בחרו עמוד

בחזית המאבק בנגיף הקורונה: פיתוח וייצור מסכות בהדפסת 3D

בתקופה בה העולם כולו נלחם על משאבים בסיסיים למאבד כנגד הקורונה נדרשת יצירתיות. מספר חברות מובילות במשק, וביניהן SU-PAD, החליטו לשתף פעולה לפיתוח וייצור מסכות רב-פעמיות, שכבר מאות מהן הגיעו לבתי החולים.

לאחרונה, אנו עדים למשאבים בסיסיים החסרים בעולם כולו- משאבים בסיסיים הנחוצים בכדי להמשיך ולהילחם בנגיף הקורונה. שיתוף הפעולה חסר התקדים בין החברות SU-PAD, STRATASYS, MATRIX ו- SINERGY. החל כתגובה לבקשות החוזרות מבתי החולים ומשרדי הממשלה. החברות, אשר עושות לילות כימים- מפתחות ומייצרות מסכות מיגון פנים רב-פעמיות לצוותי בתי החולים.

המעבר המהיר מפיתוח לייצור: יתרונות הדפסת תלת המימד

אחד המאפיינים של המאבק בנגיף הקורונה הוא הצורך בתגובה מהירה ואף מיידית בכדי לספק את הפתרונות המיטביים לצוות הרפואי ולמטופלים עצמם. הדפסת תלת המימד מאפשרת למעשה הדפסה מקומית ומענה מיידי לצרכים הרפואיים של הצוותים. שיתוף הפעולה בין החברות אפשר טכנולוגיית הדפסה ייחודית: הדפסה עם חומרים בעלי תקינה רפואית, בעלי אישורים התואמים את התקינה הנדרשת. המשמעות היא שניתן להשתמש בהם שוב, לאחר סטריליזציה.

כיום, ניתן לזהות כי כלל המדינות בעולם מדווחות על משבר הצטיידותי חריף, גם במדינות בהן ברפואה מתקדמת ביותר. טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד מתגלה בימים אלה ברוב עוצמתה וביכולתה לתת מענה מהיר ויצירתי לכל אתגר.

בחזית המאבק בנגיף הקורונה: פיתוח וייצור מסכות בהדפסת 3D | פיתוח,תלת מימד,3D

מכונת הייצור: Fortus450 מבית STRATASYS

מאות מסיכות כבר יוצרו, וזו רק ההתחלה

עובדה קטנה: מדיי יום זורקים בתי החולים למעלה מ- 6,000 מסיכות מיגון. מעבדת תלת המימד באיכילוב בראשותו של ד"ר דדיה נרתמה לנושא המיגון תוצרת "כחול-לבן" יחד עם חברות ישראליות מובילות: SU-PAD, STRATASYS, MATRIX ו-SINERGY. כאשר מאות מסיכות כבר חולקו לצוותים הרפואיים, וזו רק ההתחלה.

הדפסת 3D של מסכות מאפשרת ייצור וחיבור של מסיכה המותאמת לכל סוג של כיסויי מצח, והיא ניתנת גם לפירוק, חיטוי, הרכבה מחדש לשימוש חוזר או כביסה חמה. מסכה זו עשויה מחומרים ביו-קופטאביליים ומתאימה למשקף באורכים שונים, לפי המידות הנדרשות.

המסיכה, אותן מייצרות החברות, מיוצרת בטכנולוגיית 3D מחומרים ייחודיים בשוק לשימוש רב פעמי. חומרים אלה בעלי תקינה רפואית וכמו כן ניתנים לסטריליזציה – דבר אשר יקל על ההגנה של הצוותים הרפואיים עם מענה מהיר, איכותי וגם אקולוגי.

עד לרגע זה נמסרו כ- 200 מסיכות מיגון. בהמשך, מתכננות החברות יחד עם מעבדת תלת המימד להמשיך ולייצר אלפי מסיכות מגן לטובת המאבק בנגיף הקורונה והצוותים הרפואיים בבתי החולים.

 

בחזית המאבק בנגיף הקורונה: פיתוח וייצור מסכות בהדפסת 3D | פיתוח,תלת מימד,3D

אנשי חברת STRATASYS בריאיון מיוחד לחדשות ערוץ 13

חברת SU-PAD נרתמת למאבק בנגיף הקורונה

מחלקת תלת המימד של חברתנו נרתמה למאבק בפיתוח וייצור של סדרת מסיכות אשר עתידה לעזור לבית החולים ולצוותים הרפואיים שבה, אך זה לא היה יכול לקרות לבד. שותפתנו הוותיקה, חברת STRATASYS מחזיקה בפורטפוליו נרחב של חומרי גלם רפואיים בעלי התאמה לתקינות ברמות חומרה שונות והתאמה תהליכי עיקור מגוונים. בנוסף, ראויים לציון חברת SINERGY ו- MATRIX אשר משקיעים את מיטב זמנם ויכולותיהם בתכנון והובלת הפרויקט.

בנוסף, חברתנו מספקת ייעוץ והכוונה למפתחים שונים בנושא שיטות הדפסה מתאימות, בחירת החומרים המתאימים והתאמה לתקני ייצור בתחום המדיקל- בכדי לאפשר ללקוחותינו לתת פתרונות נכונים ומהירים לצו השעה.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה