בחרו עמוד

אלכם מדיקל: טכנולוגיה רפואית מתקדמת היישר מהקיבוץ

חברת אלכם מדיקל הוקמה בשנת 1970 כיצרנית של תבניות לשיחול פרופילי אלומיניום. כיום, נחשבת החברה ליצרנית עולמית מובילה של מוצרים חד פעמיים לשימוש רפואי בשוק ה- OEM וספקית פתרונות חדשניים בתחום בקרת זרימה וייצור אביזרים רפואיים מהפכניים בישראל, בין השאר, ע"י מכונות ALLROUNDER וטכנולוגיות בקרה מבית ARBURG.

 

אלכם מדיקל ממוקמת בקיבוץ ברעם, גבולה הצפוני של מדינת ישראל, והיא נמצאת בבעלות פרטית של חברי הקיבוץ. החל משנות ה-80 של המאה הקודמת, החלה החברה לשווק רכיבים רפואיים לאירופה וארה"ב כאשר כיום היא יצרנית ציוד מקורי ומספקת מגוון מוצרים בעלי טכנולוגיה רפואית חדשנית לחברות OEM ברחבי אירופה, אסיה וארה"ב. בכדי לענות על דרישות האיכות הגבוהות למוצריה, משתמשת החברה במכונת ALLROUNDER מבית ARBURG לייצור בחדרים נקיים.

חברת אלכם מדיקל נחשבת לאחת מהיצרניות המובילות בעולם בתחומה, כאשר בכל שנה משתמשים יותר מ-30 מיליון אנשים במוצריה. סל המוצרים שמציעה החברה כולל אביזרים לבקרת זרימה, כדוגמת ברזים (סטופקוקים) והסתעפויות (מניפולדים), וביניהם ברזים עם שסתומים נגיבים המאפשרים עבודה במערכת סגורה והפחתה של הסיכון לזיהום. קו ייצור נוסף הינו מוצרים למדידת לחצים, כאשר למעלה מ- 50% ממערכות ניטור הלחצים הנמכרות בעולם כוללות מוצרים של אלכם מדיקל.

מכונת ALLROUNDER של חברת ARBURG בישראל

חברת אלכם מדיקל מחזיקה בארבעה אתרי ייצור (בישראל ובאיטליה) כאשר על צי מכונות החברה ניתן לזהות 45 מכונות מסדרת ALLROUNDER מבית ARBURG, הידראוליות וחשמליות כמו גם מכונה דו- קומפוננטית ומכונת LSR. מכונת ALLROUNDER ה- 1000 שנמכרה בישראל על ידי ARBURG הותקנה במפעל אלכם שבישראל בשנת 2012. בשנת 2019 הוגדל שטח חדר הייצור הנקי של החברה בכ-3450 מ"ר והביא אותה לשטח נכבד של 10,950 מ"ר של אזורי ייצור נקיים.

מכונת ה- ALLROUNDER ומערכות הבקרה SELOGICA הקנו יתרונות רבים לחברת אלכם, וביניהם רמה גבוהה של גמישות וחזרתיות: כעת, יכולה החברה להשתמש בתבניות שונות על מכונה אחת כדי לייצר מוצרים באיכות גבוהה, בזמן הנכון ובמקום הנכון. מכונות ALLROUNDER מגיעות מצוידות בחבילה המתאימה לייצור בחדרים נקיים – עם חיבור מתאים למי הקירור בתבניות מרובות מובלעות הנפוצות ביישומים אלו.

 

ברז מסדרת Marvelous מבית אלכם מדיקל, המוגן תחת פטנט

ברז מסדרת Marvelous מבית אלכם מדיקל, המוגן תחת פטנט

 

עבודה רציפה 24/7

מפעל אלכם עובד בצורה רציפה, כאשר כל יום מחולק לשלוש משמרות נפרדות. כתוצאה מעומס העבודה הגדול של עבודה רציפה, יש צורך בהקפדה על הנחיות טיפול במכונות – כך שהעבודה שנעשתה מתועדת בתוכנת האחזקה של המכונה, בתוך יומן המיועד ספציפית למטרה זו.

בעת הכנסת מכונת ALLROUNDER חדשה לארגון, היא עוברת כיול ואישור ראשוני על-ידי מומחים מחברת ARBURG – וכן מצוידת בכלל המסמכים המתאימים המעידים על כך. תהליכי הייצור עוברים ייעול בעזרת שימוש בתוכנת (CQC (Continuous Quality Control הקובעת את חלון התפעול האופטימלי. במהלך תהליך הייצור מתבצע מעקב בטולרנסים הדוקים על-ידי מערכת הבקרה SELOGICA, דבר המבטיח התאמה לתקני ה- FDA המחמירים.

 

אלכם מדיקל: טכנולוגיה רפואית מתקדמת היישר מהקיבוץ | אלכם מדיקל

מפעל אלכם מדיקל ישראל

 

מחלקת מכונות הזרקת פלסטיק וציוד של SU-PAD

מחלקת הפלסטיקה של SU-PAD מספקת פתרונות למפעלים בתעשיית הפלסטיק, מתוצרת החברות המובילות בעולם וביניהן חברת ARBURG. הניסיון הרב שלנו בתחום הפלסטיקה והעבודה עם בסיס הלקוחות הרחב בישראל הם המאפשרים לנו לאפיין ולהציע מגוון פתרונות מותאמים לצרכיו של כל מפעל בתעשיית הפלסטיק – תוך הקפדה על שירות איכותי, מקצועי ומהיר, כמו גם תמיכה טכנית מהצוות הרחב והמנוסה בתעשייה.

 

*הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה