בחרו עמוד

הקובוט המחטא: פתרון חצי-אוטונומי לימי הקורונה

מגיפת הקורונה הביאה עמה אתגרים חדשים- ואילצה את העולם כולו לחשב מסלול מחדש ולמצוא פתרונות חדשניים. אתגר אחד מיני רבים הוא הצורך בחיטוי מסיבי בשטחים נרחבים, והפתרון? הוא הגיע בצורת קובוט תוצרת UR המצוייד בגלגלים, חיישני לידאר ומצלמות. 

 

משימת החיטוי המסיבית שהחלה מאז התפרצות מגיפת הקורונה היא רבת חשיבות מצד אחד, אך אינטנסיבית, מתמשכת ומפעילה עומס רב על העובדים הקיימים מצד שני. מתוך הבנה זו, החלו חוקרים מהאוניברסיטה הטכנולוגית "נאניאנג" שבסינגפור בפיתוח הפתרון החדשני: ה- XDBOT, קובוט חצי-אוטונומי הניתן לשליטה בצורה אלחוטית שצפוי להיכנס בקרוב לשימוש לאחר בחינתו בתנאי שטח. ה- XDBOT הוא פרי תוצרתה של חברת Universal Robots, מחלוצות הקובוטים העולמית.

 

 

 

חיטוי שטחים גדולים ללא מגע אנושי: יכולותיו של הקובוט

משימת הפיתוח החלה עם תחילתה של המגיפה, כשנתקבלו נתוני ההדבקה ומקורן, והחלה ההבנה שיש צורך במשימת חיטוי גדולה. הרשויות המקומיות בסינגפור דיווחו על קושי בחיטוי שטחים ציבוריים גדולים כדוגמת שדות תעופה, בתי מלון ומרכזים רפואיים- כאשר בנוסף לאינטנסיביות של המשימה, ישנו חשש לחשיפת העובדים לווירוס. המערכת שפותחה על ידי חוקרי האוניברסיטה בשיתוף פעולה עם חברת Universal Robots מאפשרת לחטא שטחים גדולים במיוחד בשליטה מרחוק, בזמן קצר וללא מגע אנושי.

 

 

6 זרועות, מיכל חיטוי גדול ופיית התזה אלקטרו-סטטית

הקובוט החדש שונה מרובוטי ניקוי אחרים בשוק אשר לא מסוגלים להתמודד עם משטחים בגבהים שונים. המורכבות הייחודית של ה- XDBOT, קובוט UR ממונע , באה לידי ביטוי ב- 6 זרועות צירים המחוברים למיכל גדול ממדים בנפח 8.5 ליטר היכול לשאת מגוון חומרי חיטוי המתאימים לסביבות שונות. זרועות הקובוט מסוגלות לחקות תנועה אנושית ומאפשרות לו להגיע ולחטא מקומות שלא מושגים לרובוט רגיל- כדוגמת משטחים גבוהים או אזורים מוסתרים. לתהליך התזת חומר החיטוי נעשה שימוש בפיית התזה אלקטרו סטטית- אשר מבטיחה פיזור שווה של החומר על פני השטח. נוסף על כך, ה- XDBOT מסוגל לנווט באופן חצי אוטונומי באמצעות חיישני הלידאר ומצלמות HD ונשלט עד לטווח של כ- 50 מטרים ממפעילו. פעילותו של הקובוט יכולה להימשך 4 שעות באמצעות סוללות נטענות.

 

זרועות הקובוט יכולות לחקות תנועה אנושית. Universal Robots

זרועות הקובוט יכולות לחקות תנועה אנושית. Universal Robots

 

מחלקת הרובוטיקה של SU-PAD

דרכה של חברת Universal Robots החל בשנת 2005 מתוך רצון להנגיש את עולם הרובוטיקה לכל, כאשר החברה מתמחה בפיתוח רובוטים תעשייתיים שיתופיים אשר בטוחים לעבודה במחיצת בני אדם. רובוטים אלו ידידותיים למשתמש ובמחיר נגיש לכל- כאן בישראל. חברת MIR אשר נמצאת בבעלות חברת אם משותפת עוסקת בהנגשה של עולם העגלות האוטונומיות. שתי החברות מיוצגות כאן בישראל על-ידי חברת SU-PAD בשירות TURNKEY SOLUTIONS. מחפשים את הפתרון שלכם? השאירו את פרטיכם ונציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה