בחרו עמוד

מדפסות תלת מימדיות בעידן המודרני

מדפסות תלת מימדיות בעידן המודרני – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

תארו לעצמכם שאתם נמצאים בבית ומתחילים להרגיש רעב. הבטן מקרקרת אבל אתם יושבים מול הטלוויזיה ורק המחשבה על להתחיל לבשל עכשיו מוציאה לכם את החשק לאכול.

מה אם היו אומרים לכם שאתם יכולים לפתוח את המחשב, להיכנס ולבחור מאכל מסוים שאתם אוהבים ובכמה קליקים לשלוח אותו להדפסה? מה אם היו אומרים לכם שתוך מספר דקות המאכל אותו אתם רוצים לאכול יהיה מודפס בדיוק כמו הדפסה של נייר ? נשמע דמיוני נכון ?

זה אכן נשמע דמיוני אך עם מדפסות תלת מימדיות שהולכות והופכות למתקדמות יותר ויותר, החלום הזה יהפוך למציאות. לא ירחק היום וזה בדיוק מה שתוכלו לעשות ברגע שתהיו רעבים.

מהן מדפסות תלת מימדיות ?

הן הומצאו מסתבר כבר לפני מעל לשלושים שנה אך רק בשנים האחרונות אנו שומעים עליהן. הן בדיוק כמו ששמם נשמע – מדפסות שמסוגלות לייצר פריטים בתלת מימד שניתן לעשות בהם שימוש מידי.

אם פעם היינו יכולים להדפיס רק בדו מימד כמו שרובינו עושים בתדירות גבוהה כשאנו צריכים להעביר קובץ כלשהוא למצב פיזי, היום אנו יכולים ליצור קובץ במחשב, להכניס למדפסת התלת מימדית את החומרים הרצויים וללחוץ על הדפסה וזהו.

המוצר או הפריט יהיה מודפס תוך כמה דקות (או כמה שעות, תלוי מה זה) מדפסות תלת מימדיות הולכות והופכות לשימושיות יותר ויותר.

התפתחות הטכנולוגיה

מדפסות תלת מימדיות עובדות בטכנולוגיות שונות ועם חומרים שונים שמכניסים בהן. מדפסות כאלו יכולות לייצר אב טיפוס למוצר שעומדים בפני ייצור מסחרי שלו ורוצים דיוק של מחשב, הן יכולות לחסוך כסף כשרוצים לייצר כמה יחידות ולא יותר מזה, והן יכולות להדפיס מוצרים עם מבנה מורכב שקשה לייצר באופן ידני.

אם עד לא מזמן הייעוד שלהן היה רק לתעשיית המתכות הרי שהיום מבינים שהפוטנציאל שלהן הוא בלתי נגמר. היום כבר מדפיסים באמצעותן רקמת תא אנושית והדמיון רק יכול לעבוד שעות נוספות עם המחשבה לאן זה עוד יגיע. כפי שציינו, זה נשמע היום אולי מופרך שנוכל להדפיס אוכל אך כמו שזה נראה תוך שנים בודדו זה יקרה.

חברת SU-PAD היא חברה עוסקת בייצור מוצרי פלסטיקה מזה שנים רבות ובין השאר בהדפסת מוצרים. החברה עושה שימוש במיטב הטכנולוגיות ובכוח האדם האיכותי ביותר שישנו.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה