בחרו עמוד

מדפסות תלת מימד: מי צריך ומדוע?

חזית הטכנולוגיה

למעט שתי סוגי מדפסות אלה ועם ההתקדמות הטכנולוגית האדירה במהלך השנים, הופיעו בשוק גם מדפסות תלת מימד. ההתקדמות בתחום הינה מהירה ביותר, וסביר להניח שביום מן הימים ולא מדובר בטווח הרחוק, נוכל לרכוש מדפסות תלת מימד המדפיסות כל דבר. למה הכוונה? ביכולתן לייצר רכיבים לשלל מטרות. משמע, מדפסת זו הינה פרקטית באופן יוצא מן הכלל.

דרכי פעולה

מדפסות תלת מימד, כשמן כן הן, הן יכולות להדפיס מוצר תלת ממדי, לרוב חומרי הגלם בהם נעשה שימוש הם מתכות, פולימרים, פלסטיק ועוד. בנוסף, כמובן שלמחשב תפקיד מהותי בתחום ההדפסה, הוא זה שמכתיב הוראות למדפסת, וכמובן שכך, התכנון הוא מדויק להפליא.

ייצור רכיבים באמצעות המדפסת

אחד היתרונות הבולטים של מדפסת תלת מימד משולבת, נעוץ בעובדה שהיא מאפשרת להדפיס שלל מוצרים כולל רכיבים, אלה עשויים ממתכות, כגון רכיבים המתאימים לתעשיות ההי טק, רכיבים המיועדים לנעזרים במכשירי שמיעה, כמו כן ניתן לייצר סוגים שונים של אביזרים שכל ייעודם הוא לסייע ולהעניק תמיכה לאנשים מוגבלים. בנוסף, מיוצרים חלקי מתכת המיועדים לתעשיית רפואת השיניים, תכשיטים, וחלקי מתכת לתחום התעשייה. מדפסת תלת מימד יכולה בהחלט לייצרם בעצמה.

עולם שכולו תלת מימד

אין ספק כי המדפסות הללו עומדות לשנות את חיינו כליל. מן הסתם בעתיד ניתן יהיה להדפיס כל דבר, אפילו דברי מאכל, וכבר היום מייצרים באמצעותן ביגוד. מדפסות תלת מימד גם מתאימות ביותר לעוסקים ביזמות, כך ניתן להדפיס ולהוציא מן הכוח אל הפועל מוצרים שונים וייחודיים.

למעשה, מדפסת משולבת חוסכת גם בעלויות ייצור, שכן היא מדפיסה בעצמה וכל אחד יוכל לייצר באמצעותה את המוצר לו הוא נדרש, כך שגם העלויות הכספיות תהיינה נמוכות יותר. בהחלט ניתן לומר כי המדפסת מאפשרת גם חיסכון כספי, אולם יש לדעת, כי מחירה איננו זול. לטווח הרחוק הרכישה משתלמת.

העתיד כבר כאן

עד לא מזמן מדפסת תלת מימד הצטיירה כרעיון מופרך, אולם עם ההתפתחויות המואצות בתחום, לא הרחק היום בו נוכל לייצר כל דבר, במשרדים, בתי עסק ואפילו בבית. זהו רק עניין של זמן עד שמדפסות תלת מימד ימצאו בכל מקום, וסביר להניח שבשל הביקוש הרב, גם המחירים בסופו של דבר ירדו. המטרה היא שמדפסת תלת מימד תהיה נגישה לכל אחד.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה