בחרו עמוד

מדפסות תלת מימדיות כטכנולוגיה שצוברת תאוצה

מדפסות תלת מימדיות הופכות בעידן העכשווי לתופעה שהולכת ומתפשטת לא רק בתחומי התעשייה והפיתוח, אלא אף במשקי בית הפרטיים. בעתיד, כך מציינים המומחים, תהיה לנו אפשרות להדפיס אפילו איברים אנושיים מורכבים ביותר ולהשתיל אותם בגוף האדם.

אנשי המקצוע מבית החברה "סו-פאד", המשווקת ציוד ומכונות לתעשיית הפלסטיקה ומתמחה בתחום ההזרקה, מסבירים שמדובר בטכנולוגיה הקיימת כבר מעל ל- 30 שנה, אבל לאחרונה התפתחה הטכנולוגיה באופן שניתן כבר כיום להדפיס אפילו תאים חיים וחומרים ביולוגיים במטרה ליצור שתלים מוכנים.

מבית סו-פאד מוסיפים שישנן, נכון לעכשיו, כמה קבוצות מחקר הפועלות בתחום, כשהקבוצה הישראלית מתמקדת בהשתלה של מיניסקוס, הרקמה הסחוסית שבברך, מתוך תאים חיים אשר נלקחו ממיניסקוס אחר. מדובר ברקמה שניתן להדפיס בתוך 20 דקות, ולאחר אינקובציה בת מספר חודשים, מוכן האיבר להשתלה.

מדפסות תלת מימדיות מסוגלות, אמנם, נכון להיום, להדפיס ולייצר רקמות ושתלים פשוטים יחסית, כמו עצם וסחוס, אך בעתיד, כך צופים אנשי החקר, ניתן יהיה להדפיס ולהחליף גם כבד וכליה, ואולי גם איברים שלמים או מורכבים יותר כמו לב או תאים עצביים.

ייחודיותן של אותן מדפסות תלת מימדיות נוגע לעובדה שניתן באמצעותן להדפיס פריטים מורכבים ומסובכים הדורשים התאמה ספציפית וייצור מוגבל, כמו לדוגמה שתל אף מטיטניום המותאם באופן אישי אל האדם שאליו יושתל, או פריטים המשמשים כחלקי חילוף למל"טים, מסוקים ומטוסים.

בשנה האחרונה הוכנסו מדפסות תלת מימדיות לחיל האוויר הישראלי, וגורמים צבאיים מציינים שמדובר במהלך שעשוי להשיב במהרה את ההשקעה בו.

חברת סו פאד: הובילה פרויקטים בשיטת ה- Turn-key-Project

חברת סו פאד פועלת מאז שנת 1987 כספקית של מדפסות תלת מימד, מכונות וציוד לתעשיית הפלסטיקה בכלל, ולתחום ההזרקה בפרט. החברה מרכזת בידיה נציגויות מטעם החברות המובילות בעולם בכל הנוגע לטכנולוגיות ייצור מתקדמות של מוצרי פלסטיקה, תוך פיתוח התמחות בתחומים ייחודיים ספציפיים, כגון הדפסה תלת ממדית של מוצרים פלסטיים בשיטת ההלחמה בלייזר ושיטת ההלחמה האולטראסונית.

חברת סו פאד מספקת מעטפת רחבה של שירותים שונים ומובילה פרויקטים בשיטת ה- Turn-key-Project החל משלבי הצגת הדרישות הראשוניות והתכנון ועד לשלב הטמעת קו הייצור והרצתו.

כיום מסווגת החברה כספקית הציוד המובילה בענף, זאת בזכות ההקפדה על אספקת הציוד המתקדם והמותאם ביותר לצרכיו של כל לקוח, תוך שימת הדגש על מקצועיות, שירות ויושרה נטולי פשרות.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה