בחרו עמוד

MiR1200 Pallet Jack:

סטנדרט משטוח חדש ברצפת הייצור

העגלה הרובוטית החדשה של חברת MiR הדנית, מסוגלת להרים משטחים ישירות מהרצפה במשקל של עד 1,200 ק"ג, לנוע ברחבי המפעל במהירות של 1.5 מ' לשניה ולהניח אותם עד לגובה של 850 מ"מ. זאת ועוד בזמן שהיא מנווטת בין מכשולים באופן עצמאי ועובדת לצד בני אדם, הודות למערכת AI המבדילה אותה מהמתחרים.

 

MiR1200 Pallet Jack: <br><h1><span style="color: #ffff;">סטנדרט משטוח חדש ברצפת הייצור | MIR,MiR1200 Pallet Jack

תמונה 1: העגלה האוטונומית מדגם MiR1200 של חברת MiR.

 

ענקית הרובוטיקה הניידת MiR, פיתחה עגלה רובוטית שמציבה סטנדרט משטוח חדש שטרם נראה כמותו בתעשיית הייצור. הכירו את ה-MiR1200 Pallet Jack, עגלת "אדם הולך" אוטונומית דמוית מלגזה עם כפות הרמה עוצמתיות ומערכת תפיסה מרחבית מבוססת AI, המאפשרת לה לעבוד לצד בני אדם ביעילות ובבטחה, ולהוריד מעובדי המפעל את עול משימות השינוע הסיזיפיות והרפטטיביות.

 

"המטרה שלנו הייתה ברורה – לתכנן מלגזה שתתפקד בצורה חלקה בעולם האמיתי"

"רצינו שהיא תהיה מסוגלת להתמודד עם רצפות מלוכלכות, עם סדקים או חורים, עם סביבת עבודה מלאה במכשולים, בין אם חפצים או אנשים". הציטוט הזה של ג'רמי רוקמן, מנהל מוצר ה-MiR1200, משקף את האתגר האמיתי של תעשיית הייצור – התמודדות עם תנאי שטח לא פשוטים במפעלים השונים.
כשמחסור כוח האדם העולמי בעלייה, יותר ויותר גורמים בתעשייה פונים לפתרונות אוטומציה כדי שיוכלו להמשיך לעמוד בביקוש ולהפיק תוצרים איכותיים. המפתח להטמעה אפקטיבית טמון ביכולת לקחת בחשבון את בטיחות העובדים ותנאי השטח בסביבת העבודה.

 

מערכת תפיסה מרחבית פורצת דרך

מערכת התפיסה המרחבית המתקדמת של MiR1200 Pallet Jack מעניקה לה יתרון על פני המתחרים בשוק. דגם ה-MiR1200 מצויד במנוע AI ללמידת מכונה מבית NVIDIA, מצלמות RGBD תלת מימדיות המעניקות לו שדה ראיה של 360 מעלות עד גובה 2 מטרים ומצלמה נוספת, המאפשרת זיהוי משטחים בפס הייצור.
מה גם, ה-MiR1200 מאובזר במספר חיישני לייזר LiDAR. בעזרת החיישנים הללו הרובוט מתכנן את המסלול האידיאלי ליעדו, ומקצר משמעותית את מחזורי האיסוף והפריקה של המשטחים. הרובוט מנווט את דרכו ברחבי המפעל ביעילות, גם בחללים הצפופים והמאוכלסים ביותר, תוך הפעלת אורות איתות בעת ביצוע פניות ונסיעה לאחור, ממש כמו רכב.
הוא גם מסוגל לזהות מכשולים, בין אם בני אדם או עצמים, ולתכנן מסלול עוקף כדי להימלט מסכנה. ה-MiR1200 מגיע עם עוד מנגנון הגנה, שמופעל ברגע שהמערכת מזהה סכנת התנגשות, במקרה זה הרובוט עוצר במקומו ומפעיל תאורת אזהרה. ברגע שהאיום חולף, הרובוט ממשיך בדרכו.

 

ביצועים מרשימים

הדגם החדש מסוגל לשנע משטחים עד 1,200 ק"ג במהירות מרבית של 1.5 מטרים. בנוסף, הוא מצויד במערך סוללות בעל קיבולת גבוהה, המאפשר עד 8 שעות של פעילות רציפה. כאשר יש צורך הטעינה, היא מתבצעת במהירות – 5 דקות לכל שעת פעילות, או 30 דקות במהלך הפסקת הצהריים בלבד. תחזוקת הרובוט פשוטה ודומה לזו של מלגזה רגילה, למעט המצלמות.

 

התמודדות עם תנאי שטח מאתגרים

ה-MiR1200 Pallet Jack מסוגל להתמודד עם שלל אתגרים סביבתיים בפס הייצור:

  • אי סדר –  שאריות יריעות מאריזת המשטח או פינה שבורה. הרובוט יודע לזהות את המשטח בין כל הבלאגן, להרים ולשנע אותו בקלות. 
  • משטחים צמודים – הרובוט מזהה משטחים קרובים זה לזה. במידת הצורך, ניתן לשלוף מתוכו ידית היגוי לשליטה במכשיר, בדומה למלגזה ידנית. אך בשונה ממנה, ה-Pallet Jack עומד בתקן הבטיחות ISO3691-4 ולמעשה מהווה אלטרנטיבה בטוחה יותר למלגזה הרגילה.

 

הטמעה פשוטה ברצפת הייצור

תהליך הטמעת העגלה הרובוטית החדשה של MiR ברצפת הייצור הוא מהיר ופשוט. בדומה למוצרים אחרים של החברה הדנית, ניתן להעלות את מפת המפעל לתוכנה או לבצע מיפוי ראשוני עם הרובוט. התפעול מתבצע באמצעות ממשק אינטואיטיבי, המבוסס על טלפונים חכמים. העגלה מסוגלת להתממשק עם כלל מערכות החברה או של חברות צד שלישי.

לסיכום, ה-MiR1200 Pallet Jack צפוי לחולל מהפכה בתעשיית הייצור, להגביר את התפוקה באופן משמעותי ולהפחית את זמני מחזור המוצרים, תוך שמירה על בטיחות ורווחת העובדים.

 

 

חברת SU-PAD מייצגת את MiR בישראל

חברת SU-PAD מייצגת את חברות Universal Robots ו-MiR, ומסייעת בהטמעת פתרונות רובוטיקה ואוטומציה מקיפים ומתקדמים באופן אפקטיבי ומוצלח בקרב יצרנים ישראלים, בכל שלבי העבודה. החל מתכנון בסיסי, דרך התקנה והטמעה ועד להדרכה – תוך ליווי, תמיכה ושירות אנושי לכל אורך הדרך, ולכל צורך שיתעורר. לפרטים נוספים ניתן לפנות ליוני קריספיל: 052-852-5983 | yoni@su-pad.com  

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין Plastic Time

Previous

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה