בחרו עמוד

הולכים לקראת עתיד חדש: מייבש X-COMB של חברת MORETTO מותאם ל"תעשייה 4.0"

המייבש החדש הוצג בתערוכת פקומה, גרמניה, ומציע פתרון לעבודה במנות קטנות ליישומים הנדסיים ורפואיים

כיום אנו עומדים בפתחה של המהפכה התעשייתית הגדולה הבאה, הרביעית מאז תחילת המהפכות התעשייתיות. כח קיטור עמד בבסיסה של המהפכה התעשייתית הראשונה, החשמל הניע את השנייה, המחשוב את השלישית. המהפכה הבאה נעה בכוחות תקשורת, אוטומציה, בינה מלאכותית ו- Big Data. מהפכה זו כבר הגיעה לרשתות המחשוב והסלולר וכיום היא כבר מיושמת גם עבור חפצים: IOT – Internet of Things: בית חכם, רכבים אוטונומיים, מעקב פעילות ועוד.

מהפכה זו גם עושה את צעדיה הראשונים בתחום מפעלים תעשייתיים עם כניסת חידושים בתחום האוטומציה, רובוטיקה, קיימות וציוד חכם אשר יודע להתממשק למכשירים אחרים, למחשבים ולענן.

חדשנות היא אחד מהיעדים שחברת MORETTO שמה לה לנגד עיניה. כמה מפתרונותיה בתחום תעשיית הפלסטיק הוצגו בתערוכת פאקומה, אחת התערוכות הגדולות בעולם בתחום עיבוד הפלסטיק. בתערוכה האחרונה שהתקיימה בשנת 2020 הציגה חברת MORETTO פתרון חדשני למייבש קטן תעשייתי: ה – X-COMB.

על חברת MORETTO ופתרונות הייבוש אשר הציגה בתערוכה

חברת MORETTO אשר נוסדה בשנת 1980 מייצרת ציוד היקפי לתעשיית הפלסטיק. מגוון המוצרים אותם היא מייצרת הוא רחב ומכסה את כל הדרוש לאוטומציה, בקרת שינוע וטיפול בחומרים פלסטיים: מהמשאית או המכולה ועד צוואר מכונת העיבוד. החברה מתמקדת במוצרים חדשניים עם מבט לעתיד. לחברה נוכחות ביותר מ- 70 מדינות. היא מייצרת שואבים, ממננים, יבשנים, מערבלים, מגרסות ומחממי תבניות. הציוד אשר החברה מייצרת מיועד בעיקר לתהליכי הזרקה, אקסטרוזיה ועיבוד PET .

טכנולוגיות ייבוש של חברת MORETTO ומיכלי הזנה OTXTM

בין המוצרים אשר חברת MORETTO הציגה בתערוכה היו מייבשים קטנים וחסכוניים המסוגלים לתקשר בקלות עם ציוד נוסף. בין טכנולוגיות הייבוש שהוצגו על ידי החברה: דיסיקנט, אוויר דחוס והופרים OTXTM.
מיכלי הזנה (הופרים) בטכנולוגיית OTXTM הם מיכלי הזנה בעלי גיאומטריה ותרמודינמיקה ייחודיים. שליטה בהזנת החומר בשילוב התכונות הייחודיות של מיכל ההזנה מאפשרים לטפל באותה כמות של חומר תוך הקטנת גודל מיכל ההזנה ב- 30%-40% תוך זירוז קצב הייבוש, הקטנת זרימת האוויר וחסכון באנרגיה. מיכל ההזנה מוגן במעטפת SpyroTM. מעטפת זו שומרת על המיכל ומספקת לו עמידות לנגיפה.
מיכלי ההזנה מצוידים בשני בקרים אשר ממוקמים בראש ובתחתית מיכל ההזנה. פתרון ייחודי וחדשני אשר הוצג כבר בשנת 2018 מאפשר מדידה רציפה של הלחות בחומר הגלם עצמו באמצעות קריאת גלים אלקטרומגנטיים. קריאה זו מדויקת במיוחד כיוון שהיא מודדת את הלחות בתוך חומר הגלם ולא באוויר.

הולכים לקראת עתיד חדש: מייבש X-COMB של חברת MORETTO מותאם ל"תעשייה 4.0" | MORETTO

פתרון ייבוש לחומרים הנדסיים ורפואיים במנות קטנות – X-COMB

מייבש קטן ואיכותי המתאים במיוחד לשימוש בחומרים רפואיים הוא מייבש X-COMB. הוא עובד במנות קטנות וגם עומד בכל התקנים הנדרשים לעבודה עם חומרים רפואיים. בהתאם לרוח תעשייה 4.0, ניתן לשלב את המייבש האיכותי הזה עם ציוד נלווה נוסף בהתאם לדרישת הלקוח דוגמת עגלות ניידות או בסיסי שאיבה. מייבש ה- X-COMB הוא חסכוני בצריכת אנרגיה ובזכות העיצוב הקומפקטי שלו ניתן להתקינו ישירות על צוואר ההזרקה או בסמוך אליו, לצידו. ניתן לתעל את האוויר אשר יוצא מהמייבש ולקבל התאמה מושלמת לצרכי הלקוח לשימוש בחדרים נקיים, יישומים אופטיים או שימושיים אחרים.

מייבש X-COMB מגיע במספר דגמים הנבדלים זה מזה בתפוקותיהם: החל מ- 1.4 ק"ג / שעה ועד ל- 14.4 ק"ג / שעה. כל הדגמים מצוידים במיכלי OTXTM. בלב המייבש נמצא אקולייזר נקודת הטל. האקולייזר שולט על מהירות רענון הדיסיקנט אשר מבוסס על חומר סופח לחות – זאוליט. סיבוב מחסנית הדיסיקנט נעשה באמצעות מנוע רציף בעל הנעה ישירה אשר מסוגל להגיע לנקודת טל של 52- מעלות צלזיוס.

ייבוש אופטימלי מתקבל תוך שימוש בשני מדחסים המנהלים את זרימת אוויר במייבש ומונעים סכנת ייבוש יתר. יתרון נוסף של מייבש X-COMB הוא מיקום המסננים: מחוץ למייבש עצמו. מיקום המסננים מאפשר גישה נוחה לצורך ניקוי ובכך מייתר את הצורך בפירוק המייבש, דבר החוסך זמן תחזוקה.

ייחודו של מייבש X-COMB הוא השימוש בטכנולוגיות מתקדמות ותשומת לב לפרטים הקטנים אשר עושים את ההבדל:

 • מיכלי הזנה בטכנולוגיית OTXTM
 • תיעול זרימת האוויר היוצא בהתאם לדרישה
 • תפוקות משתנות בין 1.4-14.4 ק"ד / שעה
 • אקולייזר נקודת הטל המגיע ל- מינוס 52 מעלות צלזיוס
 • מדידה לחות בחומר הגלם עצמו
 • טכנולוגיית דיסיקנט מבוסס זאוליט
 • הנעה ישירה – חסכון באנרגיה
 • עומד בכל התקנים והדרישות המחמירות לשימוש רפואי
 • קומקפטי
 • שילוב עם ציוד נוסף
 • מסך מגע צבעוני
 • ממשק פשוט וידידותי לשליטה ובקרה על פרמטרי הייבוש באמצעות מערכת MOWIS
 • קישוריות מגוונת ושליטה מרחוק

חברת SU-PAD, מייצגת חברת MORETTO בארץ

ייצוג חברת MORETTO בארץ הוא דרך חברת SU-PAD המספקת מעטפת שירות כוללת ותומכת לכל אורך הדרך למגוון גדול של ציוד עבור תעשיית הפלסטיק.

ניתן לפנות לאיציק חרש במייל Harash@su-pad.com או בטלפון 052-357-5499 לכל שאלה.

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה