בחרו עמוד

מה זה מדפסת תלת מימדית ?

מדפסת תלת מימדית ? ואיך משתמשים בה כהלכה

המדפסות הן כבר חלק בלתי נפרד מחיינו מזה שנים רבות. הן משמשות אותנו להעברת קבצים לפורמט פיזי מה שאומר תוכן דיגיטלי שמודפס על נייר. אנו עושים שימוש במדפסות בעבודה, בחיים הפרטיים והן רק הולכות ומשתפרות ככל שעובר הזמן הן מבחינת מהירות ההדפסה והן מבחינת האיכות.

אך הדפסה כזו כמו שאנו מכירים היא הדפסה בדו מימד והיום יש כבר טכנולוגיה חדשה שמאפשר להדפיס בתלת מימד. מדפסת תלת מימדית הולכת ותופסת לה מקום של כבוד בעולם הפרינט והשימושים בה רק הולכים ומתרבים.

אם פעם מדפסת כזו הייתה רק תעשייתית הרי שהיום יש כבר מדפסות כאלו בבתים פרטיים בעיקר בגלל המחיר שהולך והופך לזול.

קצת על ההיסטוריה של מדפסת תלת מימדית

מדפסת תלת מימדית היא אומנם טכנולוגיה חדשנית אך מסתבר שהיא כבר הומצאה לפני שנים רבות. היא קיימת כבר מאז שנת 1983 והיא בעיקר משמשת לייצור מתכות. היתרון שלה הוא החיסכון בכוח אדם והדיוק שלה מכיוון שהיא מקבלת פקודות מהמחשב ומדפיסה את מה שהיה קובץ בצורה מדויקת.

יש שיטות שונות של הדפסה תלת מימדית, שיטות שמתחלקות לפי סוג החומר שהופך מנוזל למוצק, הדפסה בלייזר, הדפסת שכבות, הדפסה עם גבס ועוד שיטות שונות להדפסה תלת מימדית שהולכת והופכת לנדרשת בשוק.

היא עד כדי כך מתקדמת בטכנולוגיה שלה שהיום יש מדפסות שמסוגלות להדפיס רקמת תא אנושי מה שבעתיד ישנה את פני הרפואה.

שימושים שונים

מדפסת תלת מימדית נמצאת בשימוש למטרות שונות. היא משמשת ליצור אב טיפוס של מוצרים שונים בכדי שיהיו מדויקים ואיכותיים, היא מאפרת לייצר מוצרים בכמויות קטנות בלי לבזבז כספים על ייצור סדרתי, היא משמשת כאמצעי עזר לייצור והרכבה, ניסוי של מוצרים שנמצאים בתהליכי פיתוח ויש לה עוד מטרות שונות.

כמו שזה נראה, לא ירחק היום שמדפסות כאלו יהיו בכל בית בדיוק כמו שמדפסות הדו מימד נמצאות, ואפשר להפליג עם הדמיון מה נוכל לייצר באמצעותן… החל באוכל שיוכן לנו במהירות וכלה באיברי גוף שונים ועוד היד נטויה.

חברת SU-PAD עוסקת בין השאר בהדפסה תלת מימדית הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי. שנים של פעילות ענפה יחד עם לקוחות רבים מרוצים הם אלו שהופכים את החברה למובילה בתחום זה.

 

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה