בחרו עמוד

תופי הפרדה של MTF להפרדת אנגוסים

תהליכי עיבודי וייצור באמצעות הזרקה כוללים שלבים רבים, כאשר לכל שלב יש את הציוד המתאים ביותר עבורו – החל משלב קבלת חומרי הגלם ועד לשלב הפרדת המוצר המוגמר מאנגוס אשר צמוד אליו. תופי ההפרדה של MTF נועדו במיוחד לשלב אחרון זה: שלב הפרדת האנגוסים מהמוצרים. כיוון שישנם סוגים רבים ושונים של מוצרים, כך גם תופי ההפרדה חייבים להיות מותאמים למוצר ולחומרים בהם נעשה שימוש. 

 

תופי MTF, העשויים ממגוון חומרים בהם פלסטיק, פלדה, פלדת אל חלד או אלומיניום, מתאימים במיוחד לתעשיית הפלסטיקה, אשר אחד המאפיינים הבולטים שלה הוא עבודה רציפה והזמנות המשתנות בקצב גבוה. כל תופי החברה מיוצרים בגרמניה והם יציבים, איכותיים ומתאימים לעבודה בתפוקות גבוהות. זאת, כאשר לתופי ההפרדה של MTF יכולת כוונון פשוטה וקלה לתפעול הכוללת יכולת לשלוט במהירות התוף וכן בגובה וזווית הסיבוב (קבועה או משתנה).

 

 

תופי הפרדה של MTF להפרדת אנגוסים | תופי הפרדה

כאשר ההפרדה אינה פשוטה

מוצרים אשר נוצרים באמצעות הזרקה מגיעים עם אנגוס אותו יש להפריד: דרישה מורכבת כאשר גאומטריית המוצר אינה סטנדרטית, או כאשר גובה האנגוס דומה לגובה המוצר עצמו. במקרים מסוג זה, יש צורך בפתרונות חכמים ויצירתיים – לעתים אף כאלו אשר מיוצרים במיוחד עבור האתגר איתו יש להתמודד.


לחברת MTF שלושים שנות ניסיון ומספר פטנטים רשומים בתחום ההפרדה, והיא מתמחה בפתרונות לאתגרים מסוג זה בדיוק. ליין המוצרים של החברה כולל מגוון רחב של תופי הפרדה שונים אשר מותאמים למגוון ייעודים. אין זאת בלבד, אלא ש-MTF יודעת גם לתכנן פתרונות מותאמים אישית לאחר קבלת דוגמה של מוצר שעדיין מחובר לאנגוס, ולמצוא את הדרך הטובה ביותר לדאוג להפרדת השניים.

 

תופים מלבניים למוצרים רכים עם נטייה להידבק

סוגים שונים של תופי הפרדה מיועדים למשימות שונות. תופים מלבניים הם תופים בעלי צורה מלבנית ולהם פתחים הנפתחים לסירוגין באמצעות מכניזם הממוקם בחלקם העליון. פתרון חדשני זה, המוגן על ידי פטנט, מבטיח הפרדה מושלמת עבור חלקים רכים אשר נוטים להידבק זה לזה וליצור חסימה בתופים מסוגים אחרים. תופים מסוג זה נמצאים בשימוש נרחב בחדרים נקיים.

 

 

תופים מחוררים למוצרים בעלי גובה דומה לגובה האנגוס

סוג נוסף של תופים הינו תופים מחוררים, בהם גוף התוף עצמו כולל פתחים שאותם ניתן להתאים אישית למוצר. לא רק צורת הפתחים ניתנת להתאמה למוצר, אלא גם גודל הפתחים, המרווחים ביניהם וכן החומרים המצפים את התוף. תופים אלו מספקים הפרדה למוצרים בעלי גיאומטריות מורכבות, וכאשר אין הבדלי גובה משמעותיים בין המוצר והאנגוס.
גודל וצורת הפתחים בתופים מחוררים ניתנים להתאמה מושלמת למוצר – החלקים הקטנים נפלטים דרך החורים בתוף ואילו החלקים הגדולים יותר יוצאים דרך פתח היציאה. תופים אלו בנויים בצורה מסיבית ומיועדים לעבודה בתפוקות גבוהות.

 

 

תופי הפרדה של MTF להפרדת אנגוסים | תופי הפרדה

 

 

תופי קיפוד (Hedgehog) המונעים החלקת רכיבים דרך הפתחים

פתרון משלים לתופים המחוררים הם תופי הקיפוד (hedgehog) בהם הפתחים זוכים להשלמה בצורת צינור בחלקו החיצוני של התוף. צינורות אלו מונעים היתקעות או החלקה של חלקים גדולים דרך הפתחים במקרים בהם הדבר דרוש. גם תופים אלו נמצאים בשימוש נרחב בחדרים נקיים.

 

תופים פלנטריים – לשימושים גמישים וכיוונון קל

סוג נוסף של תופי הפרדה הם תופים פלנטריים. פתחי ההפרדה בתופים אלו ניתנים לכיוון בקלות, ללא צורך בשימוש במכשירים, והם כוללים מנגנון המונע תקיעת רכיבים בתוף וכן מנגנון להפחתת רעשים, כאשר הרכיבים בתוף העשויים פלדה מצופים במידת הצורך בחומר פלסטי ספוגי המוריד את רמת הרעש הנוצר בעת ההפרדה. תופים אלו מוצעים כסטנדרט במספר גדלים וגם הם מיועדים לעבודה בתפוקות גדולות. הם מתאימים במיוחד עבור מפעלים בהם החלקים המיוצרים משתנים לעיתים תכופות ודורשים כוונון רב ושוטף: יכולת הכוונון הקלה והרחבה של תופי ההפרדה הפלנטריים מאפשרת גמישות, וגם חוסכת את הצורך ברכישת ציוד ייעודי עבור כל אחד מקווי המוצרים. מנגנון הכיוון המרכזי, אשר יוצר רוטציה של תנועה קדימה ואחורה מוגן בפטנט.

 

מוצרים משלימים לתופי הפרדה מבית MTF

מלבד תכונות התופים עצמם, חברת MTF מייצרת גם מוצרים משלימים לתופים – כיסויים עמידים לרעשים לרכיבי התוף העשויים מתכת, וכלובי הגנה לשם בטיחות מוגברת: למשל כאשר הרכיבים המופרדים כוללים קצוות חדים. פתרונות אלו יכולים גם לשמש למען הגנה מאבק במידת הצורך.

 

ייצוג MTF בארץ

חברת Su-Pad, המייצגת את חברת MTF בארץ, מספקת ללקוחותיה שירות מקצה לקצה: לצד ייעוץ בבחירת הציוד הנדרש היא מלווה את הרכישה, מבצעת התקנות והטמעה ומדריכה את העובדים בשימוש במכונות. זאת, בנוסף לשירות מכל הלב, 24/7, לכל בעיה ודרישה שמתעוררת.

ניתן לפנות לאיציק חרש במייל Harash@su-pad.com או בטלפון 052-357-5499 לכל שאלה.

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין PlasticTime

 

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה