בחרו עמוד

מדפסות תלת מימד האם הן מסוכנות לנו?

מדפסות תלת מימד הן כלים מהפכניים. בעתיד הנראה לעין, יוכל כל אחד לייצר בביתו הפרטי מגוון כלים ואביזרים שבעבר היה נאלץ לרכוש בחנות. האפשרות להדפסת כלי מטבח כגון כוסות, סכינים ומזלגות מפלסטיק, רהיטים קטנים ופסלים דקורטיביים במדפסת תלת מימד ביתית, כבר שרירה וקיימת. כל מי שידו משגת לקנות לעצמו מדפסת תלת מימד פשוטה יכול להתנסות בעצמו ביצירה של אביזירים אלו. במפעלי תעשיה ומכוני מחקר עתירי תקציב, קיימות גם מדפסות איכותיות יותר, אשר יש ביכולתן להפיק מוצרים מורכבים בהרבה. אך לצד הפוטנציאל החיובי הגלום בהדפסת תלת מימד, צריך לקחת בחשבון גם את ההיבטים השליליים. במאמר זה נסקור היבט אחד המשקף את פוטנציאל הסיכון הגלום בהדפסה תלת מימדית ונראה כיצד היבט זה עשוי להשפיע על חיינו.

הדפסת כלי נשק בעזרת מדפסות תלת מימד

עד לפני מספר שנים, הדפסת כלי נשק מורכבים בעזרת מדפסות תלת מימד לא נראתה אפשרית. זאת משום שהחומרים בהם נעשתה ההדפסה לא יכלו לעמוד בלחצים הנגזרים מהשימוש באקדחים למשל. אולם מציאות זו הולכת ומשתנה לנגד עינינו. כיום, החומרים בהם נעשה שימוש בהדפסה תלת מימדית הולכים ומשתפרים, וכעת ניתן לייצר גם אקדחים אשר מסוגלים לירות אש חיה בעזרת מדפסת תלת מימד איכותית. הגופים השונים האמונים על ביטחונו של הציבור ברחבי העולם, משקיעים כיום מאמצים רבים כדי להתמודד עם האפשרות שכל אחד יוכל להדפיס בביתו נשק חם שכזה.

יש לזכור כי לצד האפשרות הפוטנציאלית להדפסת כלי משחית שכאלו בעזרת מדפסת לא יקרה, הולכות ומתגבשות דוקטרינות עבודה חדשות בתחום הביטחון. הטכנולוגיה דוהרת קדימה, אך גם בני האדם האחראים על תפעולה, הולכים ומתאימים את עצמם לקצב השינוי. מחקרים מלמדים כי האדם הוא יצור סתגלן בצורה יוצאת דופן. אם לא היינו משכילים להתאים את עצמינו למציאות המשתנה, לא היינו מצליחים לתפוס את מקומינו כשליטים הבלעדיים של כוכב הלכת בו אנו חיים. עלינו להכיר בסיכונים הגלומים בהדפסת תלת מימד, אך גם לחבק את השינוי המבורך אותו היא מביאה לחיינו. אם נשכיל לעשות זאת, נזכה ליהנות מפירותיה של המהפיכה החדשה, תוך צימצום הסיכון הפוטנציאלי אותו היא מביאה עמה למינימום.

היכן לרכוש מדפסות תלת מימד איכותיות

אם גם אתם החלטתם שהגיע הרגע שלכם להצטרף למהפיכת הדפסת התלת מימד, אשר יש שמשווים אותה למהפיכה התעשייתית, אנו ממליצים שתרכשו לעצמכם מדפסת תלת מימדית רק מבית מותג איכותי ובעל מוניטין אשר שמו הולך לפניו. חברת סו-פאד, משווקת מדפסות תלת מימד איכותיות אל השוק הישראלי והבינלאומי כבר עשרות שנים. חברתינו משווקת מדפסות מבית המותג הבינלאומי המוביל Stratasys אשר נחשבות לאיכותיות ומדויקות במיוחד. אז אם חיפשתם היכן לרכוש מדפסת תלת מימד איכותית, הגעתם בדיוק למקום הנכון. צוות המומחים בחברתינו ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה, על מנת שהנאתכם מהמדפסת תהיה שלמה.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה