בחרו עמוד

סדרת מדפסות F123 של STRATASYS

חברת STRATASYS יצאה עם סדרה חדשה של מדפסות תלת ממד, סדרה המתאפיינת בחסכון ללקוח: חסכון בזמני הדרכה, חסכון בזמן הייצור באמצעות החלפת חומרים קלה אינטואיטיבית ומהירה, וכן באמצעות שימוש בפולימרים חדשים המאפשרים הדפסת אבות טיפוס בזמן הקצר כמעט פי שניים מאשר בסדרת הפורטוס הישנה והטובה. נוסף על כך, סדרת המדפסות F123 תופסת פחות מקום, מייצרת פחות רעש ועולה פחות – ובכל זאת מגיעה לרמות הדיוק והמהימנות הנדרשות לקווי ייצור.

 

חדשנות מעל לכל

 

בתכנון וייצור סדרת מדפסות F123 החדשה נרשמו לא פחות מ-15 פטנטים חדשים, נוסף על 43 הפטנטים הרשומים גם על סדרות אחרות של חברת Stratasys, כאשר חלק מהפטנטים החדשים עוסקים בחומרים תומכי מבנה ומסיסים במים לייצוב ותמיכה בזמן ההדפסה.

לצד החדשנות, החברה דאגה גם לאבטחת איכות מרשימה: בכל אחד מהדגמים המוקדמים שנבחנו בבניית המדפסות החדשות הושקעו שעות הדפסה רבות לבחינת מהימנות הדגמים הסופיים. בכל סבב נבנו מעל ל-1000 מודלים שבכל אחד מהם 15 רכיבים שונים לבחינת מהימנות המדפסת. סך הכל הושקעו למעלה מ-100,000 שעות הדפסה לוודא כי המדפסות החדשות עומדות בסטנדרטים מחמירים של מהימנות וקבלת תוצאות זהות בכל הדפסה והדפסה – תכונה הנדרשת מכל מדפסת תלת ממד המיועדת לייצור.

השילוב בין חדשנות ואיכות מבטיחים כי התוצאה הסופית מוכנה לעבודה מאומצת ומדויקת – כזו שתחסוך ללקוח זמן רב בתיקון טעויות ובהדפסות חוזרות.

 

מגוון חומרי ההדפסה בסדרת המדפסות החדשה F123

 

סדרת המדפסות החדשה מאפשרת שימוש במגוון חומרים כגון PLA וחומרים תרמופלסטיים בעלי עמידות גבוהה כגון ASA, ABS and PC-ABS, ניילון עמיד בשחיקה שנקרא דיראן ומתאים במיוחד לייצור כלים עם מקדם שחיקה גבוה והאחרון בתוספת הוא ABS משוריין בסיבי פחמן.. לכל אחד מהמדפסות בסדרה יש סט שונה של חומרים עימם היא יכולה להדפיס: F170 ו-F270 מדפיסות עם ABS,ASA, PLA גם בגרסא משוריינת בסיבי פחמן ו-TPU בשור 92 לקבלת חלקים אלסטומריים. ה- F370 מדפיסה גם עם PC-ABS, ניילון וחומרים בעלי תאימות ESD-SAFE.

סדרת F123 היא המדפסת הראשונה בשוק שעושה שימוש וממליצה על שימוש ב- PLA, שמלבד היותו חסכוני גם מקטין את טביעת הרגל הפחמנית ועושה שימוש בחומרים ממוחזרים.

השימוש בחומרי התמיכה המסיסים מאפשר לראשונה שילוב חומרים המאפשר ייצור והדפסת מודלים בעלי גאומטריה סבוכה במיוחד, כאלו שלא ניתנים להדפסה במדפסות העושות שימוש בחומר גלם אחד בלבד.

 

 

F123 Series

 

מהירות הדפסה משודרגת

 

כאשר מדובר במדפסות תלת ממד, ישנם מספר צווארי בקבוק אשר יכולים להשפיע על מהירות הייצור:

קלות ההתקנה ולימוד המערכת – מקרינה על הזמן הנדרש להדרכת עובדים חדשים או לחילוף בין דגמים לפני שניתן להתחיל בייצור.

החלפת חומרי הגלם – מדפסות F123 מצוידות במערכת כיול אוטומטית ומאפשרות מעבר קל ומהיר בין חומרי גלם שונים.

זמן ההדפסה עצמו – מדפסות F123 משפרות את ביצועי המהירות מול מדפסות ותיקות בשוק.

 

המשמעות עובר הלקוח היא עצומה – זמן וכסף רב שהיה מושקע בייצור אבות טיפוס קודם לכן כיום אינו הולך לאיבוד. תפוקת העובדים גדולים יותר ועלויות הפקת אבות הטיפוס יורדים באופן משמעותי. באמצעות הדפסה מהירה של אבות ייצור ניתן להגיע במהירות גבוהה יותר לשוק, לאחר בדיקה של מספר גדול יותר של וריאציות על המוצר הסופי, לפני תחילת הייצור עצמו.

גם נושא הבדיקה וטיפול בתקלות זוכה ליתרון משמעותי: המדפסות מצוידות במצלמה מובנית המאפשרת בקרה מרחוק באמצעות אפליקציה על המדפסת.

 

קישוריות המדפסות

 

כל המדפסות מסדרת F123 של חברת Stratasys מצוידות במספר אפשרויות קישור – חיבור ל- Wi-Fi לצד אפשרות חיבור מסורתיות יותר באמצעות כבל אתרנט או USB. תוכנת GrabCAD Print מאפשרת עבודה רציפה של הצוות כולו החל משלב העיצוב והתכנון דרך ההדפסה עצמה.

 

תא הדפסה סגור, מחומם ושקט

 

סדרת מדפסות F123 מתאפיינת בקווי עיצוב ופונקציונליות שתוכננו בשיתוף בין חברת Stratasys וחברת BMW ליצירת מדפסת שהיא גם פונקציונאלית וגם מעוצבת. לצד ציפוי אלומיניום 1/8” וזכוכיות מחוסמות, המדפסות מצוידות גם בבידוד תרמי ובידוד רעשים מתקדם. תא ההדפסה המבודד הוא בעל נעילה אוטומטית ובידוד רעשים של עד 46 דציבלים. שליטה הדוקה על חום אחיד בתא ההדפסה מונעת עיוות רכיבים מודפסים, חסרון אשר בא לידי ביטוי במיוחד במדפסות זולות שאינן מציעות חום אחיד ובהדפסות חוזרות.

מדפסות F123 של חברת STRATASYS מוסיפות לקו המדפסות הקיים גרסה חדישה המאפשרת ייצור ובניית מודלים מהירה, פשוטה וזולה יחסית למדפסות פורטוס המסורתיות, תוך שמירה על רמת דיוק ומהימנות גבוהים המתאימים גם לקווי ייצור.

 

לפרטים נוספים אודות סדרת F123 של Stratasys השאירו פרטיכם, או צרו קשר במייל עם שי אינגבר, מנהל מכירות מדפסות תלת מימד:
shai@su-pad.com.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה