בחרו עמוד

הדפסה בתלת מימד – העתיד כבר כאן

בהתחלה זה נשמע כאילו לקוח מסרט מדע בדיוני, אבל היום הדפסה בתלת מימד היא מציאות לכל דבר, והיא עתידה להתפתח ולהגיע לכל בית בעולם. מקצועני חברת סו-פאד, המתמחה, בין היתר, בהדפסה תלת ממדית, מספרים כל מה שצריך לדעת על עולם התלת ממד.

פשטות התלת מימד

כמו כל המצאה גדולה בעבר, הפשטות שמאחורי הרעיון מדהימה, בעיקר בהשוואה למורכבות היישום. הרעיון כי מדפסת יכולה להדפיס בכל צורה, בהתאם לקובץ שמוזן בה, ובעצם כל מה שצריך להחליף זה את החומר המודפס ואת הראש המדפיס.

פשוט, נכון? זה רק היישום שלקח זמן, ולמרות זאת הדפסה תלת ממדית נמצאת בעולם כבר 25 שנה בערך, ורק לאחרונה זכתה להכרה כלל עולמית בזכות מצגת לתקשורת שמשכה תשומת לב.

מדפסת תלת מימד לכל פועל

כיום מדפסות התלת מימד נמצאות בעיקר בתעשייה, לייצור רכיבים שונים לתחומים שונים, והיא עדיין נחשבת לטכנולוגיה יקרה, אך בעתיד הלא כל כך רחוק סביר מאוד להניח כי בכל בית בעולם תהיה אפשרות של הדפסה בתלת ממד בעזרת מדפסת ביתית.

מדפסות תלת מימד פשוטות לשימוש ביתי זמינות כבר עכשיו תמורת כמה מאות דולרים בודדים, אך מדובר בדגמים פשוטים מאוד, שאינם מאפשרים אופציות רבות. בעתיד צפויות להיכנס לביתנו מדפסות משוכללות, שיאפשרו לנו להדפיס אפילו מזון ובגדים.

המהפכה התעשייתית השלישית

רבים מתייחסים למהפכת התלת ממד כאל המהפכה התעשייתית השלישית, הצפויה לשנות לחלוטין את חיינו.

העלינו את דוגמת המזון והבגדים, אך חשבו על האפשרויות הבלתי מוגבלות שנפתחות בפנינו: רקמות אנושיות חיות, בניית בניין בהינף מקש, יצירת חלקי חילוף לכל מכשיר אפשרי או את המכשיר עצמו או הדפסה תלת מימדית של כלי רכב לבחירתנו.

כרגע הטכנולוגיה עדיין לא מספיק מפותחת, אך אין ספק שזהו הכיוון אליו אנחנו צועדים, וזה רק עניין של זמן עד שנגיע לשם.

פני הקדמה

הדפסה בתלת מימד אינה מבטיחה לנו עתיד ורוד לחלוטין, ואין ספק שהיא תשנה את מאזן הכלכלה העולמי ללא היכר, כשלא נצטרך יותר חנויות בגדים, או חנויות בכלל.סביר להניח שנייצר הרבה יותר אשפה, שלפחות בחלקה תהיה בלתי מתכלה, אבל אין ספק שאלה פניה של הקדמה ואנו נצטרך להוציא מכך את המיטב.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה