בחרו עמוד

דיוק, נוחות ובקרת טמפרטורה מושלמת עם בקרי GAMMAFLUX

בקרי הטמפרטורה של חברת GAMMAFLUX עובדים עבורך: שומרים על הטמפרטורה הנכונה גם באזורי חימום וקירור רבים עם בקרה פשוטה לתפעול

 

תמונה 1: בקר טמפרטורה מסדרת G24 של Gammaflux לבקרה של עד 116 אזורים לצד בקרי LEC לבקרה של עד 48 אזורים.

תמונה 1: בקר טמפרטורה מסדרת G24 של Gammaflux לבקרה של עד 116 אזורים לצד בקרי LEC לבקרה של עד 48 אזורים.

 

ישנם תהליכים רבים בהם הקפדה על טמפרטורה מדויקת היא הכרחית בתהליך. קחו למשל טמפרור שוקולד, במידה שהטמפרטורה לא תהיה נכונה – השוקולד שיתקבל לא ייתן את האפקט הרצוי. תהליכים רבים מסתמכים על כך כי החומרים המעורבים בתהליך יהיו, יתחממו או יתקררו לטמפרטורה מסוימת. תהליכי הזרקת פלסטיק מסתמכים על קביעת פרמטרים כגון טמפרטורת הפלסטיק בזמן ההזרקה, טמפרטורת הקירור ומשך הקירור על מנת לקבל מוצר איכותי במינימום עלות ייצור. אתגר נוסף של מפעלי פלסטיק הוא אתגר הכמות: במפעל פלסטיק גדול לא מדובר על מכונת הזרקה אחת ותבנית בודדת אלא כמות גדולה של מכונות הזרקה ותבניות אשר עובדים בו זמנית ובכל אחת יש צורך לבדוק שהטמפרטורה בו היא זו שנקבעה בשלבי התכנון והייצור עם סטייה מינימלית.

 

חברת GAMMAFLUX דואגים לשמור על הטמפרטורה הנכונה בכל היעדים

חברת GAMMAFLUX היא חברה אמריקאית המיוצגת בארץ על ידי חברת SU-PAD. התמחותה היא ייצור בקרי טמפרטורה מדויקים ואיכותיים לתעשיית הפלסטיק. החברה נוסדה בשנת 1966 עם חזון: לייצר את בקרי הטמפרטורה הטובים ביותר לתעשיית הפלסטיק: באיכות הגבוהה ביותר והטכנולוגיה המתקדמת ביותר. לחברה מוניטין בינלאומי מצויין כמובילה בתחום זה. בקרים רבים של החברה נמצאים בשימוש בתעשיית הזרקות פלסטיק ובזכות המוניטין המצוין הבקרים נמצאים בשימוש גם בתהליכים נוספים בתעשייה כגון:

  • טרמוסטינג
  • LIM – Liquid Injection Molding
  • RIM – Reaction Injection Molding
  • EBM – Extrusion Blow Molding, אקסטרוזיה של צינורות
  • Thermoforming

ועוד.

חברת GAMMAFLUX הייתה חלוצה בשימוש בבקרים הנשלטים על ידי מיקרופרוססור המבוססים על טכנולוגיית PID2 לזיהוי התהליכים השונים. סדרת בקרי LEC קיימת מאז שנת 2004, סדרת G24 – הדור הבא של בקרי טמפרטורה בתעשיית הפלסטיק – הגיעה לשוק בשנת 2012. החברה שמה דגש על פיתוח מוצרים התופסים מקום מועט על שטח רצפת הייצור היקרה, ביצועים מהירים במיוחד, קישוריות גבוהה, מחירים הוגנים ועמידות רבה לאורך השנים, גם בתנאים קשים.

 

הבקרים החכמים של סדרת G24 – סדרת הדגל של GAMMAFLUX

נאמנים לחזון, חברת GAMMAFLUX שילבה טכנולוגיות מתקדמות רבות בסדרת הדגל של מערכת בקרת הטמפרטורה שלה. באמצעות המערכת ניתן לשלוט על 2-116 אזורים חימום וקירור שונים, באמצעות מסך מרכזי אחד ההופך את תכנון והפעלת המערכת לפשוט במיוחד. הבקרים תופסים נפח קטן, הם מהירים, מדויקים, וגמישים לתפעול ומגיעים עם חמש שנות אחריות. מערכת זיהוי כשלים מאפשרת תגובה מיידית והבקרה המדויקת תורמת לאיכות מוצרים גבוהה עם יחס עלות תועלת גבוה.

 

G24 – ממשק משתמש ידידותי וחכם

כאשר מנסים לתכנן או להפעיל מספר רב של אזורי חימום וקירור הדורשים בקרה קפדנית על הטמפרטורה, ממשק ידידותי וחכם הוא חיוני לקיצור תהליכים ומניעת טעויות. הממשק החכם של סדרת G24 מגדיר רמות שימוש שונות במערכת כך שהמסכים אשר מפעילים נחשפים אליהם אינם כוללים אפשרויות הזמינות לסטאפיסטים בלבד. הגישה לתוכנה נעשית על ידי ממשק אשף חכם, Wizard, אשר מנחה את הסטאפיסט להגדיר את כל הפרמטרים הדרושים בכל אחד מאזורי הבקרה. האשף פועל על סמך פרמטרים מקובלים בתעשייה ומכוון את הסטאפיסט להגדיר גם התראות מכשלים בחימום והתראות מפני נזילות.

מפעיל המכונה נחשף למסכים אחרים, פשוטים יותר, ודרכם הוא שולט בהפעלת הבקרים. פיצול זה לרמות שימוש שונות מונע ליקויים בהפעלה ומקצר את זמן ההכשרה הנדרש. בזכות שימוש באשף, גם הכשרה של סטאפיסט נמשכת מספר דקות בלבד.

 

G24 – חישה, בקרה, הפעלה – שילוש טכנולוגי לבקרת טמפרטורה איכותית

בקרי GAMMAFLUX משתמשים ב- Triangulated Control Technology – טכנולוגיה שמה דגש על שלושה רכיבים: חישה, בקרה והפעלה.

בקרי המערכת מודדים את הטמפרטורה כ-20 פעם בשנייה ובכך מתקבלת קריאה מדויקת מאד של הטמפרטורה ובכך תורמים לרכיב החישה. בקרה איכותית מתקבלת כאשר סטייה של 0.014 מעלות צלזיוס גוררת פעולה מאזנת של גופי החימום. בנוסף, בזכות קצב הדגימה המהיר, גם קצב שינוי הטמפרטורה נמדד ומאפשר מתן הוראות מקדימות לגופי חימום למנוע סטייה מהטמפרטורה אשר הוגדרה. הבקרה מתבצעת על ידי אלגוריתם במעגל סגור PID2. רכיב ההפעלה בשילוש הוא הרכיב אשר מאפשר לשלוט באופן מדויק בכוח המוזרם לכל גוף חימום בנפרד. טכנולוגיית Phase angle fired output תורמת להזרמת עוצמה רציפה ומדויקת לגופי חימום עם רזולוציה של 0.1%.

 

יתרונות הפעלה רציפה ושליטה מדויקת בטמפרטורה

מערכת בקרת הטמפרטורה G24 חוסכת בעלויות הייצור בדרכים שונות. בזכות ההפעלה הרציפה של גופי החימום, הם אינם חשופים לשינויים חשמליים קיצוניים של הפעלה והפסקה. הפסקת ותחילת פעולה בגופי החימום מקצר את משך חייהם, בהפעלה רציפה משך חייהם מתארך, עלויות הכרוכות בהחלפת גוף חימום תקול מתמעטות.

שליטה מדויקת בטמפרטורה בתהליך הייצור מעלה את איכות התוצרים, חוסכת בפחת ופגומים ובכך חוסכת בעלויות חומרי הגלם, יוצרת עקביות גבוהה יותר ומקצרת את זמני המחזור.

שימוש בבקרת טמפרטורה מתקדמת גורר חסכון בשימוש בחומרי גלם, זמני ייצור קצרים יותר, בלאי מופחת בגופי החימום – או במילים אחרות יחס עלות – תועלת גבוה.

 

G24 – בקרת דליפות ואיתור תקלות

כאשר מדובר במערכת הכוללת רכיבים רבים אשר עלולים להיות תקולים, איתור תקלות בזמן אמת יכול לחסוך כסף רב כאשר ניתן למנוע פגיעה בציוד. גם כאשר כבר ידועה פגיעה, איתור מקום התקלה המדויק עלול לקחת זמן רב.סדרת G24 מצוידת במערכת עזר לגילוי ואיתור תקלות הנקראת Mold Doctor אשר פועלת בארבע דרכים שונות:

  • בדיקת חיווט – זיהוי, איתור והוראות לתיקון.
  • זיהוי כשלים בגופי חימום ותרמופלסטים, זיהוי אזורים שאינם מבוקרים.
  • ניתוח תרמודינמי – חימום יזום של אזורים נבחרים ל- 204 מעלות צלזיוס וקירור אותם אזורים לטמפרטורה של 165 מעלות צלזיוס. הבדיקה משווה בין אזורים שאמורים להיות בעלי נתונים דומים ומדווחת על סטיות בהתנגדות, צריכת אנרגיה וקצב חימום או קירור.
  • ניתוח היסטורי – ביצוע פעולה דומה לזו שנעשית על ידי ניתוח תרמודינמי אך ההשוואה מתבצעת בין מצב נוכחי למצב שמור במערכת הידוע כמצב תקין ולא בין אזורי חימום וקירור דומים.

 

תמונה 2: עקרונות ה-Triangulated Control Technology של בקרי הטמפרטורה G24.

תמונה 2: עקרונות ה-Triangulated Control Technology של בקרי הטמפרטורה G24.

 

מלבד Mold Doctor, סדרת G24 יודעת לזהות גם דליפות בזמן אמת. איתור מהיר של דליפה חיוני לשמירה על ציוד. דליפה שאינה מבוקרת בזמן עלולה להשבית את מכונת ההזרקה ואף לדרוש החלפת תבנית או ציוד אחר לציוד שאינו תקול עקב הדליפה. איתור דליפות מוקדם חוסך כסף ומזרז חזרה לעבודה. איתור הדליפה נעשה על ידי ניתוח קצב פינוי חום מהדיזה והתראה במקרה בה מתגלה פינוי חום חריג.

 

בקרי LEC של חברת GAMMAFLUX

חברת GAMMAFLUX ממשיכה לספק גם את הדגמים הקודמים לסדרת G24, דגמים אשר אינם כוללים מסך KDC נפרד. סדרת LEC מאפשרת לבקר 48 אזורים. הבקר מסופק עם מודול הכולל שני אזורי חימום המוגבלים ל 15A. מערכת זו מתאימה ליישומים קטנים יותר וגם היא, כמו ה- G24 עושים שימוש בטכנולוגיה דומה, כולל בקרה באמצעות טכנולוגיית PID2 ובהפעלה רצופה של גופי חימום בטכנולוגיית Phase angle fired output.

 

ייצוג בארץ של חברת GAMMAFLUX

חברת GAMMAFLUX מיוצגת בארץ על ידי חברת SU-PAD. חברת SU-PAD מעניקה מעטפת שירות מושלמת ללקוחותיה החל בלייוי וייעוץ ברכישת הציוד המתאים, הטמעתו ומתן שירות תומך לאורך כל הדרך. שאלות ומתעניינים, אנא פנו אל: רוני נער, 052-869-9939, naar@su-pad.com

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה