שיצטרך להעמיס אותן "יש יותר עקביות בהעמסה ופריקה של החלקים, דבר אשר הפחית את טעויות האנוש".

להשאר עם אצבע על הדופק

רוצים לשמוע על כל החידושים, הכנסים, הסמינרים
והאירועים שאנחנו עורכים?

הרשמה לניוזלטר

להשאר עם אצבע על הדופק

רוצים לשמוע על כל החידושים, הכנסים, הסמינרים
והאירועים שאנחנו עורכים?
תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה