בחרו עמוד

המהפכה התעשייתית של מדפסות תלת מימד

המצאת מדפסות תלת מימד נתפסת אצל רבים כמהפכה התעשייתית השלישית, והיא צפויה לשנות את העולם התעשייתי – והביתי- המוכר לנו מן הקצה אל הקצה.

מומחי חברת SU-PAD, המובילה בתחום תעשיות הפלסטיקה בישראל, מסבירים.

כיוון חדש

פעם, כדי לייצר מוצר מסוים, היה צורך לאסוף מרכיבים שונים ולחבר אותם יחד בצורה כזו או אחרת. היום, לעומת זאת, מדפסות תלת מימד פשוט יוצרות את המוצר כיחידה אחת, על ידי הנחת שכבות רבות של חומר זו על גבי זו, בהתאם לתוכנית שהוזנה בה.

מדובר בהמצאה שהיא לא פחות ממדהימה. הדרך בה המדפסות הללו הולכות לשנות את המציאות המוכרת לנו כבר נראית ברורה לעוסקים בתחום, והיא הולכת ומתבהרת גם לקהל הרחב, כשעוד ועוד מוצרים מיוצרים בטכנולוגיה זו.

מה עושים עם מדפסות תלת מימד?

מדפסת תלת מימד היא, כאמור, מדפסת ממוחשבת, ש"מדפיסה" אובייקט תלת מימדי על ידי יציקת שכבות חומר רבות זו על גבי זו, בהתאם לתוכנית המוזנת בה. רוב המדפסות שקיימות היום יכולות לעבוד עם חומר אחד בלבד, ולכן עדיין מוגבלות ביכולתן, אך אין ספק שזה רק עניין של זמן עד שכל מדפסת תהיה רב שימושית.

גם המחיר של המדפסות יקר מאוד עדיין, ולכן אף אחד אינו מחזיק בביתו מדפסת תלת מימד בינתיים, אך גם העידן הזה יגיע, ולא עוד כל כך הרבה זמן. מגוון המוצרים שניתן ליצור עם מדפסת כזו הוא עצום- רכיבי היי טק שונים, מכשירי שמיעה, פרוטזות ואביזרי תמיכה לבעל מוגבלויות, ועוד.

איפה השינוי?

אם עוד לא הבנתם איפה השינוי שהמדפסות הללו יגרמו בעולם תחשבו על התסריט הבא: משלחת יוצאת למדינת עולם שלישית, ולא משנה אם מדובר במשלחת רפואית, חקלאית או מדעית.

באחת המכונות הנדרשות נשבר או התקלקל במפתיע חלק ועכשיו המכונה מושבתת. במקום לחכות למציאת חלק חלופי או להטסתו למקום בעלות גבוהה, פשוט מדפיסים את החלק הנדרש.

דמיינו עולם בו תוכלו להדפיס לעצמכם חלקי חילוף למכשירים ביתיים שונים, או אפילו מכשיר חדש, ולהכין אוכל גורמה בפשטות. מדפסות תלת מימד עומדות לשנות את החיים המוכרים לנו מהקצה אל הקצה, השאלה היא רק מתי זה יקרה.

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה