בחרו עמוד

מצא את ההבדלים: AGV vs. AMR

מצא את ההבדלים: AGV vs. AMR

כיום יותר ויותר חברות עוברות לאוטומציה של רובוטים ניידים לשימושים לוגיסטיים פנימיים. רובוטים אלה מאפשרים אוטומציה של משימות, כדוגמת איסוף והובלה של חלקים, פריקת מכונות והרכבת רכיבים. בעזרת אוטומציה של הובלת חומרים- יכולים כיום ארגונים לעלות את רמת הפרודוקטיביות, ולהפחית צווארי בקבוק בקו הייצור.

עד לאחרונה, כלי רכב מודרניים אוטומטיים (AGV) היו למעשה האופציה היחידה לאוטומציה של משימות תחבורה פנימיות. כלים אלה מוכרים בעיקר במתקנים גדולים וקבועים, בהם יש צורך במשלוחים חוזרים ונשנים ולמרות שה- AGV's דורשים הוצאה ראשונית גבוהה, הם צפויים להחזיר תמורה להחזר השקעה ארוך. עם זאת, כיום מאותגרים כלי הרכב האוטומטיים על-ידי הטכנולוגיה המתוחכמת, הגמישה והחסכונית יותר של רובוטים ניידים אוטונומיים (AMR), כאשר נקודת הדמיון היחידה שתמצאו ביניהם היא היכולת של שניהם להעביר חומרים ממקום למקום.

אינטליגנטי, מהיר, גמיש
לכלי הרכב האוטומטיים (AGV) יכולת לציית רק להוראות תכנות פשוטות; הניווט נעשה על-ידי חוטים או חיישנים, התנועה מוגבלת לצירים קבועים והם אמנם יכולים לגלות מכשולים בדרך- אך אינם מסוגלים לנווט סביבם. לעומתם, ה- AMR מנווטים באמצעות מפות שתוכנתו מראש- יכולת שניתן להשוות למכונית עם GPS. הרובוטים הניידים האוטונומיים משתמשים בנתונים ממצלמות וחיישנים מובנים, כמו גם בתוכנות מתוחכמות המאפשרות להם לסרוק את סביבתם ולבחור את המסלול היעיל ביותר ליעד.

הפעולה האוטונומית היא זו שהופכת את ה-AMRs לגמישים בהרבה מה- AGVs. בעוד הרכבים האוטומטיים מוגבלים לביצוע מסלול קפדני ומבצעים את אותה משימת המשלוח לאורך כל חיי שירותם, ה-AMRs זקוקים רק להתאמות תוכנה פשוטות כדי לשנות את משימותיו.

הגמישות של ה- AMRs חיונית לסביבות ייצור מודרניות אשר דורשות זריזות ושינויים במוצרים ו/או בפס הייצור. יכולת זו של ה- AMRs מעניקה לארגונים בעלות מלאה על הרובוט ותפקידיו. כעת, כשהצרכים העסקיים מתפתחים, ניתן בקלות לפרוס מחדש את הגדרותיו של הרובוט האוטונומי בכדי לייעל את הייצור- גם בסביבות העבודה הדינמיות ביותר.

טכנולוגיה חסכונית
אף על-פי שהרובוטים הניידים האוטונומיים (AMR) מורכבים בהרבה מהרכבים האוטומטיים (AGV), הם לרוב נמצאים כפתרון פחות יקר. ה-AMRs אינו זקוק לחוטים, פסים מגנטיים או שינויים יקרים אחרים בתשתית הבניין ומוכן להפעלה מהירה ויעילה. העלות ההתחלתית נמוכה, וישנה אופטימיזציה מהירה של תהליכים, כמו גם הצעת החזר השקעה מהיר להפליא- של לרוב תוך פחות משישה חודשים!

סביבות ייצור מודרניות כבר לא יכולות להיות תלויות בטכנולוגיות יקרות ולא גמישות, ובנוסף לא יכולות להרשות לעצמן להמשיך בהובלה ידנית של חומרים. והגיע הזמן לשאול: האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לא להשתמש ב- AMR?

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה