בחרו עמוד

מתחילים ברגל ימין: כיצד מדפסות תלת-מימד משנה את תעשיית הנעליים?

מדפסות התלת-מימד המקצועיות של Stratasys מסייעות בפסי ייצור – ומובילות לחדשנות, חיסכון בהוצאות וצמצום לוחות הזמנים. כיצד חברת נעליים אחת מדנמרק גייסה את עולם ההדפסת התלת מימד כדי לשפר את תהליך הייצור, בכתבה הבאה

תעשיית הנעלים העולמית נחשבת לאחת הוותיקות בעולם – כאשר שורשיה משתרכים כל הדרך עד לעת העתיקה. אולם גם באחת התעשיות הגדולות והמורכבות בעולם הביגוד החלו לאחרונה להשתמש במדפסות תלת מימד תעשייתיות: כלי ייצור עוצמתי שמסוגל לשפר משמעותית את יעילות ואיכות תהליך הייצור. סיפורה של חברת ECCO הדנית ממחיש את יתרונות הטכנולוגיה החדשה – ואת הדרכים שבהן היא מסוגלת לשנות גם תעשיות מסורתיות יחסית.

מאז הקמתה בשנות ה-60, חברת ECCO הפכה לאחת השחקניות המובילות בענף הנעליים העולמי. החברה המשפחתית מעסיקה כ-21 אלף עובדים ומוכרת את מוצריה ב-2,250 חנויות ב-99 מדינות שונות. בחברה מתגאים בהקפדה על ניהול ישיר של תהליך ייצור הנעל. ב-ECCO מנהלים בצורה מקיפה את ייצור האימום, התבניות ועיבוד העורות – כאשר שלבים רבים בתהליכים אלו נעשים בעבודה ידנית. מזה מספר שנים שחברת ECCO מקדישה מאמצים רבים לתחום החדשנות ושואפת לאמץ טכנולוגיות חדשות – כדי לייעל את תהליך הייצור.

 

הכנת תבנית לייצור נעליים על-ידי מדפסת התלת-מימד Origin One מבית Stratasys

הכנת תבנית לייצור נעליים על-ידי מדפסת התלת-מימד Origin One מבית Stratasys

 

הכנת תבניות בצורה מסורתית מסרבלת את הייצור

אחד השלבים המהותיים בתהליך ייצור הנעל הוא הייצור והחיבור בין החלק העליון של הנעל לבין המדרס. בשיטה המקובלת כיום, פוליאוריתן מוזרק בתהליך Overmolding אל תוך תבנית – אשר אליה הוזרק מראש החלק העליון של הנעל. מגוון הדגמים והמידות השונות של הנעליים מתוצרת החברה מוליד צורך במספר גדול מאוד של תבניות. בחברת ECCO ביצעו עד לאחרונה את תהליך הייצור של כל תבנית מחוץ לאתר הייצור, בצורה שדורשת זמן רב ומאפשרת מספר הזרקות מוגבל – שמגביל את הפיתוח.

 

מדפסות תלת מימד תעשייתיות

כדי לפתור את הבעיה הזאת, בחברת ECCO פנו לבחון אפשרות של הדפסת תלת מימד תעשייתית. כלי הדפסה עוצמתיים אלו מאפשרים להדפיס את התבנית במהירות ובגמישות, להגדיל את מספר מחזורי הפיתוח, להאיץ את תהליך הייצור – ולהוזיל בצורה ניכרת את עלות ייצור התבנית. תהליך זה מחייב שימוש בטולרנסים מחמירים על מנת להקפיד על איכות המוצר הסופי.

בחברה בדקו מספר רב של מדפסות תלת מימד תעשייתיות – ובחרו לבסוף במדפסת Origin One מבית חברת Stratasys. המדפסת התעשייתית נהנית ממגוון יתרונות טכניים בכל הקשור למהירות ההדפסה, לאיכות ולדיוק – וכן תומכת בשורה ארוכה של חומרי גלם מתוצרת יצרנים מובילים. ב-ECCO בחרו לעשות שימוש בחומר גלם מתוצרת Loctite, חברה-בת של תאגיד Henckel המוביל.

שילוב מדפסת Stratasys Origin One אפשר לקצר את משך הזמן לקבלת תבנית מודפסת ליממה אחת בלבד. התבניות החדשות יוצרו בצורה גמישה ונוחה – תוך עמידה באלפי מחזורי הדפסה ללא בלאי – וכאשר בחברת ECCO אמרו כי התוצר הסופי זהה לתוצר של תהליכי הייצור המסורתיים.

כעת נמצאים בחברה בתהליך של רכישת מדפסות תעשייתיות נוספות – במטרה לאפשר ייצור תבניות באתר הייצור עצמו ולחסוך את הוצאות השינוע היקרות. בחברת ECCO עברו בהצלחה לייצור לפי דרישה – שמוביל לחיסכון ניכר בזמן ובמשאבים. שיתוף הפעולה של ECCO ו-Stratasys ממחיש את היתרונות שבמעבר להדפסת תלת מימד תעשייתית – אשר יכול לסייע למפעלי הזרקות רבים מתעשיות שונות.

 

 

מתחילים ברגל ימין: כיצד מדפסות תלת-מימד משנה את תעשיית הנעליים? | מדפסות תלת-מימד

 

SU-PAD מייצגת את חברת Stratasys בישראל

חברת SU-PAD מייצגת את חברת Stratasys בישראל. חברת SU-PAD מעניקה ללקוחותיה שירות מלא- החל משלבי התכנון, הבנת הדרישות והצרכים, דרך הרכישה וההטמעה וכלה במתן שירות מכל הלב, 24/7 לכל דרישה, בקשה או שדרוג.
לפרטים נוספים אודות פתרונות הדפסת 3D, ניתן לפנות לשי אינגבר: shai@su-pad.com.

 

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה