בחרו עמוד

הדפסה תלת מימדית משנה את העולם: מדפסות תלת מימד בתעשיית התכשיטים

מדפסות תלת מימד הן אחת ההמצאות המהפכניות ביותר מאז ומעולם

אין ספק כי מדפסות תלת מימד הן אחת ההמצאות המהפכניות ביותר מאז ומעולם. מדובר בטכנולוגיה שיוצרת, כבר עכשיו, שינוי משמעותי בתחומים רבים, וככל שהטכנולוגיה תתפתח ותהליך ההדפסה יהיה פשוט יותר, היא צפויה להשפיע על העולם כולו.

מומחי חברת סו-פאד, המתמחה בעולם הפלסטיק, מדגימים את השפעתה הגדולה של הדפסה בתלת מימד דרך עולם התכשיטים

למה דווקא תכשיטים

תכשיטים הם אחד הפריטים שניתן ליצור בקלות יחסית בעזרת מדפסות תלת מימד. ישנן היום מדפסות מיוחדות לתכשיטים המסוגלות להדפיס במספר מתכות שונות כמו פלטינה, זהב ברמת קארט משתנה ועוד, ובאמאזון כבר ניתן לרכוש תכשיטים שהודפסו בתלת מימד בעיצוב מקורי.

בתעשיית התכשיטים חוששים מהעתיד ומהחיקויים שצפויים להיות לעיצובים מקוריים.

השפעת התלת מימד על תעשיית התכשיטים

מבחינת הלקוחות, מדובר ביתרון גדול של חיסכון בעלויות, פשטות הרכישה, מהירות האספקה וכו'. תארו לכם שאיבדתם עגיל – כל שאתם צריכים לעשות הוא לשלוח ליצרן תמונה של העגיל. הוא יצור עבורכם קובץ עם עיצוב תלת מימדי וייצור עבורכם את העגיל. בעתיד תוכלו אפילו ליצור את העגיל החסר בעזרת המדפסת הביתית שלכם.

גם מבחינת הקמעונאים מדובר ביתרון נפלא – אין צורך להחזיק מלאי או ציוד, והכל קיים בצורה וירטואלית. ברגע שנעשית הזמנה – יוצרים אותה. כלומר, בסופו של דבר, נקבל מוצר איכותי, במהירות גבוה ובעלות מופחתת. אבל מה עם מעצבי התכשיטים ?

עיצוב תכשיטים מקורי

בעידן בו ישלטו מדפסות התלת מימד בתעשיית התכשיטים, עיצובים מקוריים עלולים להיעלם. ראשית, כל אחד יוכל לעצב לעצמו את התכשיט שהוא מעוניין בו, אך מעבר לזה, כל עיצוב מקורי של מעצב תכשיטים יוכל להיות מועתק מיליוני פעמים ללא שום קושי.

כלומר, מדובר בו בענף שלם עתיד להיעלם מהשטח, מלבד מעט מעצבים שיעבדו כדי ליצור דגמים חדשים עבור הקמעונאים.

זאת רק דוגמא

כאמור, מדובר בדוגמא בלבד, ואותה השפעה, פחות או יותר, צפויה להיות בכל ענפי המשק כמעט. מקצועות מסורתיים ייעלמו, ושווקים חדשים ייפתחו. מדפסות תלת מימד כאן כדי להישאר, והשפעתן היא חלק הכרחי בהתפתחות העולם, לטוב ולרע.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה