בחרו עמוד

מגרסות אישיות לגריסה איכותית וחסכונית

חברת Müller משווקת מגוון מדפסות אישיות. המגרסות מאופיינות בקומפקטיות אשר חוסכת בשטח רצפת הייצור, אפשרות כיוונון מדויק של הסכינים לביצוע גריסה איכותית, שקטה ויעילה, ללא אבקה.

 

מגרסות אישיות לגריסה איכותית וחסכונית | מגרסות אישיות

תמונה 1: גישה נוחה לתא הסכינים באמצעות דלת נפתחת גדולה.

 

אחד המושגים אשר חדר לתודעה בשנים האחרונות הוא נושא המיחזור. תעשיית הפלסטיק ממחזרת פחת מקווי הייצור לא רק כחלק מראיה אקולוגית אלא גם מסיבות אשר נעוצות עמוק בכדאיות כלכלית: כאשר עושים שימוש בפחת כגון אנגוסים או מוצרים שנפסלו לשיווק, ניתן לעשות שימוש חוזר בחומר. על מנת לעשות זאת, יש ראשית לגרוס את החומרים לפני שנעשה בהם שימוש חוזר בקו הייצור. באופן מסורתי, על מנת לבצע גריסה זו, החומרים שונעו לחדרי גריסה מיוחדים בהם היו מגרסות מסיביות.

 

לאחר גריסה, החומר הגרוס הועבר ואופסן עד שנעשה בו שימוש חוזר. במהלך התהליך כולו זיהום ולחות עלולים היו לחדור לתוך החומר הגרוס ולפגוע בתוצר הסופי. תהליכי ניקוי מזיהומים וייבוש לחות שהתווספה לפחת הגרוס בדרך, מסרבלים את התהליך. מגרסות Müller מגיעות עם גישה חדשנית לבעיה: מגרסות אישיות מדויקות. הסיבה בגללה מגרסות הענק שוכנות בחדרי גריסה נפרדים היא על מנת לחסוך בשטח רצפת קווי הייצור. את המדפסות הקומפקטיות ניתן למקם בסמוך למכונת הייצור ממש ובכך לקצר תהליכי שינוע ולהוריד את הסיכון לזיהום החומר המתקבל.

 

תא סכינים קטן במיוחד

המגרסות האישיות של חברת Müller מצוידות בתא סכינים קטן יחסית של 200X250 מ"מ. רוטור מתפרק ונשלף מאפשר נגישות נוחה לתא הסכינים. את החומרים לגריסה ניתן להביא אל המגרסה באמצעות רובוט או חלזון ממונע והופר הזנה.

מלבד מגרסות, חברת Müller מייצרת גם מערבלים ומוצרי שינוע לתעשיית הפלסטיקה. עיקר התמחותה של החברה הוא בתכנון וייצור מגרסות איטיות, עוצמתיות, שקטות ונטולות אבק. עבודתן השקטה ונטולת האבק של המגרסות מאפשרת את העמדתן ליד מכשירי ייצור הפלסטיק על רצפת הייצור עצמה.

 

גריסה נטולת אבקה

סכיני רוטור המותקנים במגרסות של חברת Müller ניתנים לכיוון קל. מתקן הכוונון מאפשר להגדיר את מרווח הסכינים בדיוק של 0.1-0.2 מ"מ. הכוונון עצמו נעשה מחוץ למגרסה. הכוונון המדויק של סכיני הרוטור בשילוב עם גריסה איטית של 75-200 סל"ד מבטיח קבלת חומר גריסה איכותי ומינימום אבקה. קבלת חומר איכותי ואחיד עם מינימום אבקה הוא חיוני לשימוש חוזר בחומרי הפחת הגרוסים: כמות רבה של אבקה בחומר גרוס עלולה לפגוע בתהליכי התכה והזרקה של החומר לתבנית ובכך לפגוע בתהליך הייצור והשימוש החוזר בפחת.

 

תמונה 2: מנגנון לכוונון מדויק של רוטור הסכינים המתבצע מחוץ לתא, המשולב במגרסות Müller.

תמונה 2: מנגנון לכוונון מדויק של רוטור הסכינים המתבצע מחוץ לתא, המשולב במגרסות Müller.

 

 

עיצוב מודולרי

אחד מסימני ההיכר של מגרסות חברת Müller הוא התכנון המודולרי שלהן. העיצוב המודולרי מאפשר התאמה מושלמת לצרכי כל לקוח, בהתאם לדרישותיו. לא רק העיצוב הוא מודולרי אלא גם הסכינים אשר מתאימים לכל אחת ממגרסות החברה. שימוש בסכינים זהות בכל המגרסות מאפשר ניצול של שטח אחסון קטן יחסית עבור חלקי חילוף נדרשים.

 

הקפדה על בטיחות

מגרסות קומפקטיות של Müller מבטיחות שימוש בפחת באופן איכותי וחסכוני, ניצול יעיל של שטח רצפת הייצור וחללי אחסון חלקי החילוף. את המגרסות ניתן להתאים ללקוח באמצעות העיצוב מודולרי אך קיים תחום נוסף חשוב לא פחות: בטיחות העבודה. גם בתחום זה המגרסות האישיות של חברת Müller עונות על הדרישה. המגרסות מוסמכות CE ועומדות בתקנים בינלאומיים למניעת תאונות ולעבודה בטוחה.

 

נוחות הגישה לסכינים

עיצוב המגרסות לוקח בחשבון את נוחות תחזוקתן. הסכינים ברוטור דורשים תחזוקה שוטפת: ניקוי, השחזה ולעתים החלפה. הגישה לסכינים היא דרך דלת גדולה ונוחה המאפשרת גישה מלאה לרוטור הסכינים, כאשר את הרוטור עצמו ניתן לפרק ולהרכיב באמצעות בורג יחיד.

 

מגוון הופרים להזנה

המגרסות ניתנות לחיבור למגוון הופרים להזנת החומרים לגריסה, בהתאם ליישום. ההופרים כוללים: הופר Z סטנדרטי, הופר המתאים להזנה על ידי רובוט והזנת Auger המייתרת את הצורך ברובוט על ידי שילוב חילזון להובלת חומרים.

 

דגמי המגרסות הקומפקטיות של חברת Müller

 

SM 152 – דגם פופולרי (מעל 5000 התקנות) המתאים למגוון יישומים. מדובר בדגם יציב הכולל הגנה מפני מילוי יתר, תיבה לאחסון החומר הגרוס, ודגמים שונים של סכיני חיתוך.
SM 202 – מתאימות לעבודה עם אנגוסים גדולים מחומרים שונים: חומרים משוריינים בסיבי זכוכית, מלאנים מתכתיים / קרמים, חומרים רכים או קשיחים. מדפסת עמידה בתנאים תובעניים.
SM 252 – מגרסה המתאימה לעבודה בתפוקות גבוהות עם תמיכה נוספת ברוטור הסכינים באמצעות שני מיסבים.

נוסף על המגרסות הקומפקטיות, חברת Müller מציעה גם מגרסות עם פתחים גדולים של 400X400 מ"מ לגריסת מוצרים פסולים.

 

 

תמונה 3: מגוון הופרים למגרסות Müller: (מימין לשמאל) הזנת Auger, הופר להזנה על ידי רובוט והופר Z סטנדרטי.

תמונה 3: מגוון הופרים למגרסות Müller: (מימין לשמאל) הזנת Auger, הופר להזנה על ידי רובוט והופר Z סטנדרטי.

 

נציגות Müller בארץ

חברת Müller גאה בכך כי הייצור של כל הרכיבים והרכבת המגרסות מתבצעים בגרמניה. ככל המוצרים הגרמניים, מדובר במוצרים איכותיים ואמינים עם יחס גבוה של עלות לתועלת. חברת Müller מיוצגת בישראל על ידי חברת SU-PAD המציעה מעטפת שירות מלא: ליווי מקצועי, הדרכה, הטמעה ושירות מלא וזמין.

ניתן לפנות לאיציק חרש במייל Harash@su-pad.com או בטלפון 052-357-5499 לכל שאלה.

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime

 

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה