בחרו עמוד

חברת Unipharm מייעלת את מפעל הייצור עם Universal Robots

הגודל, המשקל והעבודה הבטוחה לצד בני האדם: חברת התרופות הישראלית Unipharm הצליחה לייעל את מפעל הייצור שלה ולקצר את שרשרת אספקת הסחורה באופן משמעותי, על ידי הטמעת רובוטים שיתופיים מבית Universal Robots

 

חברת Unipharm מייעלת את מפעל הייצור עם Universal Robots | Universal Robots,Unipharm

 

ללא חדשנות אין תחרות

חברת Unipharm הישראלית הינה חברת תרופות גדולה וותיקה, אשר הפכה לשחקן מרכזי בשוק התרופות הגנריות הישראלי, תוך כדי הובלה של חיסכון במיליוני שקלים מדי שנה. החברה אחראית לייצור של למעלה מ-120 תרופות גנריות, בתהליך שנעשה כולו במקום אחד – משלב המחקר, דרך הפיתוח והייצור וכלה בשיווק לחברות התרופות והפצתן למוסדות הרפואה. 

 

מפעל Unipharm בפארק תעשיות מבוא כרמל, מגידו

מפעל Unipharm בפארק תעשיות מבוא כרמל, מגידו קרדיט: אוניפארם

 

בשלב מסוים, הבינו ב-Unipharm כי אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של חברה הוא אימוץ טכנולוגיות מתקדמות. לפיכך, החליטה החברה להקים מפעל גדול במבוא כרמיאל, בו הושקעו למעלה מ-250 מיליון שקל, במטרה שיהיה אחד המפעלים החדשניים ביותר בישראל ובעולם. "היה לנו ברור, לאורך השנים, שאם מקימים מפעל חדש הוא חייב להיות מהחדשניים בזירה הישראלית והבינלאומית, שכן בלי חדשנות אין תחרות", סיפר ד"ר גיל תומר, מנכ"ל שותף בחברה. 

 

קובוטים לעומת רובוטים תעשייתיים מסורתיים

הצעד הראשון של Unipharm במסגרת החזון לטפח מפעל חדשני, היה אימוץ רובוטים שיתופיים (קובוטים) שפותחו על ידי חברת Universal Robots, המתמחה בתחום. "כשלמדנו מקרוב את הנושא, ראינו שרובוטים תעשייתיים ומסורתיים חשובים בחלקים מסוימים של הייצור, אבל בשוק מסתמנת מגמה של פריסת מודלים גמישים יותר, בעיקר בגלל שרובוטים תעשייתיים הם גדולים, מקובעים ומורכבים. לעומת זאת, קובוטים יכולים לבצע מגוון דומה של פעילויות בדומה לרובוטים התעשייתיים: הם קטנים יותר, קלים יותר, תופסים פחות שטח רצפה והרבה יותר מהירים לתפעול", אמר גיל, והוסיף כי "הקובוטים חסכוניים הרבה יותר, ונועדו לעבוד לצד בני אדם כשם שהם מהווים פחות סיכון בנושא הבטיחות". 

לצד כל היתרונות של הקובוטים על פני הרובוטים התעשייתיים המסורתיים, מתווסף גם היבט נוסף והוא הפתרון לבעיית המחסור בכוח אדם מיומן ומנוסה, המהווה את אחד האתגרים המרכזיים של תעשיות הייצור של היום. העבודה לצד הקובוטים מאפשרת לעבוד בסביבה בטוחה ונוחה, ממוקדת יותר ועמידה בפני זעזועים, כך שלא נשקפת סכנה לא לקובוט, ולא לאדם העובד לצדו. 

 

חדר נקי בחברת Unipharm

חדר נקי בחברת Unipharm קרדיט: מיכה בריקמן

 

מפעולה משעממת ומסוכנת ליישום פופולרי 

לאחרונה, התחילה חברת Unipharm ליישם עמדות משטוח בשניים מקווי האריזה שלה, תוך כדי הסתמכות על הטכנולוגיה החדשנית של הקובוטים מבית Universal Robots. לדברי חיים זכרמן, מנהל חטיבת הרובוטיקה והאוטומציה ב-SU-PAD: "פריקה והעמסה של משטחים היא פעולה משעממת ומסוכנת, הפוגעת בבריאות העובד לאורך זמן. לכן, אין זה מפתיע שבמהלך השנים האחרונות, אפליקציות של משטוח (Palletizing) הפכו לאחד מהיישומים הפופולריים ביותר עבור רובוטים, ונמדדות בהיקף של כ-35% מכלל היישומים הרובוטיים בעולם". 

 

שקט נפשי, ביטחון וערך מוסף 

שילוב קובוטים במפעל הייצור של חברת Unipharm אפשר לחברה הטמעה של פתרון 'רזה' ומהיר יותר, המסייע בגידול התפוקה, שומר על ביטחון העובדים ומבטיח החזר השקעה (ROI) בטווח זמנים קצר.

"השימוש בקובוטים לא רק מאפשר לעובדים להתמקד במשימות משעממות החוזרות על עצמן ואפילו מסכנות את חייהם, אלא מייצר ערך מוסף ושומר על בריאותם הפיזית והנפשית", אומר חיים. בכך, הסחורה מסופקת באופן עקבי ובנפחים שונים, מה שעוזר להסיר דאגה מליבם של העובדים ותורם לשקט הנפשי שלהם. 

"בסוף התהליך, אנשים צריכים לעשות עבודה של עובדים מיומנים. אני צריך עובדים שמפעילים את הראש, וקובוטים המשחררים אותם ממשימות משעממות וחד-גוניות, למשימות הדורשות מוח אנושי", אמר גיל והוסיף: "אצלנו בהחלט ניתן לראות ששילוב האוטומציה במפעל שיפר את הפריון ואת יכולתנו להגיע מהר יותר לשווקים אליהם אנו מכוונים, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל. מבחינתי, קיצור שרשרת האספקה בהחלט הוכיח את עצמו". 

 

פס הייצור של חברת Unipharm

פס הייצור של חברת Unipharm קרדיט: מיכה בריקמן

 

תפעול פשוט ומהיר – בלי ניסיון או ידע קודם

אחד המאפיינים המייחדים את חברת Universal Robots הוא השקעתם במשאבים רבים לצורך פיתוח כלים מתקדמים, העוזרים למשתמשים לצבור את הידע הנדרש לתכנות האפליקציה של הקובוט. תוך 87 דקות בלבד, ניתן לרכוש את הידע המתאים לתפעול הקובוט, בקורס וסביבת לימודים מתקדמת ביותר אותה חברת Universal Robots מנגישה לכל מי שמבקש – בחינם. בנוסף, החברה שילבה בממשק המשתמש שלה תבניות ופיצ'רים ייעודיים למשטוח, המאפשרים יצירה של תוכנית מורכבת תוך מספר לחיצות כפתור בודדות, ועונים בדיוק על הצורך של חברות תרופות כמו Unipharm. 

 

SU-PAD מייצגת את חברת Universal Robots בישראל

חברת SU-PAD מעניקה ללקוחותיה שירות מלא: החל משלבי התכנון, הבנת הדרישות והצרכים, דרך הרכישה וההטמעה וכלה במתן שירות מכל הלב 24/7 לכל דרישה, בקשה או שדרוג.

לפרטים נוספים, ניתן לפנות לחיים זכרמן – 052-5670620 | haim@su-pad.com

 

הכתבה נעשתה בשיתוף פעולה עם מגזין New-Tech

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה