בחרו עמוד

חמשת החידושים בתלת מימד שכל מהנדס צריך להכיר

עולם ההדפסה בתלת מימד הוא בן למעלה משלושים שנה וקשה למצוא מהנדסים שטרם נחשפו אליו, אולם הוא לא מפסיק להתחדש. לקראת הוובינר התלת מימדי של לשכת המהנדסים שייערך בקרוב, 'סו-פאד' גאה להציג: חמישה חידושים בתלת מימד, שכל מהנדס חייב להכיר

 

בין אם אתם משתמשים בחלקים מודפסים ובין אם יש לכם מדפסת משלכם, אם אתם עוסקים בהנדסה, סביר מאוד להניח שאתם משתמשים בהדפסות תלת מימד, לצורך: הפקה של אבי טיפוס, מוצרים או כלים תומכי ייצור. ביום יום רביעי, 15.7.20 , נשתתף בוובינר שעורכת לשכת המהנדסים וחשבנו שזו הזדמנות נהדרת להציג בפניכם, מספר חידושים, אבל לפני שנתחיל בואו נעבור על העקרונות.

 

שלושה מימדים, שלושה סגמנטים

כחברה המובילה את תחום ההדפסה בתלת מימד בישראל, המייצגת את היצרנים המתקדמים בעולם, אנו מחלקים את השימוש בהדפסה תלת ממדית לשלושה סגמנטים. בואו ניישר קו על הטרמינולוגיה בה אנו משתמשים:

אבות טיפוס. מיצירה של דגם לצרכי תצוגה בתערוכות או גיוס משקיעים, ועד לחוליות בשרשרת הפיתוח. הדפסה תלת מימדית, משמשת ליצירת אבות טיפוס, אלו יכולים להיות מוקפאים בלבד או אבות טיפוס פונקציונליים שנותנים מענה לדרישה מכנית, תרמית, עמידות כימית וכו'.

מוצרים. עם התבגרות הטכנולוגיה, הולכת ומתפתחת היכולת להדפיס מוצרים סופיים, בין אם מדובר בסדרות ראשונות ובין אם בפיתוח טכנולוגיות ייצור עולם זה נפתח והטכנולוגיה משרתת יותר ויותר יישומים שאינם רק בתחום התעופתי והרפואי

כלים תומכי ייצור. הכוונה למקבעים, תבניות ושלל יישומי כלים שתומכים בתהליכי הייצור, מעבר לזמינות הגבוהה ולמהירות הייצור, הדפסה תלת ממדית מאפשרת תכן גמיש שלא ניתן להגיע אליו בשום שיטת ייצור אחרת. השימוש בתלת מימד לצרכים אלה חוצה תעשיות ומתבצע גם בתחומים תובעניים כמו תעופה, חדרי ניתוח ועוד.

 

שלושה מימדים, חמישה חידושים

בשנים האחרונות אנחנו רואים, בעיקר בעולם הפולימרים, יותר חלקים המודפסים כמוצרים סופיים ויותר ארגונים העושים שימושים פורצי דרך במדפסות תלת מימד. בוובינר של לשכת המהנדסים, נציג חמש מגמות חדשנית שיאפשרו גם לארגון שלכם לקבל מענים מהירים ולהגיע לשווקים עם מוצרים מוכנים, במהירות שוברת שיאים.

  1. מגוון חומרים הנדסיים

יותר מ- 70,000 גריידים שונים של פתרונות תעשייתיים, קיימים כיום בעולם הפולימרים ההנדסיים-תרמופלסטיים. יותר ויותר מהם הופכים נגישים לשימוש בטכנולוגיות הדפסה שונות, ביניהן גם טכנולוגית FDM של חברת Stratasys המיוצגת על יד סו-פאד. מגוון החומרים הזמינים לשימוש בטכנולוגיה זו מתרחב בכל עת וכיום הוא כולל: חומרים עמידים תרמית וכימית, חומרים בעלי תקינה מתאימה לשימושים רפואיים ותעופתיים, חומרים בעלי תכונת כיבוי עצמי, כולל תעודות לרמת תקינה של OV , חומרים משוריינים ועוד.

2. הדפסה אחת, כמה חומרים

סדרת מדפסות ה- J של Stratasys שהצטרפה לאחרונה לחבורה והופכת את הטכנולוגיה לנגישה גם עבור משרדי עיצוב, מאפשרת הדפסה ברזולוציה גבוהה ובשילוב חומרים ברמה שלא נראתה כדוגמתה. המדפסות PRODUCT REALISM מתאימות ליישום אבי טיפוס ראליסטיים, ולהדפסת פולימרים מרובת חומרים ברמת שומטת לסתות.

 

הדפסת תלת מימד ריאליסטית מבית STRATASYS

הדפסה ראליסטית מבית STRATASYS

 

3. הדפסת מתכת משרדית

מדפסת הסטודיו של חברת דסקטופ מטל עשתה מהפכה בתחום הדפסת המתכות והפכה אותו אפשרי לשימוש משרדי בה חומר גלם מגיע כמוט פולימרי בעל MIM בכל הקשור לתפעול, בטיחות ועלויות. המדפסת פועלת בטכנולוגיית ה תכולה גבוהה של חלקיקי ננו מתכתיים. לאחר ההדפסה הדומה להדפסת פלסטיק, ממיסים את החומר הפולימרי, מסנטרים את התוצר ומגיעים למוצר המקביל באיכותו לחלקים יצוקים. החומרים הנפוצים בטכנולוגיה זו הינם מגוון סגסוגות המוכרות בשימוש שוטף בתעשייה.

 

הדפסת תלת מימד Desktop Metal

מהפכה בהנגשה של הדפסת מתכת- DM

 

4. הדפסת מתכת סדרתית

טכנולוגיית הדפסת מתכת קיימת מזה עשרות שנים, אולם מדובר בפתרון נישה לחלקים לשימוש תעופתי כלי SHOP – ורפואי. בעיקר בגלל התפוקה ועלות המוצר. חברת דסקטופ מטל משיקה השנה את מדפסת ה עבודה שיאפשר הדפסת של מאות ואף אלפי חלקים בעלי תכן ייחודי, הניתן ליישום בקלות בהדפסה, בעלות מוצר סבירה.

 

5. הדפסת מעגלים אלקטרוניים מרובי שכבות 

חברת Nano Dimension הישראלית עשתה מהפכה בעולם האלקטרוניקה כאשר השיקה לראשונה טכנולוגיה המאפשרת הדפסה של מעגלים מרובי שכבות לשימושים שונים ומגוונים בתעשיית האלקטרוניקה.

 

חמשת החידושים בתלת מימד שכל מהנדס צריך להכיר | תלת מימד

הדפסת מעגלים אלקטרוניים מרובי שכבות

 

מחלקת התלת מימד בחברת SU-PAD

לא רבים יודעים, אך את מערכות ההדפסה התעשייתיות הראשונות שלנו מכרנו כבר בשנת 1995. מאז ועד היום, חברתנו מקפידה על שירות מלא, תוך תמיכה וליווי החל משלב הצגת הדרישות הראשוניות ועד הטמעת המוצר בארגון. אנו גאים לייצג את החברות המובילות בעולם וביניהן Stratasys, Desktop Metal, Nano Dimension ו- Xact Metal ונשמח לייעץ ולסייע בכל שאלה. מעוניינים ליצור איתנו קשר? השאירו פרטיכם ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה