בחרו עמוד

שחר חדש בחברת SU-PAD: זיו שדה מונה למנכ"ל החדש

חילופי דורות תמיד מרגשים, בטח שמדובר בהעברת המושכות של ניהול חברה לדור הבא. פיני שדה מסכם 35 שנות ניהול בחברה – ומעביר את השרביט לזיו שדה, מנכ"ל SU-PAD החדש. בכתבה הבאה, מדבר זיו על הפעילות בחברה ב-18 השנים האחרונות – ועל התוכניות לעתיד

 

מאז הקמתה בשנת 1987 בידי פיני שדה ודודי כהן, מיצבה את עצמה SU-PAD כאחת מספקיות הציוד התעשייתי המתקדם המובילות בארץ – עם התמחות וניסיון בעולמות ההלחמה האולטראסונית, הלחמת הלייזר, הרובוטיקה והאוטומציה, המכונות והציוד לתעשיית הפלסטיק ומדפסות התלת מימד. בתחילת השנה הסתיימה תקופה בחברה, עם מינויו של זיו שדה כמנכ"ל הנכנס החדש.

זיו שדה, שעובד ב-SU-PAD כבר למעלה מ-18 שנים, כיהן עד לאחרונה כסמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי בחברה. "אבא שלי היה עבורי מודל לחיקוי בעבודה", הוא מספר. "שאבתי ממנו השראה בכל הקשור ליושרה האישית והמקצועית, לאמונה, לעבודה הקשה וליחס המכבד ללקוחות ועובדים. אלו דברים שלצידם גדלתי – והם השפיעו עליי מקצועית ואישית כאחד".

לא תהיה זו הגזמה לומר ששדה נמשך לתחומי התעשייה והטכנולוגיה מילדות – וגדל לצד SU-PAD לאורך השנים. עם סיום שירותו הצבאי ביחידה טכנולוגית הוא הצטרף לחברה באופן רשמי, שם עבד במפעל ההזרקה ובמטה החברה: מתפקידים זוטרים ועד למשרת סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי. בין היתר, המנכ"ל החדש הוביל את כניסתה של SU-PAD לתחום טכנולוגיית הקובוטים ולתחום מדפסות התלת מימד – ובמיוחד את החתימה על ההסכם לשיווק מדפסות Stratasys בשוק המקומי.

"בעבודה תמיד פניתי לאבא שלי כפיני", אומר שדה בחיוך. "זה הרגיש לי לא מתאים לקרוא לו אבא במקום העבודה. הוא האמין בי מהיום הראשון ונתן לי את החופש ואת העצמאות לגדול ולהתפתח. כמובן שפיני ממשיך ללוות אותנו גם היום כבעלים – ואני משוכנע שהמנהיגות, המקצועיות והאנושיות מעוררת ההשראה שלו נחרטו באופי החברה ומושרשים עמוק בתוך ה-DNA של SU-PAD".

 

 

זיו שדה מנכ"ל SU-PAD

טקס העברת שרביט המנכ"לות מפיני שדה לזיו שדה. מימין לשמאל: דודי כהן, פיני שדה, יונה שדה, זיו שדה.

 

 

 

לדברי שדה, המטרות הבאות של החברה בתקופה הקרובה הן לשמר ולשפר את היקף הפעילות הנוכחית – ולשמור על מעמדה של SU-PAD כמובילת שוק. "אנחנו שמים לעצמנו למטרה גם פיתוח של מנועי צמיחה עתידיים בחברה, הן בתוך התחומים הקיימים והן בחשיבה על תחומים חדשים. נעשה זאת תוך בחינה מתמדת של פתרונות טכנולוגיים חדשים שיוכלו לתת יתרון יחסי ללקוחותינו.

 

"בתחום האוטומציה והקובוטים אנחנו רואים גידול משמעותי של עשרות אחוזים בשנה", מוסיף שדה. "אנחנו מקבלים מכתבי תודה מוועדי עובדים על שחרור עובדים ממשימות רוטיניות והעברה שלהם לעבודה איכותית יותר – ורואים גדילה משמעותית גם בעגלות רובוטיות. בעולמות התלת מימד אנחנו מתרחבים גם להדפסת מתכת ואלקטרוניקה – וכן מתבססים יותר ויותר בתחום הפולימרים".

 

החברה מציבה לעצמה יעדים לפיתוח גם בתחומי הפלסטיק והריתוך. "בכל הקשור לפלסטיק, אנחנו רואים עצמנו נכנסים יותר ויותר לפרויקטים שנוגעים לא רק למכונות – אלא לתהליך הייצור כולו. המטרה שלנו תמיד הייתה להביא ערך מוסף ולא רק לספק טכנולוגיה לייצור – ואנו עושים זאת בתמיכת ARBURG שותפתנו. בתחום הריתוך יש לנו שתי טכנולוגיות: הריתוך האולטרסאוני והלייזר. ריתוך הלייזר הינה טכנולוגיה צעירה יותר, והשוק מתחיל להכיר את מגוון יתרונותיה. אנו עדים לתהליך בו יותר ויותר לקוחות מבינים את יתרונות השימוש בריתוך לייזר ורואים בו מנוע צמיחה עתידי של החברה".

 

שדה מספר כי בחברה מקפידים להישאר תמיד עם "היד על הדופק" בעולם הטכנולוגייה לתעשייה – ונהנים גם מהאופי הישראלי בכל הקשור לאימוץ טכנולוגיות. "זה לא סוד שהישראלים באופיים הרבה יותר חצופים ומעזים. זה משרת אותנו בתעשייה, אנשים לא מפחדים לאמץ טכנולוגיות חדשות וזה מביא לשגשוג וליתרון תחרותי משמעותי", הוא אומר ומוסיף: "אני מאוד מאמין שאם יש משהו קבוע – זה השינוי. אנחנו חייבים להמשיך להשקיע בזיהוי מגמות השוק. אני סקרן בעצמי לראות מה יהיו הטכנולוגיות והתחומים הנוספים שנכנס אליהם כדי להמשיך וללוות את השוק הישראלי ולתת לו את ה"אדג'" הנדרש בשביל להמשיך ולהוביל".

 

שדה מדגיש כי הכניסה לכיסא המנכ"ל טומנת בחובה שינוי תפיסתי ניכר. "כסמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי בחברה גידלתי לאורך השנים מספר תחומי פעילות חדשים בחברה, שהתחילו מחזון ואמונה בטכנולוגיה – וצמחו עד לרמתם היום כפי שאתם מכירים אותה. גדלנו מחברה שעוסקת בעיקר בתחום מכונות הזרקת פלסטיק והציוד ההיקפי למפעלי הזרקה – לחברה בעלת ארבע מחלקות שונות המספקות פתרון הוליסטי לתעשייה. מחלקת מדפסות תלת–ממד, מחלקת הרובוטיקה והאוטומציה ומחלקת ריתוך הפלסטיק מהוות חלק בלתי נפרד מהחברה כיום – ולא פעם מהוות פתרון משלים אחת לשנייה.

 

"בזכות הרקע המקצועי שלי בחברה, עד היום היה לי קל וטבעי להיות מעורב בכל פרויקט ופרויקט – אולם מעכשיו האחריות שלי תהיה רוחבית יותר", הוא מסביר. "בכל אחד מהתחומים השכלנו להכשיר צוות מקצועי ומיומן בתחומו – ובזכות זה המעבר לניהול החברה, פיתוח ומימוש החזון העסקי יהיה קל יותר".
עוד מספר זיו שדה כי האופי המשפחתי של SU-PAD יוסיף ללוות את החברה – שאולי תקבל לשורותיה בעוד כמה שנים גם את בני הדור הבא של משפחת שדה. "לי יש בן ובת שעדיין צעירים ועוד מוקדם להגיד – אבל זו גאווה של כל אדם לעבוד עם ילדיו. אני מאחל להם שאם הם ירצו ויאהבו את התחום, שזה יקרה בצורה טבעית. גם אני בחרתי בזה ואבא שלי בחוכמתו לא דחף אותי. זה המקום להזכיר שב-DNA של SU-PAD, יש גם מייסד נוסף, מוכשר ומשמעותי, דודי, ונקווה שגם מהצד שלו נזכה, כשיגיע הרגע המתאים, להמשכיות בחברה".

 

שחר חדש בחברת SU-PAD: זיו שדה מונה למנכ"ל החדש | זיו שדה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הכתבה נעשתה בשיתוף מגזין PlasticTime

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה