בחרו עמוד

העתיד של הקובוטים כבר כאן

העתיד של הקובוטים כבר כאן

הבינה המלאכותית של הקובוטים כיום הופכת אותם להרבה מעבר ל"מכונות" שיכולות לבצע עבור בני אדם את המלאכות המשעממות והמסוכנות ביותר. הקובוטים למעשה הם רובוטים שיתופיים שמטרתם ביצוע משימות מרובות, תוך אינטראקציה פיזית עם בני אדם הנמצאים בסביבתם. הקובוטים בטיחותיים, עובדים בשיתוף פעולה מלא עם בני אדם ומשלימים את "הראש האנושי".

הבינה המלאכותית צפויה לשנות את הדרך בה חיים בכל צורה שרק אפשר לחשוב עליה, כאשר דווקא בתעשייה המסורתית ניתן לראות בבירור איך הולך להיראות העתיד. בעולם הייצור ישנה הבנה אחת ברורה: אי אפשר לעמוד במקום, חייבים כל הזמן להתקדם. חדשנות היא חלק בלתי נפרד מה- DNA של התעשיין היצרן.

יישומים לשימוש בקובוטים

ישנם לא מעט יישומים לשימוש בקובוטים כבר כיום:

  1. ניטור: יכולת המאפשרת לדוגמא לקובוט מתוגבר AI להבחין מיידית בתנאים משתנים בסביבת העבודה, ולהחזיר את המצב לקדמותו.
  2. ראייה: באמצעות יכולת זו, מזהים קובוטים נוכחות ומיקום של אובייקטים וחלקים, לבצע עבודות פיקוח ובדיקת איכות ולבצע משימות של הרמה והנחה. בנוסף, יכולים הקובוטים לקרוא נתונים מציוד בדיקה, תוך שימוש ביכולות מתוגברות AI ולקבל החלטות בשטח.
  3. הסתגלות: קובוט מונע AI מסוגל להתאים את עצמו לעצמים סביבו- להתאים את עוצמת הכוח שהוא מפעיל, להבחין בתקלות בזמן אמת ולהפעיל אסטרטגיות שונות בכדי לתקן תקלות.
  4. למידה: הקובוט יכול ללמוד מטעויות, לחזות ולנתח מצבי כישלון אפשריים ולזהות דפוסי תפעול שוטף.
  5. יישום: הקובוט אמנם יכול לעבוד שעות על גבי שעות, אבל זו לא נקודת היתרון העיקרית שלו: הוא מסוגל לקחת מידע ממשימה אחת שביצע, ללמוד אותה, להשתמש בה במשימות אחרות ואף לתקשר את מה שלמד הלאה- לקובוטים אחרים.

פרודוקטיביות, חדשנות, יעילות

שיתוף הפעולה בין בני אדם לקובוטים הוא תהליך שצובר תאוצה: שיתוף פעולה אשר מעלה את רף האיכות בייצור ובמקביל משחרר בני אדם ממשימות חדגוניות ולעיתים גם מסוכנות. התהליך, כך מעריכים חוקרים של ה- World Economy Forum ישחרר 75 בני אדם מתפקידיהם על פסי הייצור עד שנת 2022, ומצד שני ייצור 123 מיליון משרות חדשות.

חברת SU-PAD גאה לייצג את המותגים המובילים בעולם בתחום האוטומציה, ולהנגיש פתרונות מותאים ללקוח בשיטת turnkey solutions. מחפשים את הפתרון הבא? השאירו את פרטיכם ונציג מחברת SU-PAD יחזור אליכם בהקדם.

 

 

Previous

Next

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה