בחרו עמוד

מחממי תבניות של HB-THERM לכל החיים

חברת HB-THERM החליטה לאחרונה להרחיב את תקופת האחריות לגופי חימום התבניות מסוג Thermo5 אותם היא מייצרת לתקופה בלתי מוגבלת (משמע, לכל החיים). מעשים שמדברים טוב הרבה יותר ממילים.

 

חברת HB-THERM היא חברת משפחתית שוויצרית המתמחה מאז שנת 1967 בפיתוח וייצור של מערכות לבקרת טמפרטורה, אשר מיוצרות בשלמותן בשוויץ. לאחרונה, החליטה החברה להרחיב את תקופת האחריות לגופי החימום לתקופה בלתי מוגבלת (משמע, לכל החיים). מהלך זה של החברה בהחלט מעיד על הביטחון הרב שיש לה במוצריה, דבר אשר מתכתב עם נתוני החברה: מתוך 80,000 יחידות של מחממי תבניות בשימוש, 0.3% בלבד נמצאו תקולים. במקרה של תקלה מתחייבת החברה לספק גוף חימום חדש ללא עלות, במסגרת תקופת אחריות לכל החיים.

 

טכנולוגיה ייחודית לחימום המים ללא מגע ישיר

האמינות הגבוהה של מחממי התבניות של חברת HB-THERM טמונה בטכנולוגיה שלה: להבדיל מהטכנולוגיה המסורתית בה מתרחש מגע ישיר, פיתחה החברה טכנולוגיה חדשנית לחימום מים ללא מגע ישיר.

 

 

 

מחממי התבניות של חברת HB-THERM

מבנה המחמם מסוג Thermo5 – חימום ללא מגע ישיר עם נוזל החימום

 

 

ישנם יתרונות לחימום מים במגע ישיר, כאשר אחד הבולטים שבהם הוא היעילות האנרגטית של מעבר החום. עם זאת, לאורך זמן ניתן לזהות בעיות בגופי החימום הסטנדרטיים עקב המגע הישיר של גוף החימום עם הנוזל, כשאחת הבעיות הנפוצות היא היווצרות סדקי לחץ באזור נקודת החימום בה מגיעים המים לנקודת רתיחה ונוצרות בועות. בועות אלו יוצרות אזורי מגע בעלי טמפרטורה גבוהה יותר וכך נוצר לחץ הגורם לסדקים, אשר הולכים ומתפשטים על-ידי חלחול של מים דרכם, דבר הגורם באופן איטי לכשל בגוף החימום. בעיה נוספת מוכרת היא היווצרות אבנית בפני השטח של גופי החימום, דבר אשר יוצר שכבת בידוד הפוגמת במעבר החום הנדרש ופוגע ביתרון האנרגטי של מעבר החום במגע ישיר.

הטכנולוגיה הייחודית של חברת HB-THERM מאפשרת חימום אנרגטי יעיל ומבוקר ללא מגע ישיר עם המים, דבר אשר מונע את שלל הבעיות המתוארות ומאפשרות שימוש ארוך טווח ללא תקלות. שיטה זו משפרת באופן משמעותי את אורך חיי הציוד, וכן מאפשרת לחברה להציע אחריות לכל החיים.

 

HB-THERM מבית Thermo5

 

תהליך מעבר החום במחממי תבניות Thermo5 מבוסס על מבנה ייחודי בו גופי החימום חיצוניים, ובכך אינם יוצרים מגע ישיר עם מדיום החימום. במטרה למנוע היווצרות של בועות, עובדת המערכת בלחץ גבוהה אשר מונע מהמים לשנות מצב צבירה. בנוסף, שימוש בפלדת אל חלד ימנע היווצרות קורוזיה בפני השטח.

 

 

תמונה פנימית של מחמם התבניות Thermo5 למרכיביו מבית HB-THERM

תמונה פנימית של מחמם התבניות Thermo5 למרכיביו

 

 

 

את יעילותה האנרגטית של המערכת ניתן לייחס למספר גורמים: ראשית, המערכת כולה מבודדת ובכך נמנע בזבוז אנרגיה לסביבה. שנית, המערכת אינה מכילה מכל אגירה למים החמים, היות והחימום מתבצע רק על כמות המים הנדרשת לסירקולציה מינמלית וללא עודפים. נוסף על כך, על מנת לעבוד בתנאים האופטימליים למעבר חום יעיל, מותקנים מפסקי (SSR (Solid State Relays העוזרים לשמור על מעבר חום זהה בכל אחד משלושת אזורי החימום. הגנה מחימום יתר מסופקת גם היא על-ידי שלושה אלמנטים של bi-metals.

ההתפתחות הטכנולוגית היא זו שאפשרה את מקפצת האיכות במוצרי החברה, כאשר האחריות המוגדלת לגוף החימום מהווה שיקול משמעותי בקבלת החלטה על רכישת ציוד חדש. ניכר כי השוק הישראלי מכיר ביתרון הטכנולוגי של החברה, שכן במהלך שלוש השנים האחרונות נמכרו למעלה מ-125 בקרי טמפרטורה של החברה בשוק הישראלי.

הכתבה נכתבה בשיתוף מגזין PlasticTime

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה