בחרו עמוד

We Are Cobot: תערוכת הקובוטים הווירטואלית הגדולה בעולם

בכל שנה מתקיימת תערוכת הקובוטים (Cobot) הגדולה בעולם על-ידי החברה הדנית UR. השנה, עקב משבר הקורונה, הפכה התערוכה ליצירתית אף יותר: שלושה ימים של תערוכה וירטואלית שעסקה בקובוטים, אביזרי קצה ויתרונות המערכות האלו, שנחוצים כיום אפילו יותר.

 

תקופת הקורונה אילצה ארגונים רבים לחשב מסלול מחדש, כשהמציאות הקיימת מצריכה התנהלות שונה ואילוצים שלא הכרנו לפני. אחד הכלים היעילים שעשוי לשפר את התפקוד במערכה הוא שימוש ברובוטיקה ואוטומציה: פתרון זה מאפשר מעבר מהיר בין משימות שונות, ייעול כלכלי ויכולת לעבוד בסביבה אנושית באופן בטוח. הרובוטים כיום מסוגלים להחליף בני-אדם במשימות מסוכנות, כמו גם במטלות חדשות שלא הכרנו טרום עידן הקורונה.

ברוח התקופה: תערוכת אוטומציה ווירטואלית

חברת Universal Robots הוקמה מתוך חזון להנגיש אוטומציה באמצעות רובוטים שיתופיים, לתהליכי ייצור בכל קנה מידה. הקובוט הראשון של החברה נולד בשנת 2008, ומאז כבר הספיק לחוות גלגולים רבים המתפרסים על ארבעה דורות של פיתוחים. התמחותה של UR הוא בייצור קובוטים קטנים ובינוניים בעלי 6 צירים, שכל אחד מהם נע ב-360 מעלות. מאפיינים ייחודיים אלה מעניקים לזרוע הרובוטים תנועתיות וגמישות כשל יד אדם, המאפשרות לה לטפל בפריטים עדינים במיוחד. המוצר של UR מתבסס על 65 פטנטים ונפוץ בתעשייה במגוון תחומים.

בהתאם לרוח התקופה, קיימה החברה באמצע יוני תערוכה וירטואלית עולמית שכללה הרצאות פרונטליות והדגמות שונות. התערוכה הוירטואלית פתרה את האילוצים הרבים שהביאה עימה מגפת הקורונה בדרך יצירתית ונוחה: בלי טיסות, מלונות והכי חשוב, ללא החשש מהידבקות.

הטכנולוגיה שמציעה חברת UR והוצגה במהלך ימי התערוכה הוירטואלית מאפשרת גמישות ועבודה גם בימים כאלו. טכנולוגיית האוטומציה מנטרלת את עלות כוח האדם, חוסכת בעלויות הכשרת עובדים ועוזרת לשמור על תחרותיות בעולם הגלובלי. עם זאת, חוזקה של החברה טמון לא רק בטכנולוגיה מתקדמת אם כי גם בשיתופי פעולה שיש לה עם חברות רבות של אביזרי קצה משלימים. חשוב לדעת כי כל חברה העוסקת בפיתוח אביזרי קצה מפתחת אותם קודם כל עבור UR, היות והיא החברה המובילה בשוק. פיתוחים אלו מספקים רשת טכנולוגית המציעה פתרון חדש לכל צורך שעולה מהשטח.

 

 

 

 

We Are Cobot: תערוכת הקובוטים הווירטואלית הגדולה בעולם | Cobot

הרצאה מתוך התערוכה הווירטולית של UR: אביזרי קצה לזרוע רובוטית

 

65 פטנטים וארבעה דורות של פיתוח

 

ישנם הבדלים מהותיים בין הרובוטים של UR לבין הקובוטים המתחרים – הבדלים שאינם נראים לעין בתחילת תהליך העבודה. בשימוש ראשוני בקובוט, נסו אותו בפעולות פשוטות כדוגמת Place & Pick, פעולה שמגוון רחב של קובוטים יכולים לבצע. אולם, התועלת של הקובוט תבוא לידי ביטוי מהר מאוד ברצפת הייצור, ובמרבית הפעמים ישנו רצון לנצל אותו ביישומים מורכבים יותר, שם יבואו לידי ביטוי יכולותיהם המרשימות של פתרונות האוטומציה של חברת UR.

דבר נוסף ולא פחות חשוב שמספקת חברת UR לקהל לקוחותיה היא האקדמיה הדיגיטלית: קורס מהיר למתחילים שאורכו כשעה וחצי. קורס זה צפוי להקנות לכם את הכלים הבסיסיים לשימוש בתוכנת Polyscope השולטת על פעילות הקובוט. סביבת הלימוד באקדמיה נוחה במיוחד, ותחתיה עברו כבר למעלה מ-100,000 אנשים.

הגעתם עד לכאן, השאלה הבאה שתגיע היא – אבל כמה זה עולה? בעולם העסקי, סכום התשלום מתורגם להחזר השקעה – וכאן מציגה החברה החזר מהיר במיוחד. כשמדובר בקובוטים של חברת UR, החזר ההשקעה עומד על בין שישה חודשים לשנה. החזר ההשקעה כאן נמוך פי 2 בהשוואה להחזר השקעה הנפוץ בשוק, היות והקובוט עצמו עובד כ- 37,000 שעות השוות לחמש שנים של עבודה.

 

 

שילוב קובוטים בתעשיית הפלסטיק

אחד מהשימושים המובילים לקובוטים הוא שילובם באוטומציה בתהליך ההזרקה; בשנים האחרונות ישנה מורכבות הולכת וגדלה של מוצרים, כאשר העבודה בסביבת התבנית מאתגרת והמוצרים עוברים תהליכי משנה רבים מבעבר. מגמה נוספת שניתן לזהות הן החלפות תדירות וריצות קצרות יותר של תבניות, כאשר שילוב של קובוט לצד המכונה עוזר לפשט את המורכבות הייצורית, מקנה גמישות ועוזר לצמצם את זמן ההשבתה של המכונה. כ-15% מכלל הקובוטים של חברת UR משומשים לשילוב באוטומציה בתהליך ההזרקה. עם זאת, הקובוטים משולבים גם בצורה עקיפה בייצור: ביישומי Pick & Place, ביישומי הרכבה, ב- CNC, בבקרת איכות ובמשטוח ואריזה.

הקובוטים של חברת UR קלי משקל, קטני ממדים ויכולים לפנות שטח יקר וחשוב ברצפת הייצור. את הקובוטים ניתן לחבר מכל כיוון, כך שהגישה לתבנית נוחה וללא הגבלות. ניתן לחלוץ מוצרים מורכבים ורגישים בעדינות ללא שימוש בזרקני המכונה, כאשר גם ברמת אביזרי הקצה יש לחברה יתרון; אביזרי הקצה אינם יקרים והדיוק בפעולה שלהם מתקבל משילוב יכולות אביזר הקצה כמו גם הדיוק הגבוה של תנועות הקובוט שעומד על 0.03 מ"מ.

 

 

קובוטים תוצרת UR

סדרת הקובוטים E תוצרת UR

 

מחלקת הרובוטיקה של SU-PAD

גם בימים אלה מחלקת הרובוטיקה של SU-PAD עובדת שעות נוספות בכדי לתת מענה לכל צורך, ובייחוד לצרכים טכנולוגיים של המאבק כנגד נגיף הקורונה. חברתנו גאה לייצג את המותגים המובילים בעולם, וביניהם Universal Robots. מחפשים פתרון אוטומציה שיתאים לצורך שלכם? השאירו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם.

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה