בחרו עמוד

דווקא עכשיו: הכירו את פתרונות המיחזור של Moretto

מגפת הקורונה השפיעה באופן ניכר על השינוע הימי, שכן בעקבותיה נוצרה עלייה משמעותית במחירם של חומרי הגלם. חברת Moretto מציעה מגוון מגרסות המעבדות חומרי גלם ממוחזרים ובכך מאפשרת ליצרנים להתמודד עם השלכות המגפה, לחסוך בעלויות ולשמור על הסביבה

מגפת הקורונה שפרצה לחיינו אי שם במרץ 2020, השאירה אותות כלכליים רבים, וביניהם עלייה במחירי השינוע הימי; עלייה במחירי הנפט ומשבר המכולות העולמי; סגירת קווי ייצור של חומרי גלם בעולם; עליית מחיר חומרי גלם מיובאים ובעיות בזמני האספקה ובשינוע שלהם. 

פתרונות מיחזור שונים אשר מפחיתים את צריכת חומרי הגלם הבתוליים יכולים לסייע ליצרנים המקומיים לשמור על מחירים תחרותיים, וכן לחסוך בעלויות רכישה וייבוא.

 

דווקא עכשיו: הכירו את פתרונות המיחזור של Moretto | MORETTO

כשתהליך המיחזור קורה במפעל עצמו הרווח הוא עצום

בניגוד למצב בו פסולת המיועדת למחזור מגיעה ממקור חיצוני, אז צריך למיין אותה ולוודא כי לא זוהמה בחומרים נלווים, מחזור תוך מפעלי מאפשר שימוש מיידי באותה פסולת ומייתר את הצורך בטיפול ומיון – דבר לו ערך סביבתי עצום כמו גם תועלת כספית משמעותית עבור המפעל עצמו, הנובעת מירידה משמעותית בפחת ומחיסכון בכל הנוגע לרכש חומרי גלם.

לצד יתרונותיו הברורים של מיחזור פחת פלסטיקה במפעלים, חשוב לציין כי התהליך כורך בחובו אתגרים שונים, חלקם לוגיסטיים וחלקם טכניים. אחד מהאתגרים, אשר התקנות החדשות מתייחסות בעיקר אליו, הוא תהליך איסוף ומיון של מוצרים מוגמרים, שחשוב לבצעו עוד לפני התחלת תהליך המיחזור. קחו לדוגמה איסוף בקבוקי שתייה. אתגרים לוגיסטיים הכרוכים בפעולה זו כוללים איסוף הבקבוקים, הצבת פחי מיחזור מתאימים, הקצאת משאבים לציוד וכח אדם אשר ידאגו לשינוע הבקבוקים שנאספו והובלתם למתקן המיחזור. קושי נוסף שיכול לעלות בעת תהליך המיחזור הוא הצורך במיון ובניקיון הבקבוקים לפני תחילת תהליך המיחזור – הפרדת הפקקים, התושבות והבקבוקים תוך בדיקה כי לא נשארו נוזלים בתוך הבקבוקים וכי הם לא נזרקו בתוך השקיות וכדומה.

גם פחת פלסטיקה עתיד לגרום לבעיות לוגיסטיקה דומות אשר פתרונן יצריך משאבים כספיים ניכרים. ניתן לדלג על מכשולים לוגיסטיים אלו ולחסוך עלויות רבות, כאשר מיחזור פחת הפלסטיקה מטופל במפעל עוד לפני שנזרק.

 

Moretto מציגה: כל קו ופתרון המיחזור המדויק ביותר עבורו

מבין פתרונות המחזור השונים הקיימים בשוק, בולטת במיוחד חברת Moretto – אשר מייצרת את כל הציוד הדרוש עבור בקרת שינוע חומרי גלם פלסטיים ועיבודם.
אחד מקווי המוצרים של החברה הוא מגרסות המיועדות לטיפול פנים מפעלי של מיחזור פחת. מדובר במגוון מגרסות המתאימות לכל פסי הייצור – מוצרים גדולים או קטנים, רכים או קשיחים, לתפוקות נמוכות או גבוהות.

 

דווקא עכשיו: הכירו את פתרונות המיחזור של Moretto | MORETTO

 

מגרסות קומפקטיות

המגרסות הקומפקטיות של חברת Moretto מיועדות למוצרים קטנים בלבד עבור תפוקות נמוכות. גודלן הקטן חוסך בשטח רצפת הייצור, והן עובדות בצמוד למכונת ההזרקה.

באמצעות המגרסות הקומפקטיות, אנגוסים וראנרים הנפלטים ממכונת ההזרקה נגרסים ומוחזרים ישירות אל הקו. היתרונות המשמעותיים בגישה זו הם חיסכון בשטחי אחסון נדרשים וכן עלייה באיכות החומרים הגרוסים.

חשוב לציין כי תהליכי שינוע ואיחסון ממושכים עלולים להציף אתגרים שונים. אחד מהאתגרים הוא חשיפה ללחות ולזיהומים, אותה אפשר למנוע על ידי החזרה מיידית לקו הייצור.

המגרסות הקומפקטיות של Moretto כוללות שני דגמים מרכזיים:

דגם GR: נחשב לדגם שקט, מהיר וחזק, המתאים לעבודה בתפוקה נמוכה יחסית (30-180 ק"ג בשעה). סכיני המגרסה בנויות בצורה ישרה (חיתוך מספריים) או בצורה פרבולית. לסכינים חלון שקוף לבדיקת הסכינים לאחר כיוונונן מחדש.
דגם GRK Kastor – נחשב לדגם שקט מאוד אשר מגיע עם הופר שקוף. הדגם מיועד לחומרים טכניים קשיחים דוגמת פוליקרבונט, פוליסולפון, ABS, ניילון וחומרים משוריינים בסיבי זכוכית. המגרסה פועלת בתפוקה נמוכה (3.5-8.5 ק"ג לשעה) ומהירות סיבוב נמוכה של עד 30 סל"ד. בזכות מבנה הסכינים הייחודי, המהירות האיטית והיעדר רשתות הסינון – המגרסה אינה מייצרת אבקה הפוגעת באיכות החומר הגרוס.

 

 

מגרסות מרכזיות

כאשר יש צורך בגריסת מוצרים גדולים או בתפוקת חומרים גבוהה למיחזור מומלץ לעשות שימוש במגרסות המרכזיות של Moretto מדגם ECO GRV.

מגרסות אלו ממוקמות בחדרי גריסה ייעודים, כך שניתן לשנע את החומרים המיועדים לגריסה ישירות אליהן. המגרסות מתאימות למגוון רחב של חומרים, רכים וקשיחים, ותפוקתן היא גבוהה – 150-400 ק"ג בשעה. בנוסף, דלתות המגרסות משולבות בידוד מפני רעש ומצוידות בחיבור אל מפוח ואל ציקלון.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה