בחרו עמוד

ריתוך לייזר עם Leister מונע טביעה

טביעה היא לרוב התרחשות שקטה לחלוטין, בה כל שניה חשובה ועשויה להציל חיים. מערכת BlueFox ST1 הינה צמיד בטיחותי חדשני שעוזר להורים ומצילים לזהות במהירות מצבי טביעה

 

 

ריתוך לייזר עם Leister מונע טביעה | ריתוך לייזר

 

 

 

מערכת BlueFox ST1

המערכת החדשנית מכילה שבב מיקרו-מעבד המנתח ומודד באמצעות חיישנים את לחץ המים ועומקם. באמצעות תוכנת מחשב ניתן להגדיר סף של משך שהות מתחת לפני המים ועומק מים מרבי. במידה והזמן עובר את הסף שנקבע או יורד עמוק יותר משנקבע, משתחררת קפסולה מהצמיד ובה בלון מתנפח הכולל רמקול. הבלון משמש כמצוף המסמן את מקום ההתרחשות ומושמעת אזעקה. על מנת להבטיח כי צמיד ה- BlueFox ST1 יעמוד בדרישות עמידות בפני מים עד לעומק של 10 מ', היה צורך לזהות תהליך מתאים לחיבור שני חצאי המעטפת ורצועת הפוליקרבונט המחוברת אליהם.

 

 

רכיבים אלקטרוניים ותהליך ריתוך לייזר

בתחילה, BlueFox ניסו לרתך את הרכיבים באמצעות טכנולוגיית אולטרה-סאונד. הניסיון לא עלה יפה כיוון שהתהליך הרס את הרכיבים האלקטרוניים בין שני חצאי המעטפת. כאלטרנטיבה, ניסתה חברת Deep Blue AG תהליך אחר של ריתוך בלייזר. שיטה ללא מגע זו מאפשרת לרכיבים להיות מולחמים יחד בחוזק ובמידת דיוק רבה – ללא פגיעה ברכיבים האלקטרוניים.

 

 

 

ריתוך לייזר עם Leister מונע טביעה | ריתוך לייזר

 

 

ריתוך לייזר עם Leister מונע טביעה | ריתוך לייזר

 

אתגר הריתוך

כמו בכל תהליך ריתוך, גם בריתוך פלסטיק באמצעות לייזר יש חשיבות רבה לשמירה קפדנית על עקרונות התכן. בנוסף על ביצוע בדיקת איכות למוצר המוגמר, ביישום זה, בדיקת האיכות מתבססת על קונספט הריתוך. ריתוך מבוסס סריקה מהירה (QUASI) הוכח כפתרון אידיאלי לעמידה ביעדי האיכות והגמישות.

העיקרון הפונקציונלי בריתוך כמעט-סימולטני זה מבוסס על שתי מראות סורקות המשקפות את קרן הלייזר ומכוונות אותה לאורך קווי המתאר של הריתוך במהירות גבוהה.
על מנת להשתמש בריתוך לייזר מסוג זה (QUASI), היה צורך לשנות ולהתאים את תכן המוצר. על מנת למנוע סימני צריבה בקונטור הריתוך, היה צורך לשנות את מוליכי האנרגיה שתוכננו עבור האולטראסוני לצלעות: הצלעות סיפקו את הקונטור השטוח הנדרש וגם את ההתכה הנדרשת לביצוע מוצלח של הריתוך. תוצאת הריתוך שמושגת היא עמידות במים.

השלב הבא כלל את התאמת חומר הגלם לתהליך הריתוך באמצעות לייזר. החומר נצבע באמצעות פיגמנט שקוף למעבר קרני לייזר. משמעות הדבר היא כי ניתן לייצר פלסטיק שקוף ללייזר אשר אינו שקוף לעין האנושית. בדרך זו, גם רכיבים בצבעים שונים ניתנים לריתוך אחד לשני ודרישות צבע הצמיד של הלקוחות השונים נענים. דוגמה זו ממחישה את חשיבות התכנון, אפילו בשלב פיתוח המוצר.

 

נציגות חברת Leister בישראל

חברת Leister באמצעות נציגותה בישראל, חברת SU-PAD מציעה ללקוחות תמיכה בבחירה ופיתוח של תהליך הריתוך בלייזר כמו גם בהתאמת התכן וחומרי הגלם. סיוע מקיף זה עוזר להקטין את רמת הסיכון ומאפשר לקבל תוצאות איכותיות ומהירות.
יועצי Leister הוכיחו ל- Deep Blue AG כי הבחירה ב- Leister ובתהליך ריתוך מסוג QUASI היא הבחירה הנכונה. ההליך מציע גמישות רבה בתכנון המוצר ועוזר לריתוך בזכות התכה סימולטנית של קו התפר. בנוסף, זמני המחזור מספקים לקצב הייצור המתוכנן שעמד של 50,000 יחידות BlueFox ST1 לשנה.

 

פתרון מ- Leister – מערכת NOVOLAS WS-AT

ניסיון רב השנים של חברת Leister עם סוגים שונים של חומרים פלסטיים, עיצובי מוצר, מקשרים ועקרונות ריתוך בלייזר עזרו למקד ולבחור בתהליך הנכון לביצוע המשימה גם בבדיקת האיכות.

שיטת הריתוך בלייזר הביאה את המוצר לבשלות לייצור תוך ארבעה חודשים בלבד. על מנת להבטיח את איכות הפתרון, נבחרה מערכת NOVOLAS WS-AT אשר נותנת מענה מדויק על פי דרישות BlueFox ST1 ומשלבת סורקים וחיישנים משולבים במערכת הרתימה של המוצר (CLAMPING DEVICE).

ממשק המשתמש של Leister מציע שליטה מפורטת בתהליך הריתוך ובמקביל בקרת איכות. הערכים שמתקבלים מתהליך הריתוך בפועל נשמרים ונבדקים אל מול טולרנסים גרפיים עליונים ותחתונים המאפשרים בקרת איכות יעילה לתהליך.
קלות התפעול, במשולב עם גמישות גבוהה, שכנעו את חברת Deep Blue AG לרכוש את מערכת NOVOLAS WS-AT. בנוסף, זמני העיבוד הקצרים אפשרו לעבור את יעדי הייצור המקוריים של 50,000 BlueFox ST1 לשנה.
מערכת NOVOLAS WS-AT היא ללא ספק השקעה בטוחה לעתיד כיוון שגמישותה הרבה הופכת אותה לאידיאלית בריתוך סוגים שונים של רכיבים.

 

ריתוך לייזר עם Leister מונע טביעה | ריתוך לייזר

 

 

שירות עם המגע האישי

בתהליך פיתוח המוצר יש מקום לשימוש במעבדת הריתוך שקיימת הן במשרדי LEISTER בשוויץ והן במשרדי SU-PAD בפארק אפק בראש העין.

 

Deep Blue AG

המשרד הראשי של חברת Deep Blue AG נמצא בהאלויל, שוויץ. החברה מתמחה בחדשנות וניסיון רב שנים בטכנולוגיה תת מימית.

אלמנט המים הוא מרכזי עבור מייסד החברה בשלושים השנים האחרונות לערך. מיקוד זה הביא להמצאת מחשב הצלילה Aladin בשנות השמונים, מחשב צלילה עם שם עולמי.

ניסיונה הנרחב של חברת Deep Blue AG עם טכנולוגיה אולטרה-סונית הביא את החברה לפיתוח צמיד הבטחון BlueFox ST1 עבור שחיינים.

במשך שנים, חברת Deep Blue AG השקיעה את מירב המשאבים בפיתוח מערכות בטיחות תוך נאמנות לשורשים השוויצרים.

 

 

תחושת בטחון

צמיד הבטחון BlueFox ST1 עוזר להרגשת הבטחון במים ואינו מכביד ודורש נשיאת מצופים, חגורות או ציוד אחר.

בנוסף, BlueFox ST1 אינו מיועד לספורטאים בלבד – הוא מתוכנן לאנשים בכל קבוצת גיל מפעוטות ועד קשישים ואף לאנשים העוסקים בפעילות מעל המים אך אינם מעוניינים למצוא את עצמם בתוך המים בשום שלב.
למידע נוסף לגבי BlueFox ST1: https://www.bluefox-swiss.com
למידע נוסף הנוגע למערכות בטיחות בבריכות שחייה: http://www.bluefox-poolsafety.com/

 

ריתוך לייזר עם Leister מונע טביעה | ריתוך לייזר

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה