בחרו עמוד

הפחתת עלויות הייצור בהזרקה: arburgXvision

בתוכנית arburgXvision האחרונה הציגו מומחי החברה את הדרכים בעזרתן ניתן להבטיח ייצור שיעבוד ביעילות המרבית – דבר המצריך סינרגיה של כל ציוד הייצור. על הרעיונות החדשים של חברת Arburg, בכתבה הבאה

 

באוקטובר האחרון תוכנית נוספת של arburgXvision עלתה לאוויר, עם כ-450 צופים שעקבו אחר המומחים של חברת Arburg אשר הציגו אסטרטגיות להגדלה של יעילות הייצור ואורך החיים של מכונות ההזרקה ורכיביהן. תוכנית זו היא כחלק מהתמיכה והקישוריות שבה דוגלת החברה – אשר מקיימת דיונים מצולמים בהשתתפות מומחיה, כשהפעם היו אלו כריסטוף בלוצ'ל וכריסטיאן הומף שהשתתפו בדיון המצולם.

 

האינטראקציה המושלמת בין המכונה, התבנית והבקרה

"'אסטרטגיית תבניות 2.0' פירושה האינטראקציה המושלמת בין מכונה, תבנית ובקרה" אומר כריסטוף בולצ'ל, מנהל המכירות הטכני בחברת Arburg. כדי לשמור על אורך חיי הציוד, להגביר את היעילות ולהגדיל את הייצור יש לדרוש עומס נמוך על המכונה – לשחיקה מועטה של התבנית ופעולה ללא תקלות. חשוב לזכור כי הדרישות מהמכונה תובעניות, ולה תפקיד מרכזי בהפעלת מאמצים סימטריים, שמירה על מקביליות הפלטות וחלוקת הכוח בקולונות ההצמדה באופן שווה. אחת הדרכים המוצעות להגן על התבנית מכוח לא סימטרי ושחיקה היא לבדוק תחילה את פילוס המכונה ולהתאים את יחידת הנעילה (טוגל) לגבהים השונים של התבנית כדי להבטיח כוח הידוק קבוע.

 

arburgXvision

המומחים של חברת Arburg במהלך תוכנית arburgXvision

 

הגברת האמינות – הפחתת השחיקה

במהלך התוכנית הציג כריסטיאן הומף, מנהל צוות היישומים, את הכלי התומך "MachineFinder"; כלי זה עוזר לקבוע את הטכנולוגיה האופטימלית שתביא לעמידה בדרישות החלק המיוצר או התבנית, וכיצד עזרים כדוגמת “aXw Control ScrewPilot” ו- “aXw Control ReferencePilot” מספקים תמיכה בצורה השומרת על שלמות התבנית. בנוסף, פונקציות הניטור השונות עוזרות למנוע נזק לתבנית במהלך ייצור מתמשך וממליצות על נקודות רצויות לעצירה לטיפולי תחזוקה.

"הדרישה שלנו מתבניות פשוטה מאוד: להגביר את אמינותן מחד, ולהפחית את שחיקתן מאידך. זה מתחיל בבחירת החומר המתאים לייצור התבנית אבל רלוונטי גם לאלמנטים נוספים: השימוש בראנרים חמים וזורקנים, שיקולים לגבי היחס בין עובי הדופן למעבר זרימת ההיתך ובחירה נכונה של יחידת ההזרקה, טכנולוגיית ההנעה והציוד ההיקפי", אומר כריסטיאן הומף, מנהל צוות היישומים.

פיליפ יארוש, מנהל הצוות של מחלקת ההזרקה בחברה, ביצע הדגמה של הנקודות עליהן שוחחו המומחים ממרכז ההדרכה של Arburg. יארוש הציג את הטעויות הנפוצות מהן יש להימנע בעת הכנת המכונות והתבניות, הראה את אפשרויות הניטור השונות וביצע הדגמה של פילוס נכון של המכונה. בנוסף, הסביר יארוש כיצד לזהות שחיקה ולהגדיר נקודות תחזוקה באמצעות מערכת הבקרה Gestica.

 

תקשורת בין התבנית למכונה תקל על הייצור

"ראייה הוליסטית בייצור מוצר חדש היא הכרחית. מומלץ להיעזר בייעוץ טכנולוגי עוד בשלבים המוקדמים של התכנון. תכנון נכון של התבניות עוזר להגן על ההשקעה, להפחית עלויות ייצור ולהגדיל את איכות החלקים. בעתיד, התבנית תתקשר ישירות עם בקרת המכונה ותקל על הייצור. ב-Fakuma 2021, הדגמנו לראשונה כיצד ניתן לעשות זאת ונמשיך במגמה זו", מבטיחים לנו ב- Arburg.

 

סינרגיה בין כל ציוד הייצור

כדי להבטיח עבודה יעילה יש לוודא כי הציוד כולו יעיל – ולא רק רכיב אחד מתא הייצור. מכונת הזרקה טובה ומקצועית עוזרת כמובן, עם זאת, מקסום היעילות שלה יתאפשר רק בשילוב עבודה עם תבנית איכותית, מערכת בקרת טמפרטורה טובה ואוטומציה מהירה שלא תעכב את זמן המחזור. כך, בסינרגיה של כל ציוד הייצור – נוכל להגיע לתוצאה בה השלם גדול מסך חלקיו.

ייצוג Arburg בישראל

בארץ, מיוצגת Arburg על-ידי חברת SU-PAD הישראלית אשר מחזיקה צוות מקצועי, גישה חלוצית ושירות מלא ללקוח. מחפשים פתרון שיענה על הצורך שלכם? נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה. השאירו פרטיכם ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר בהקדם. בנוסף, ניתן לפנות לאיציק חרש במייל Harash@su-pad.com או בטלפון 052-357-5499 לכל שאלה.

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה