בחרו עמוד

מדפסות תלת מימדיות – עתיד שמדלג על העבר

אחת מהטכנולוגיות שזוכות להרבה מאוד תשומת לב בשנים האחרונות זוהי הטכנולוגיה שמציעה את האפשרות של מדפסות תלת מימדיות. לאחר שאנחנו מבינים כיצד פועלת הטכנולוגיה של ההדפסה התלת מימדית אנחנו יכולים רק לדמיין את כל האפשרויות שהמדפסת הזו מסוגלת להציע לנו ולא ירחק היום והדבר אכן יקרה. אנחנו נוכל להדפיס כל דבר. חלקי חילוף למכשירים ביתיים כמו גם חלקי חילוף למכוניות והאפשרויות הן אין סופיות.

מדפסות תלת מימדיות – איך הן פועלות למעשה ?

מדפסת תלת ממד פועלת על בסיס של שלושה מרכיבים עיקריים.

  • מדפסת – המכשיר שלמעשה מבצע את מלאכת ההדפסה או כפי שיהיה נכון יותר להגדיר זאת – המכשיר שייצור את הגוף התלת ממדי.
  • חומרי ההדפסה – החומר אשר בו אנחנו משתמשים לצורך הדפסת הגוף התלת ממדי. זה יכול להיות גומי, מתכת, פלסטיק או פולימר ועוד.
  • מחשב – ההוראות אל המדפסת מתקבלות מהמחשב שם נמצאת כל תכנית ההדפסה עם המידות המדויקות, הנתונים והפרופורציות שדרושים ליצירת הגוף התלת ממדי.

איך מתבצעת מלאכת ההדפסה ?

תהליך ההדפסה הינו תהליך ארוך כאשר המדפסת יוצרת שכבה על גבי שכבה על פי התכנית המפורטת שהיא מקבלת מהמחשב. כל שכבה היא דקיקה מאוד כאשר צורתה תשתנה בהתאם לדגם המבוקש. המדפסת עוברת שוב ושוב על המבנה עד שמתקבל המוצר הסופי.

בסיומו של תהליך ההדפסה מבצעים תהליך של ליטוש, גימור סופי וניקיון עד שמתקבל מוצר שיהיה ראוי לשימוש בדיוק כמו מוצר דומה שנעשה בתהליכי ייצור שונים כמו הזרקה תעשייתית או יציקה.

עם מדפסות תלת מימדיות אפשר להדפיס אפילו פיצה

בעולם הגדול נעשו ניסיונות רבים באמצעות המדפסת התלת ממדית כאשר נבחנה אפילו האפשרות של הדפסת פיצה. בתהליך ההדפסה בחרו בחומר אשר בו רצו לבצע את ההדפסה כאשר במקרה הזה מדובר בחומרי הייצור של הפיצה כאשר המדפסת בחרה בכל פעם את החומר הרצוי מהמכל המתאים.

מדפסות תלת מימדיות אצל סו – פאד

את האפשרויות של המדפסת התלת ממד אנחנו כבר מוצאים היום בענפי תעשייה שונים כאשר לא ירחק היום ואנחנו נמצא את המדפסת בשימוש נגיש עבור כל אחד ונוכל להדפיס את כל מה שרק יעלה בדעתנו.

את כל הציוד ההיקפי הדרוש עבור המדפסת התלת ממד תוכלו למצוא בסו – פאד. כי העתיד כבר כאן.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה